1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-06-02, 20:59   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
masz kontrolowaną nadczynność, czyli stan, który musimy mieć już zawsze - TSH między 0,1 a 0,3 - Twój wynik jest w tej chwili bardzo dobry

wyjątkiem od takiego poziomu TSH jest czas odstawienia hormonu przed badaniami diagnostycznymi jodem- wtedy TSH gwałtownie i mocno rośnie, nawet kilkaset razy - wchodzisz wtedy z nadczynności w niedoczynność

po badaniach stopniowo wracasz do swojej dawki docelowej hormonu, wracając z niedoczynności w nadczynność
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-03, 16:22   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
karolina ha ha :) )))
fraszka napisze, że już raz była w rejestracji głównej, teraz w lutym rano przed jodem diagnostycznym

ale naprawdę Aniu, nigdy wcześniej przed wizytami w poradni do niej nie chodziłam, miałam wpisywane terminy wizyt w PID i to już wystarczało

miałam teraz też skierowanie wypisane przez internistę, ale nie chcieli ode mnie go w ogóle

potwierdzam, im wcześnie pójdziesz, tym szybciej wyjdziesz (na jodzie jak byłam i rano tam na pobraniu krwi przed 8 rano, to pod gabinetem chyba tylko z 10 osób siedziało)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-16, 22:47   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, nie wiem, jaką powinnaś brać, nie jestem lekarzem :) ))

myślę, że wyższą, - może np. 150/175 - warto to z lekarzem endokrynologiem lub ginekologiem ustalić
pewnie też internista może spróbować
tylko pamiętaj zmiana dawki, branie jej przez 6 tygodni, potem badanie tsh i ew. znów korekta, jeśli wynik badania nie będzie 0,1 - 0,3
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-02-16, 16:20   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
tabletki są hormonalne, więc jak najbardziej mogą wpłynąć na hormony

zwykle lekarz przepisując hormony, zaleca zwiększyć dawkę euthyroxu - dziwne że Twój tego nie zrobił (bo rozumiem, że historię choroby znał i zalecenia dot. TSH w nadczynności też znał)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-17, 18:42   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu - źle mnie zrozumiałaś

oczywiście jest związek z tarczycą, wynikami hormonów i ew. PCOS

ale Ty pytałaś, czy jest związek między usunięciem tarczycy a PCOS - tu wg mnie związku nie ma

można mieć tarczycę, np. chorą - nadczynność, niedoczynność, złe poziomy hormonów i mieć też PCOS

samo usunięcie tarczycy a PCOS? jeśli masz dobrze wyregulowane hormony to tak jakbyś miała zdrową, prawidłowo pracującą tarczycę i występowanie wtedy PCOS nie ma związku z usunięciem tarczycy, jest odrębną chorobą
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-11-17, 16:18   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
PCOS to oddzielna choroba, nie jest spowodowana brakiem tarczycy
PCOS leczyłam już kilkanaście lat temu, chcąc zajść w ciążę, starania trwały 4 lata
tarczycę usunięto mi dopiero rok temu

tyle mogę Ci Aniu powiedzieć, na inne pytania może kto inny Ci odpowie
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-09-20, 22:24   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, rzeczywiście ładnie Ci spada TSH, ale musisz pamiętać, że dla nas normy są inne - musimy mieć nadczynność, czyli wartość ok. 0,1 - 0,3
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-09, 21:33   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, ależ cudowna wiadomość !!!!!
Cieszę się razem z Tobą !!!!

Jak widzisz, niepotrzebne przeczucia i niepotrzebne nerwy !!!!!!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-08, 15:25   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
dr jest świetnym lekarzem od operacji i leczenia tarczycy
może ma wgląd w dokumentację pacjenta w komputerze i takie dane poda pacjentowi? tego nie wiemy
ale tak jak pisze Ptaszenio - kompleksowe wyniki badań będą juto po scyntygrafii

Aniu, nie przejmuj się wyrazem twarzy Pana wykonującego badanie, to naprawdę nic nie musi znaczyć, może ma dziś gorszy dzień, może się z żoną pokłócił rano itp. (badania wykonują chyba technicy, nie lakarze - ale pewności nie mam)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-08, 14:50   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu - pisałam o wynikach Twoich poprzednich badań wszystkich, nie o scyntygrafii, m.in. o histopatologii, o zaawansowaniu nowotworu, markerach nowotworowych, wielkości i ilości guzów, czyli o całej Twojej dotychczasowej historii choroby

Moje odczucie co do tego Pana, o którym piszesz (oczywiście nie muszą mieć racji) to może Pan miał bardzo zaawansowaną chorobę z przerzutami w dużej ilości lub odległymi i może jego potrzebą wg lekarki było jodowanie bardzo szybkie

Ale oczywiście możesz też mieć rację Ty.

