1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak w zaawansowanym stadium. Nieoperacyjny
eweluta

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 37114

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-19, 09:15   Temat: Czerniak w zaawansowanym stadium. Nieoperacyjny
Drogi Macieju ,
Ze ściśniętym sercem , oczami zalanymi łzami przeczytałam Twój wpis i miałam wrażenie czytając , iż to moja opowieść .
Nam też kazano odstawić sterydy , mówiono , że nie dostanie leku bo obowiązkiem lekarzy jest dobrać grupę pacjentów , która odniesie najwięcej korzyści z danego leku...
Odmawiano robienia badań bo ... "ludzie z czerniakiem takim jak Pana żyją krótko , Pan żyje już trzy lata i czego Pan jeszcze od nas oczekuje , myśli Pan , że przy kolejnej wznowie ktoś kolejny raz otworzy Panu głowę ?! "
Lecz nie zawsze tak było ...byli i wspaniali lekarze , którzy nas wspierali .
Przeżuty , objawy o których piszesz , zmagania Twojego taty ...to jak schemat , który musimy przejść ...
Słowa lekarza gdy Piotr umierał -"Pani mąż ma wyniki jak osiemnastoletni zdrowy mężczyzna lecz niestety guzy w mózgu Go zabijają ."
No i potem to poczucie winy , że może coś zaniedbałam , że Go zawiodłam , nie uratowałam kolejny raz ...
Minęło 16 miesięcy od śmierci mojego chłopaka a ja ciągle tak myślę - może tylko rzadziej , bo to nie prawda że czas goi rany , on nas tylko uczy jak żyć z tym bólem.
Pozdrawiam Cię bardzo serdecznie i wiem , że Ciebie też czas nauczy żyć.
  Temat: Czerniak w zaawansowanym stadium. Nieoperacyjny
eweluta

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 37114

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-09-30, 22:33   Temat: Czerniak w zaawansowanym stadium. Nieoperacyjny
Jeśli jest to radio mózgowia, to wydaję mi się, że jest wręcz wskazana.
Z tego co wiem to Ipilimubab nie przekracza bariery krew-mózg, wiec radroterapia niszczy tą barierę, dzięki temu lek dociera tam gdzie trzeba.
Nie jestem specjalistą wiec mogę się mylić.
  Temat: Czerniak w zaawansowanym stadium. Nieoperacyjny
eweluta

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 37114

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-09-18, 06:36   Temat: Czerniak w zaawansowanym stadium. Nieoperacyjny
Najpewniej tata dostał ataku padaczki,jest to spowodowane guzami w mózgu.
Różnie to się objawia u pacjentów, mój Piotr nie miał ataków padaczki,choć lekarze uprzedzali,iż mogą nastąpić.
U nas zdarzało się,że Piotr mówił nie zrozumiałym językiem,potem doszły zachwiania równowagi.Trzeba było pilnować Go dzień i noc.
W poniedziałek jeszcze chodził z moją pomocą,wolno ale chodził a we wtorek rano nie mógł już wstać.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group