1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-14, 19:54   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
witam wszystkich serdecznie.wyniki wyszły dobre,przerzutów brak.Na te chwile nie będę miała radioterapii. Lekarz zalecił obserwowanie języka czy nie pojawi się nic nowego. Mocno trzymam kciuki za wszystkich dzielnie walczących!! Bardzo dziękuję wam wszystkim że byliście ze mną w tym trudnym okresie ♡♡ dzięki temu to przetrwałam..
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-06, 15:26   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
Puma, Bardzo dziękuję Ci za twoją historię. Mam nadzieję że teraz czekają Cię tylko same dobre rzeczy. Ja dziś dostałam wypis ze szpitala. Otrzymałam też informacje od lekarza że jeśli wynik histopatologii węzłów chłonnych nie wykaże przerzutów to nie będę musiała mieć radiologii. Trzymajcie kciuki !! Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję za całe wsparcie !!
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-03, 22:50   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
pięknie dziekuje za tyle dobrego serca i dobrych rad (z ktorych skorzystam!)przywracacie mi wiarę w dobrych ludzi. dziękuję!

[ Dodano: 2017-12-03, 22:57 ]
jest szansa że w najbliższym tygodniu wyjdę ze szpitala . Będę w kontakcie jak się sprawy mają. Pozdrawiam ,zdrówka i siły dla wszystkich walczących i tych juz zdrowych by nigdy nie musieli juz walczyć.

[ Dodano: 2017-12-04, 16:15 ]
Witam serdecznie mam pytanie ponieważ puchnie mi strasznie szyja Czy to może mieć związek z chłonką? Czy ściąganie takiej chłonki jest bolesne? Dziękuję za pomoc
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-03, 19:26   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
przepraszam wkradł się błąd w podanym wzroście mam 48,5kg przy wzroście 152.postaram się w takim razie choć 2-3kg przytyc do radioterapii. Dziękuję za rady !

[ Dodano: 2017-12-03, 19:51 ]
mam jeszcze jedno pytanie.ile może trwać taka radioterapia?wiem że zależy to od ilości naświetlania ale mniej więcej można to ocenić?

[ Dodano: 2017-12-03, 19:54 ]
koleżanka sprzed kilku postów powyżej pisała że wyszła że szpitala ważący 38kg.to chyba muszę się bardziej postarać o przytycie później mieć siłę. dziękuję za cenne uwagi!
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-03, 18:38   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
Droga Missy,pięknie Ci dziękuję za odpowiedź. Tego się spodziewałam,ale wolałam się upewnić,wiadomo że zdrowie jest najważniejsze. Póki co cieszę się każda chwila bez bólu i lepszym z dnia na dzień samopoczuciem,ale oczywiście masz rację, to wyjazd na drugi koniec świata bardzo okazyjny ale nie mogę tak ryzykować. Czas do radioterapii minie blyskawicznie. Zapasu nie mam .Co prawda teraz na twarzy wyglądam jakbym miała:-)ale ważę 48 kg(wzrost 158) . Gdy dowiedziałam się o chorobie właczylam bardzo zdrowe kolorowe żywienie (wcześniej nie było źle lecz zrezygnowałam z wszelkich używek typu lampka wina i z cukru). Wiec teraz trzeba przygotowac sie do drugiego etapu leczenia. Ostatnio wspomnialas ze powinnam dostac wynik pooperacyjny,rozumiem ze dostane go przy wypisie dopiero czy upomniec sie wczesniej? dziękuję Ci za wszystko !!
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-12-03, 18:10   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
witam wszystkich serdecznie!!do wczoraj czułam się bardzo źle.miałam dreny i karmienie przez sądę-bardzo nieprzyjemne.w końcu wyjęli mi jedno i drugie i czuje się o niebo lepiej.Póki co jestem mocno opuchnięta,cięcie mam przez całą szerokość szyji(wycięto wezły) Lekarz powiedział że opuchnizna może się przemieszczać w obrębie operowanych czesci.Język nie boli ale drętwieje gdy zjem cos kwaśnego.Póki co mam opuchnięta szyję. Ale juz jest to roznica niebo a ziemia porównując do stanu po operacji.Zaczęłam pic soki,jem papki i dziś jest dużo lepiej. Moi drodzy,pojawił się inny problem. Pod koniec grudnia miałam zaplanowany wyjazd do ciepłych krajów. Domyślam się że moze nie byc takiej mozliwosvi by jechac ale może ktoś z was ma wiedzę czy jeśli rany by się zagoily mogłabym wyjechać?czy cieple kraje odpadają? nie miałam jeszcze okazji porozmawiać na ten temat z lekarzem,ale może ktoś z Was ma jakąś wiedzę na ten temat?naświetlania mam mieć ok.w połowie stycznia.Więc wyjazd by wypadal przed.Oczywiście wiem że zdrowie jest najważniejsze,wyjazd był wykupiony nim się dowiedziałam o chorobie stąd pytanie..serdecznie dziękuję za pomoc,za troskę i za wszystkie wypowiedzi to tak wiele znaczy!!!

