1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
deep

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-05-17, 16:30   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Witaj swilek2,

czy miałeś oznaczony w badaniu PET tzw. MBPS max?
czy wartość SUV max=2.4 jest na całym wymiarze 29 x 13.6 cc 18 mm czy tylko na jakiejś jego części.

Ja też miałem PMBCL jak Ty. Po 6 chemiach R-Chop miałem w śródpiersiu zmianę jakieś 4x1,5cm i Suv max. 2,6 na wielkości 0,8 cm. Po konsultacji z ośrodkiem w Krakowie podjęto decyzję o naświetlaniach (18 razy). Po 5 miesiacach następny PET i suv był 1,9 (przy MBPS 2,1).

Głowa do góry (uważam że dostaniesz jeszcze radio) i będzie wszytko ok.
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
deep

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-30, 18:11   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
każdy może mieć różne tzw objawy ogóln, np. poty nocne, podwyzszona temperatura, spadek masy ciała, swąd skóry. Ja nie mialem żadnego!!! Przez przypadek zprientowałem się ż eurosła mi szyja w obwodzie o 2 cm i zaczeła wystawać żyła z szyji tzw SVCS.
Ja w chwili diagnozy miałem 38 lat. W Wałbrzychu napewno dostaniesz R-CHOP. Zrobią Ci też na pewno tomograf przed pierwszą chemią, aby ustalić stopień zawansowania choroby. Warto też postępy leczenia konsultować z innymi hematologamii - z kim to Ci napisze inny razem. Teraz priorytet to aby najszybcie Ci podali pierwszą chemię!!!!!

deep
  Temat: Czy to musi byc chlonniak?
deep

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 56953

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-30, 17:40   Temat: Czy to musi byc chlonniak?
Witaj,

ja też miałem ten typ chłoniaka (PMBCL). Jest to rzadki podtyp chłoniaka DLBCL. Więcej na jego temat dowiesz się z: pthit.pl/download,ahp,437 - jest on tam opisany jako PMBL. Będą Cię leczyć schematem R-CHOP (uwaga - w W-wie leczą bardziej agresywna chemią - stacjonarnie - vide powyższy link) w cyklach 14 lub 21 dniowych. Chemii otrzymasz 6 lub 8 cykli (amulatoryjnie). Jeżeli wszystko bedzie szło ok. to powinieneś dostać też ok. 18-20 naswietlań na śródpiersie. Naświetlanie powinno się zacząć ok. 6 tygodni po ostatniej chemii. Na pewno w połowie lub na końcu chemii powinni Ci zrobić PET-a (da on info jak radzi sobie chemia z guzem).

W tej chwili ważne abyś chemię otrzymał jak najprędzej!!!!!

W jakim osrodku się będziesz leczył?
Jakiej wielkości masz guz w śródpiersiu?
Ile masz lat?

Generalnie się nie martw. Chłonniak ten dobrze rokuje - jest bardzo agresywny a więc jest do całkowitego wyleczenia. Ja obecnie jestem w remisji. Moja przygoda zaczeła się dokładnie 12 m-cy temu.
Trzymaj się tego forum - naprawdę wspaniali ludzie i zawsze Ci pomogą.


Pozdrawiam

deep
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group