1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
evee

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-21, 15:56   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
A czy stosujecie "supresyjne dawki l-tyroksyny"?

Cytat:
Pełną supresję TSH definiujemy jako takie dawkowanie tyroksyny, które prowadzi do stężenia TSH we krwi <0,1 mj.m./l bez indukowania nadczynności tarczycy. W razie wątpliwości rozstrzyga zachowanie prawidłowego stężenia wolnej trijodotyroniny w surowicy (stężenie wolnej tyroksyny nie jest dobrym markerem, gdyż często bywa zawyżone bez konsekwencji metabolicznych).


żródło: http://www.mp.pl/artykuly/33409

Z artykułu wynika, że można mieć obniżone tsh bez nadczynności, ważne jest stężenie wolnych hormonów. Serio nie badacie ft3 i ft4? Ja mam obniżone tsh, ale poziom hormonów daaaaaleeeeeki od górnej normy. Jednakże poziomem tsh straszę wszystkich lekarzy i pewnie laboratorium.
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
evee

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-27, 20:40   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Znajdź jakiegoś sensownego endo, albo sama dojdz do właściwej dawki, widać 125 to za mało. Ma tsh juz się nie oglądam, bo przysadka i tak nie ma czego stymulować. Co 4 tygodnie badam wolne hormony i wg tego ustalam dawkę. Bardzo tego pilnuje, bo niedoczynność rujnuje mi zdrowie psychiczne i fizyczne:-)
  Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
evee

Odpowiedzi: 434
Wyświetleń: 123457

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2013-10-27, 20:19   Temat: Rak tarczycy brodawkowaty wariant pęcherzykowy
Jestem po całkowitym usunieciu tarczycy, nie miałam jodowania. Raczej nie czuję różnicy "na sztucznym", bardziej rozchodzi się o ilość. Przed operacją bralam 100 i bylo w miarę. Teraz jestem na 162,5 i przynajmniej mi hormony nie spadają. Co ile badasz FT3 i 4? Na jakiej jestes dawce?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group