1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego - kątnicy
evita2

Odpowiedzi: 314
Wyświetleń: 120847

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-21, 14:12   Temat: Rak jelita grubego - kątnicy
Reszko, jeżeli chodzi o bóle kości Twojej Mamy, to radziłabym drążyć tę sprawę, czy Twoja Mama miała wykonywaną scyntygrafię? Piszę to nauczona smutnym doświadczeniem mojej Mamy, u której bóle biodra, krzyża, pośladków okazały się przerzutami raka piersi do kości. Poczatkowo stwierdzono u Niej bóle zwyrodnieniowe, czekała na wszczepienie endoprotezy stawu biodrowego, żaden z wielu lekarzy nie dopatrzył się niczego onkologicznego w tych bólach aż lekarz, który miał podjąć się operacji i co pewnie istotne, był on znajomym siostry Mamy, przyjrzał się wnikliwiej wynikowi scyntygrafii i poprosił swoją koleżankę - onkologa o rzucenie na niego okiem. Potem wszystko potoczyło się błyskawicznie, skierowanie na rezonans, wyniki brzmiące: liczne meta do kości, po operacji naświetlania, niestety już tylko paliatywne i wlewy Pamifosu. Oczywiście w przypadku Twojej Mamy wcale tak być nie musi ale lepiej dmuchać na zimne. Wydaje mi się, że w przypadku choroby nowotworowej jakiekolwiek bóle kości są sygnałem alarmowym i powinny być bardzo wnikliwie diagnozowane.
Życzę Twojej Mamie zdrowia.
Serdecznie pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-02-21, 14:25 ]
Dodam jeszcze, że moja Mama także nie mogła spać w nocy, to znaczy zasypiała względnie normalnie ale budziła się kilka, kilkanaście razy w nocy i za każdym razem musiała wstać z łóżka, mówiła, że odczuwa silną potrzebę wstania, rozprostowania kości, przejścia się, sama nie rozumiała dlaczego tak się działo. To nocne wstawanie kończyło się podjadaniem, czasem potrafiła nocą zjeść więcej niż w ciągu dnia i papierosem za każdym razem bo moja Mama paliła i to dużo. Problemy te skończyły się po przepisaniu przez psychiatrę silnych leków uspokajających, po których Mama przesypiała całe noce i budziła się w tej samej pozycji, w której zasnęła.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group