1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 48
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-07-22, 13:38   Temat: misiak - komentarze
Misiak, kochana ... tęsknota to nieodłączna cześć naszego życia, jeśli tęsknimy, znaczy że kochaliśmy.

Myślałam o Tobie ostatnio. Trzymaj się.

Pozdrawiam,
D.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-26, 08:42   Temat: misiak - komentarze
Bardzo mi przykro, Kochana :tull:

Najszczersze wyrazy współczucia ::rose::

Obie byłyście bardzo dzielne, Mama za to że tak bardzo walczyła, mimo przeciwności losu ... a Ty, za Twoje ogromne serce, często "walkę z wiatrakami", za cierpliwość, wyrozumiałość, odwagę!

Trzymaj się, spokoju i wyciszenia przede wszystkim dla Ciebie ale także dla całej rodziny.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-03-22, 22:26   Temat: misiak - komentarze
Wiesz Kochana, że cały czas jestem przy Tobie, przy Was myślami... Bądź dzielna, dużo siły, nieustannie.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-02-25, 14:02   Temat: misiak - komentarze
Zdecydowanie dobry pomysł ze schowaniem leków. Na problemy z równowagą jak sama wiesz, niezbyt wiele można pomóc poza tym, żeby się nie przemieszczać ... ale wszyscy wiemy, że to ostateczność dla pacjenta (nie tylko onkologicznego).

Trzymaj się.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-30, 09:33   Temat: misiak - komentarze
Czytałam w głównym wątku ... i na prawdę nie do końca wiem, co powiedzieć...?

Ja już patrzę z innej perspektywy na chorobę, diagnozę, leczenie .... i te wszystkie błędne decyzje, brak informacji, rozmowy, jakichkolwiek ustaleń ze strony lekarzy ...
Prawda jest taka, że - może poza pojedynczymi przypadkami - myślę, że trzeba o tym wspomnieć, bo można by kogoś niechcący skrzywdzić - lekarze, nie rozmawiają z pacjentami, z rodzinami, nie ustalają leczenia, tylko postępują wg wypracowanych algorytmów, procedur i tyle!

Z drugiej strony trochę ich rozumiem, bo przecież biorąc pod uwagę ograniczenia jakie stawia nam chociażby NFZ, brak specjalistów, ogrom wszechogarniającego, panoszącego się raka ...
Po prostu nie da się tego ogarnąć, nie da się traktować pacjenta indywidualnie.

Wiem, że leczenie mojej Mamy też mogło przebiegać inaczej ...
Ale ... może nie miałaby tak łagodnego przejścia, nie odeszłaby tak łagodnie, bez bólu, nadmiernego cierpienia, nieobdarta z godności jaką zabiera ta paskudna choroba ....

Nie wiem, i pewnie nigdy się nie dowiem. Jak z resztą miliony ludzi na całym świecie.

Normalnym zjawiskiem jest to, że rodzina, najbliżsi chcą ratować człowieka za wszelką cenę, przedłużać mu życie ... ale czy tak na pewno powinno być?

Ja, mając większą świadomość, z racji przeżyć, ostatnio rozpoczętej edukacji teoretycznej i praktycznej... wiem czego bym chciała;

żebym mogła chorować i odejść z godnością, i żeby moi najbliżsi nie musieli bezradnie patrzeć, na moje cierpienie.

Może już pora się pogodzić z faktami ...

Wiem, że to trudne i bardzo Wam współczuję, Tobie zwłaszcza misiak, bo oddałaś Teściowej spory kawał serca i każdy życzyłby sobie takiego wsparcia w chorobie, jakie ty z siebie dałaś - czym zasłużyłaś nie tylko na mój szacunek ale zapewne wielu osób na tym Forum.

Trzymajcie się.

Siły - niezmiennie - życzę.
<D>
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2015-01-04, 18:06   Temat: misiak - komentarze
Misiak, to było do przewidzenia, że to Cię przerośnie.

Cudownie się spisujesz jako synowa i jako człowiek, tylko podziwiać.

Zadbaj o siebie, bez wyrzutów sumienia! Robiłaś, robisz wszystko, czego przeciętny człowiek nie dałby rady unieść, szczerze.

Radziłam już kiedyś, poradzę i teraz, jak nie masz siły, a wiesz, że i tak nie dasz rady wyluzować, zwolnić ... idź do lekarza i wspomóż się jakimiś środkami farmaceutycznymi, wszystko jest dla ludzi i z myślą o ludziach.

Niezmiennie trzymam mocno kciuki za Ciebie, za Was i życzę dużo siły.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-12-31, 08:52   Temat: misiak - komentarze
Ciężko patrzeć na zmiany zachodzące w zachowaniu i wyglądzie bliskiej osoby, zwłaszcza postępujące tak szybko.