Wyniki (tak mówiły mi Panie, które miały takie badania jak Ty), będą jutro - po scyntygrafii całego ciała jest spotkanie z lekarzem i omówienie wyników, dostajesz je także na piśmie.

Oczywiście trzymam kciuki, aby wszystkie wyniki były dobre.
Czekam na jutrzejsze wieści !!!!!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-07-08, 13:08   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, to nie jest tak, że jak zapłacisz to wiesz - to przykre, że tak uważasz :(((

Jutro po scyntygrafii będziesz miała spotkanie z lekarzem i tam dowiesz się wszystkiego - jak wyszły badania i jakie jest dalsze postępowanie, dostaniesz też wypis z wykonanymi badaniami i ich wynikami

Panowie ze scyntygrafii nie mówią nic o wynikach - to jest zadanie lekarza

Miałaś szybko podany jod - zwykle jest to ok. 3-4 miesiące po operacji (to terminy krótkie), a czasem nawet później - to zależy od lekarza i Twoich poprzednich wyników badań

naprawdę, nie miej złych przeczuć i staraj się myśleć pozytywnie !!!!
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-05-15, 17:26   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu kochana, co u Ciebie? mam nadzieję, że wszystko OK
minął tydzień od Twojej operacji, a Ty się nie odzywasz w ogóle

ja od jutra jestem w szpitalu na leczeniu radiojodem
powinni wypuścić mnie w poniedziałek po południu

a potem kwarantanna, czyli muszę od razu po szpitalu pojechać nie do domu :((((
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-05-05, 20:28   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
nie wiem, czy skierują Cię po operacji
ja skierowanie miałam od mojej endokrynolog - do Poradni Chorób Tarczycy ew. Endokrynologicznej w CO
nie wiem, jak długo teraz się czeka na pierwszą wizytę - najlepiej na niej mieć już badanie histopatologiczne w ręce

ale z drugiej strony - może tam powiedzą Ci, czy ciąć pół czy całą - skoro jeszcze się wahasz?

jak znam siebie - ja bym pojechała - nigdy dodatkowa konsultacja nie zaszkodzi, zwłaszcza w tak poważnej chorobie :(((

co do kolejek w CO - niestety trzeba się do nich przyzwyczaić, innego wyjścia nie ma

trzymam mocno za Ciebie kciuki, obyś jak najszybciej doszła do siebie po operacji (piszę dziś, bo jutro rano wyjeżdżam na 3 dni)
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-05-05, 17:51   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Ani, ja po wycięciu jednego płata nie dostałam recepty w szpitalu od chirurga
dostałam receptę dopiero ok. 3 tygodni później od endokrynologa w CO - nie wiem, jak jest w innych szpitalach - może dostaniesz receptę przy wypisie

kolejne recepty to już moja endokrynolog (ta, u której się leczę na stałe, nie w CO)
jeśli zmiana dawki, to zlecała mi endokrynolog z CO
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
fraszkaxxx

Odpowiedzi: 348
Wyświetleń: 95833

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-05-04, 20:45   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Aniu, dopiszę Ci o hormonach
zaczęłam brać Euthyrox ok. 3 tygodnie po 1 operacji (usunięcia 1 płata), stopniowo dawkę zwiększano, tak aby osiągnąć potrzebną w naszej chorobie niedoczynność, czyli wartość TSH ok. 0,1

po 2 operacji - wycięcia 2 płata dawkę zwiększono mi do 125/150

ok. miesiąca przed podaniem jodu odstawiasz hormony, tak aby osiągnąć niedoczynność i "potrzebę" jodu
po podaniu jodu stopniowo, zaczynając od mniejszej dawki, zwiększasz ją do docelowej

kontrole TSH wykonuje się co ok. 6-8 tygodni
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group