1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak drobnokomórkowy z przerzutem do głowy
ewelina.m

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-06, 15:14   Temat: Rak drobnokomórkowy z przerzutem do głowy
[quote="Ulax"]Ewelina, dzwon do Katowic. Dopytaj o gamma knife. Tam biorą "od ręki" w takich przypadkach. Jedynie płacisz za konsultacje 120 zł. Warunek, nie możesz być po naświetleniach, bo musisz odczekać 3 m-ce.
Ulax, napiszesz coś więcej o tym ośrodku w Katowicach?
  Temat: Rak drobnokomórkowy z przerzutem do głowy
ewelina.m

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3304

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-05, 16:50   Temat: Rak drobnokomórkowy z przerzutem do głowy
Dzień dobry, od 2 tyg żyjemy z tą straszną diagnozą- naciekowy rak Drobnokomórkowy. Moja mama, lat 68, od 20 lat niepaląca, osoba zdrowa, od ok 4 mies skarżył się na lekki kaszel i duszności oraz szybkie męczenie się przy wchodzenia po schodach. Dopiero we wrześniu, gdy duszności i zmęczenie się nasiliły, otrzymała skierowanie na Rtg i zaraz potem została w tempie express owym przyjęta do szpitala na oddział. 12/09 został wykonany TK (bez kontrastu), zrobiona bronchoskopia i pobrany wycinek. 15/09 otrzymaliśmy wynik, rąk drobnokomórkowy. Mama została przyjęta na oddział chemioterapii Kliniki Pneumonologii SPSK4 w Lublinie. Przyjęła cykl chemii (schemat PE, cisplatyna i etopozyd), planowanych jest 6 cykli co 3 tyg. Dwa dni temu został zrobiony TK obejmujący głowę (bez kontrastu, uczulenie), na którym wyszły przerzuty do głowy i kręgosłupa. Na poniedziałek 8/10 mamy umówioną konsultację z radiologiem w sprawie naświetlania głowy. Jestem zszokowana tempem w jakim to wszystko się dzieje i jak atakuje ten gad. Mama - odpukać--czuje się dobrze, chemię przeszła ok i psychicznie wydaje się być silna. Moje pytanie - co robić?? Czy ktoś wie czy z takim obrazem TK zostałaby zakwalifikowana do CyberKnife? Nie wiem już sama gdzie mamy się udać i czego szukać. Czy radio głowy po tak krótkim czasie od chemii nie będzie zbyt niebezpieczne dla organizmu? Czy przy Drobnokomórkowym jest jeszcze jakiś inny schemat leczenia, czy może jakiś inny ośrodek jest w stanie coś innego zaproponować? Pomocy

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group