Życzę Wam na ten Nowy Rok, siły, siły i siły, żeby jej nie zabrakło z czymkolwiek przyjdzie się zmierzyć.

Pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-12-15, 14:45   Temat: misiak - komentarze
Ściskam Cię :tull: misiak, dasz radę, bo jeśli nie Ty to kto?

Moja Mamcia zawsze mi powtarzała, że w końcu musi być dobrze, że w końcu los się odwróci do Ciebie twarzą :)

Pozdrawiam.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-12-13, 18:51   Temat: misiak - komentarze
Misiak, myślałam o Was ostatnio.

Trzymajcie się ciepło.

A u Ciebie jak Twoje zdrowie i samopoczucie?

Pozdrowienia.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-11-12, 09:00   Temat: misiak - komentarze
Też się zastanawiam, ile człowiek może znieść .... podobno tyle ile problemów zesłał mu los ...
Gdzieś jednak jest granica wytrzymałości ...

A ja się ostatnio zastanawiałam co u Ciebie, Was?

Bladego pojęcia nie mam co Ci powiedzieć? Przecież doskonale zdajesz sobie sprawę w jakim położeniu (sytuacji) się w tej chwili znajdujesz.

Pozostaje mi tylko wspierać Cię ciepłymi myślami i nadzieją, że kiedyś będzie lepiej...

Trzymaj się :tull:
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-25, 21:49   Temat: misiak - komentarze
Podpisuję się pod postem Jolany wszystkimi kończynami.

Misiak pomyśl o sobie, Kobieto nasza dzielna, o sobie!
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-22, 13:00   Temat: misiak - komentarze
misiak napisał/a:

Następne zmartwienie to moj mąż,choć tomograf ma pilny na środę, to ja już sie denerwuję.
Lekarz proponował mu śruby, ale co dalej?


Pamiętaj, jeśli to możliwe, jak już będziecie mieli wyniki, skonsultujcie z innym specjalistą.

Jestem trochę przewrażliwiona na tym punkcie, bo sama miałam i u siebie i w rodzinie kilka przypadków znacznej "rozbieżności" w diagnozach, a teraz znajoma boryka się z fatalną "pomyłką" która może ją kosztować życie ...

Misiak - dasz radę, "bo jak nie Ty, to kto" ?!

Kiedyś słońce wyjdzie na dłużej, dużo dłużej, wypatruj tylko ... :tull:
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-22, 09:06   Temat: misiak - komentarze
Bardzo mi przykro.

Jeszcze bardziej dlatego, że najprawdopodobniej bardzo ciężki okres przed Wami, a zwłaszcza przed Tobą.

Niestety, nikt nie odpowie na pytania pt. "co by było gdyby, lub co by było lepsze"...

Nawet nie wiem, co Ci powiedzieć, jak pocieszyć?!

Ślę wirtualne fluidy. Trzymajcie się.

Ps. Może, jak stan Mamy ( psychiczny ) będzie się pogarszał, a może być to znaczne pogorszenie, warto by Ją wspomóc jakimiś lekami?
Ciężko obcuje się z człowiekiem z zaburzeniami psychicznymi, a co dopiero w terminalnym stadium choroby.

Możesz zapytać lekarza, miejmy nadzieję, że coś mądrego podpowie.
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-21, 12:49   Temat: misiak - komentarze
[quote="misiak"Ból piersi ,który jest od dłuzszego czas, dziwny kaszel, bóle brzucha promieniujace na kregosłup i noge. [/quote]

To może być na tle nerwowym - oby tak było.

Ja w różnych okresach swojego życia zwłaszcza przy długotrwałym stresie, miałam takie objawy somatyczne, że właściwie czułam się jakbym miała zawał, wszelkie zwyrodnienia na chorobie wrzodowej skończywszy.

Zdecydowanie musisz trochę sobie odpuścić.

Wiem, wiem, wiśta wio ... Ale to dla Twojego dobra i Twojej rodziny.

Trzymaj się i nie daj się,
  Temat: misiak - komentarze
dokryma

Odpowiedzi: 353
Wyświetleń: 73891

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2014-10-14, 15:12   Temat: misiak - komentarze
Daj znać jak wyszły.

Czyli że dziś ten lepszy dzień, to dobrze, a samopoczucie?
Ja zasypiam na stojąco, nie wiem jak u Was ale u nas w Toruniu, pogoda oookropna, leje a ciśnienia to chyba w ogóle nie ma :mrgreen:

Pozdrowienia i smacznego :)
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group