[ Dodano: 2017-12-03, 18:25 ]
Dzięki Waszym wypowiedziom mam optymistyczniejsze podejście do dalszego życia,za co bardzo dziękuję!
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-28, 16:16   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
Bardzo dziękuję za wsparcie :-) wiem jak duże znaczenie ma pozytywne myślenie więc staram się tak właśnie myśleć :-) Odezwę się jak dojdę do siebie po operacji.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-11-28, 17:06 ]
Trzymamy oczywiście mocno kciuki i czekamy na wieści.

pozdrawiam


  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-28, 15:07   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
droga Miss, dziękuję za odpowiedź. Lecze się w Gdańsku na Smuluchowskiego 17 na oddziale chirurgi twarzowo-szczękowej. Widzę że również jesteś z Trójmiasta może znasz ten oddział ?

[ Dodano: 2017-11-28, 15:11 ]
Missy,oczywiscie miało być ul.Smoluchowskiego 17
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-28, 07:41   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
Witaj Puma,czy mogę zapytać gdzie się Pani leczyła?jest Pani zadowolona z opieki medycznej ?

[ Dodano: 2017-11-28, 11:21 ]
witam serdecznie mam dalej problem z załączeniem zdjęcia wyniku.
Przepisałam pełną treść:

MR twarzoczaszki i szyi w sek. FSE, STIR, LAVA, EPI w obrazach T1-, T2-zal,T2-zal.FatSat
DWI/ADC, OBRAZY T1-zal, po podaniu środka kontrastowego (Prohance)

W obrębie języka po stronie lewej widoczny obszar nieprawidłowo wysokiego sygnału w obrazach T2-zal, FatSat i STIR wym. ok.12 x 10 mm w płaszczyźnie poprzecznej i wysokości około 12 mm. W jego obrębie widoczne jest nieprawidłowe nieco nieregularne wzmocnienie pokontrastowe. Obraz najprawdopodobniej odpowiada procesowi rozrostowemu. Zmiana przekracza linię pośrodkową na ok.3 mm i proawdopodobnie zajmuje górną część włókien mięśnia bródkowo-językowego ( zróżnicowanie zasięgu rzeczywistego nacieku i towarzyszącego obrzęku jest jednakże niemożliwe)

Artefakty od wypełnień stomatologicznych utrudniające ocenę.

Po stronie lewej przyśrodkowo od tylnej części trzonu żuchwy ok.6 mm do przodu od przedniego bieguna ślinianki podżuchwowej widoczna zmiana tkanowa ok.12 x 7 mm - wymaga róznicowania między wezłem chłonnym a dodatkową ślinianką ( sygnał w badaniu MR podobny do miąższu ślinianki ) - do weryfikacji USG/BACC /6ima63/
W grupie IIA symetryczne płaskie węzły chłonne ok.15 x 6 mm po lewej i ok.19x 6 mm po prawej - w pierwszej kolejności odczynowe. poza tym w obrębie szyi nie uwidoczniono powiększonych węzłów chłonnych . Drobne węzły chłonne wielkości do ok.5-6 mm w osi krótkiej obustronnie wzdłuż naczyń szyjnych i mięśni MOS.

Gardło, krtań bez istotnej patologii. Drobna, 3,5mm torbiel Tornvalda na tylnej ścianie nosogardła.
Przestrzeń przygardłowa, doły skrzydłowo-podniebienne wolne
Ślinianki przyuszne,podżuchwowe i podjęzykowe niezmienione.
Patologicznych ognisk kostnych nie uwidoczniono.

