1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
ewik

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 25840

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-25, 15:18   Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
zaglądam, ale czasem tak trudno coś doradzić...

Tata jest zapewne zbuntowany, nie może się pogodzić ze swoją chorobą i tym, jak zmieniło się jego życie i jakie są perspektywy. Można próbować go przekonać do brania leków, pilnować go, ale to dorosły czlowiek, jesli nie chce i żadne argumenty do niego nie trafiają to nic nie zrobicie.

Trudności z oddychaniem - jeśli nie wynikają z wodobrzusza, to przyczyn może być wiele - słaba hemoglobina, niskie ciśnienie, odwodnienie...

To dobrze, że Tata nie ma żadnych bólów, oby ten stan się utrzymał.

ściskam mocno, wiem jak Tobie i Mamie trudno :cry:
  Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
ewik

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 25840

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-20, 08:13   Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
przykro mi bardzo, wiem jak ciężko się pogodzić z chorobą najbliższych :cry:

jeśli tylko będziesz mogła, wracaj do Rodziców.

pozdrawiam ciepło,

Ewik
  Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
ewik

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 25840

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-19, 08:52   Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
Problem z cukrem we krwi pojawił się, bo są zmiany na trzustce i pewnie nie spełnia ona poprawnie swojej funkcji. Niestety, z apetytem niewiele można poradzić - jeden z lekarzy, z którym kiedyś rozmawiałam przy okazji choroby Taty powiedział mi, że rozwijający się nowotwór wpływa na ośrodki łaknienia w mózgu i chory nie jest w stanie jeść nawet "zdroworozsądkowo"; czasami pomaga Megalia/Megace.
  Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
ewik

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 25840

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-13, 11:46   Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
Czy Tata ma duży brzuch? w badaniu wyszło, że jest płyn w otrzewnej, ale czy jest go dużo - tzn. czy wydaje Ci sę, że Tata w stosunku do swojej sylwetki ma duży brzuch? Jeśli tak jest, to ten płyn może wpływać na poczucie "zatkania". Jeśli jest go sporo, to warto zapytać lekarza o możliwość ściągnięcia płynu + leki moczopędne, to może pomóc.

Tata powinien jeść to na co ma ochotę, dodatkowo lekarz może przepisać jeden z preparatów poprawiających apetyt - np. Megalię. Na efekt działania tego preparatu trzeba trochę poczekać.

Istnieje możliwość, że po podaniu chemii, jeśli Tata będzie ją dobrze znosił i nowotwór zareaguje na leczenie, to może wrócić apetyt i siły, u nas tak było.
  Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
ewik

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 25840

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-12, 16:29   Temat: Proszę o pomoc - zmiany na trzustce z przerzutami do wątroby
przykro mi bardzo, z tego co piszesz choroba jest zaawansowana - są przerzuty, wodobrzusze, wydaje się, że nie będzie możliwości wyleczenia lecz wdrożone zostanie leczenie paliatywne.

U mojego Taty (nowotwór o nieznanym punkcie wyjścia ze wskazaniem na drogi żółciowe, przerzuty na otrzewnej, wodobrzusze) zaproponowano gemzar - Tata od rozpoznania żył jeszcze rok. Chemioterapię tolerował przez długi czas dobrze, praktycznie nie miał skutków ubocznych. Dodatkowo udalo się opanować wodobrzusze (ściaganie płynu + leki moczopędne).

niezależnie od wszystkiego - trzymam kciuki.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group