Wn: Naciek lewobocznej części języka z podejrzeniem przekraczania linii pośrodkowej (j/w). Niejednoznaczna struktura w okolicy podźuchwowej lewej ( ślinianka dodatkowa? węzeł chłonny?) do weryfikacji USG/BACC. Węzły chłonne grupy II obustronnie - prawodpodobnie zmienione odczynowo.


Bardzo proszę o pomoc co oznacza powyższy wynik. dziękuję..

[ Dodano: 2017-11-28, 14:09 ]
jestem po konsylium -jutro operacja . Będę miała usuniętą zmianę,węzły chłonne i slinianki..6 tygodni po operacji naświetlania. czego mogę się spodziewać po tym zabiegu??

[ Dodano: 2017-11-28, 14:15 ]
czy mówiąc wprost oznacza to ucięcie duzej powierzchki jezyka? jeszcze raz proszę o rozszyfrowanie wyniku czy jest dobrze rokujący czy nie. .dziekuje

[ Dodano: 2017-11-28, 14:16 ]
czy mówiąc wprost oznacza to ucięcie duzej powierzchki jezyka? jeszcze raz proszę o rozszyfrowanie wyniku czy jest dobrze rokujący czy nie. .dziekuje
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-27, 21:08   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
bardzo dziękuję za odpowiedź. przepraszam za formę zapytania ,chwilowo nie mam mozliwosci zrobienia wyraźnego zdjęcia jutro zamieszczę wedle instrukcji. dziękuję.
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-27, 20:19   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
bardzo dziękuję za odpowiedź staram się myśleć pozytywnie. . Czy mogę prosić o pomoc w rozszyfrowaniu wyniku rezonansu?przytoczę najważniejsze fragmenty,które nie do końca rozumiem jeśli mogę prosić o przetłumaczenie na "prosty" język:

1.Widoczny obszar nieprawidłowo wysokiego sygnału w obrazach T2 ,STIR

2.Obraz najprawdopodobniej odpowiada procesowi rozrostowemu.

3.Po lewej strone widoczna zmiana tkankowa wymaga różnicowania pomiędzy węzłem chłonnym a dodatkową ślinianką .

[ Dodano: 2017-11-27, 20:20 ]
z góry bardzo dziękuję za pomoc !!!!
  Temat: Rak języka proszę o pomoc!
ewa1964

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 8902

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2017-11-26, 23:12   Temat: Rak języka proszę o pomoc!
witam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.



załączam zdjęcie mojej diagnozy. Oczekuję na wynik rezonansu czy wystąpił przerzut do węzłów chłonnych szyji. Byłam diagnozowana przez chirurga szczękowego, do onkologa trafiłam niedawno Miałam niby całą zmianę wycinaną, ale odrasta. w sumie wycinek badany i za czwartym razem wycieta cała zmiana .Dopiero po czwartej operacji którą miałam pod narkoza przyszedł zły wynik który załączam. Lekarze twierdzili ze wycieli zmianę z marginesem,ale czy tak rzeczywiscie bylo nie wiem. Mialam szwy. Nie udzielali mi zbyt wielu informacji. We wtorek po wyniku RM ma się zebrać konsylium co dalej po wyniku rezonansu. Lekarz onkolog poinformowała mnie w piątek,ze na pewno będę miała zabieg, ponieważ zrobiły się jeszcze owrzodzenia na języku . Tak naprawdę dopieroo w piątek pierwszy raz byłam u onkologa, wcześniej chirurg szczękowy,a Pani onkolog zapytała dlaczgo tak późno do niej trafiłam.
Czy jest tu ktoś z Państwa z podobnym problemem? jakie mogą być rokowania? jesli potrzeba jeszcze innych informacji to proszę napisac jakie, jestem tu nowa i nie wiem tak naprawdę od czego zacząć.z góry dziękuję za każde słowo, bo nie wiem czego się spodziewać. Bardzo proszę o kontakt osoby z tym samym problem. dziękuję

[ Dodano: 2017-11-26, 23:16 ]
nie wiem czy wynik się wyświetlił w dużym rozmiarze foto podam opis:
O WYM.1,2 X 0,7 CM
MIKROSKOPOWO:
CARCINOMA PLANOEPITHELIALE INFILTRANS , GRADE 2. UTKANIE RAKA DOCHODZI DO LINII ODCIĘCIA CHIRURGICZNEGO.
ILOŚC PREPARATÓW/ BLOCZKÓW: 1
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group