1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 28
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-08-04, 11:46   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu, pamiętam.... :tull:
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-12-30, 16:41   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu, pamiętam o Tatku, o Tobie...przesyłam moc serdecznych myśli i pozdrowień.
Na Nowy Rok życzę abyś odzyskała równowagę, spokój i ukojenie. _itsme_
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-24, 11:09   Temat: Katarzynka36 - komentarze
asia77 napisał/a:
Katarzynka36, nie zadręczaj się Kochana tym ,że nie wygłosiłaś pożegnania ,byłaś przy Tatusiu cały czas aż do końca i myślę ,że to jest najważniejsze

Podpisuję się pod tym co napisała Asia dwiema rękoma. Kasiu nie powinnaś mieć to siebie nawet grama żalu i pretensji. Każdy kto Cię zna wie jak bardzo kochałaś i kochasz swego Tatę, jak troszczyłaś się o Niego w czasie choroby, jak walczyłaś o każdy Jego dzień, aby czuł się kochany i wspierany. Kasiu dałaś świadectwo swojej miłości do Taty dużo wcześniej i żadne słowa tego zmienić nie mogą.

W moich stronach również nie ma tradycji wygłaszania mów pożegnalnych...zresztą nie wiem czy byłabym w stanie powiedzieć choćby słowo. Miałam w gardle taką gulę, tak bardzo pilnowałam się aby nie zrobić czegoś głupiego, że nawet nie byłam w stanie zaprosić najbliższej rodziny na skromny poczęstunek. Stałam jak skamieniała i patrzyłam jak ostatnie grudy zmarzniętej ziemi spadają na trumnę mojej Mamy :-(
I kiedy ludzie podchodzili do mnie z kondolencjami miałam ochotę krzyknąć aby zostawili mnie w spokoju i już sobie poszli, bo chcę zostać z Mamą sama a oni tylko mi przeszkadzali.
Nie wyobrażam sobie jak w takiej chwili miałabym powiedzieć kilka zdań, kiedy trudno było mi powiedzieć: " dziękuję"?

Kasiu nie miej do siebie żalu, nie wytykaj sobie....w ten sposób można wpędzić siebie w potworne poczucie winy. Poczucie winy bez powodu, które rujnuje zdrowie i psychikę. Kasiu nie masz sobie nic do zarzucenia. Tatuś był i jest z Ciebie dumny.
Trzymaj się Kochana, życzę jak najwięcej spokoju i ukojenia :tull:
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-22, 19:19   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu jak ja doskonale rozumiem o czym piszesz...
Ech ludzie są czasem okropni.
Katarzynka36 napisał/a:
Ja osttanio zaobserwowałam, że sporo osób mi się przygląda. Mma takie wrażenie, że obserwują mnie - czy wyglądam na osobe wżałobie, czy mocno rozpaczam, czy mam podpuchniete od płaczu oczy...

Miałam to samo, wiele osób albo przestało się do mnie odzywać (chyba ze strachu?), albo byłam traktowana jak przedmiot muzealny, czyli obserwowana albo jak zgniłe jajo...
Katarzynka36 napisał/a:
uż widzę, że doszłaś do siebie, nieźle się trzymasz, kwitnąco wyglądasz, najgorsze masz już za sobę, już się ogarnęłaś, już widzę, że doszłaś do równowagi, nigdy bym nie powiedziałam, ze niedawno Ojca pochowałaś... - i tym podobne gadki...

Wystarczyło, że się uśmiechnęłam a czułam się winna...tak naprawdę mam to do tej pory.
Cytat:
czuję się po nich idiotycznie, bo tak jakbym była oskarżana, że nie czcze pamięci Ojca, nie tonę w żałobie, w ciąglej rozpaczy, nie mam non stop popuchnietych oczu, chodzę zaniedbana, zabiedzona, bez makijazu itp...

Według co niektórych osoba w żałobie powinna mieć wory pod oczami, brudne paznokcie, powyciągane ciuchy i chodzić jak cień. Osoba zadbana, uczesana, umalowana i ze zrobionymi paznokciami nie pasuje do ogólnie przyjętego wizerunku żałobnika.
Katarzynka36 napisał/a:
ale to, że jestem wymalowana, że mam czerwone paznokcie i modna fryzurę to nie znaczy, że nie tęsknię za Tatulkiem, ze nie przeżywam żałoby..

Tego nie pojmie nikt, kto nigdy nie stracił kogoś kogo kochał nad życie....
Wiem, Kasiu że niby nie obchodzi Cię co ludzie sobie pomyślą, ale jak piszesz to naprawdę boli jak ktoś tak ocenia i to w czasie tak dla Ciebie trudnym. Odszedł Twój tatuś, ale Ty żyjesz i próbujesz wykorzystać dany Ci czas jak najlepiej, jak najgodniej i jeśli to kogoś razi, komuś nie pasuje to niech się taka osoba zajmie swoim życiem i sobie je układa.
Kasiu nie przejmuj się opinią innych żyj swoim życiem tak jak Ty tego chcesz, bo ono jest Twoje i nikt za Ciebie go przeżyć nie może.

Ściskam mocno i gorąco pozdrawiam _itsme_
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-17, 21:39   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu pamiętam jak sama po śmierci Mamy miałam potrzebę częstego odwiedzania Jej grobu. Teraz już tylko czasem odwiedzam Ją na cmentarzu, a to z tego powodu, że każdą taką wizytę bardzo odchorowuję. Cierpię potem przez kilka dni, dość mam stresów i problemów, nie chce sobie sama kolejnych dokładać.
Kasiu jeśli Tobie przynosi to ulgę, czujesz się z tego powodu lepiej to nie zastanawiaj się czy to słuszne czy nie. To tęsknota za Tatkiem sprawia, że chcesz dopilnować aby Jego miejsce spoczynku było idealne.
Katarzynka36 napisał/a:
Zbliża się 1 listopada...
Na sama myśl robi mi się slabo...od kilku dni płaczę i płaczę :cry:

Kasiu ja jeden taki dzień mam za sobą...schowałam twarz w szaliku i płakałam całą mszę. Obawiam się, że tego roku nie będzie inaczej...może jeszcze trudniej.
Lekko nie będzie i musisz się Kasiu przygotować na trudny i bardzo smutny dzień, ale dasz radę...skoro ja dałam...
Anelia napisał/a:
To, że o tym już nie piszę nie znaczy, że moje zachowanie zupełnie się zmieniło, że zapomniałam i żyję normalne. Nie piszę o tym, bo pewnego czasu zaczęłam Swoim żalem zwyczajnie drażnić kilka osób. Przynajmniej tak to odczułam :cry: Pomalutku, powolutku ucichłam .

Ostatnio czuję podobnie. Zauważyłam też, że kiedy zaczynam mówić o Mamie robi się niezręczna cisza...jakbym poruszała temat tabu. A ja czasem chcę przypomnieć jaką wspaniałą kobietą była, jak za Nią tęsknię. Nie zawsze chcę przy tym płakać, tylko zwyczajnie powiedzieć, że strasznie mi Jej brakuje :-(
Jak chce popłakać to mam swoją poduszkę i nikogo staram się już nie drażnić.
Anelia napisał/a:
przez to nikt tak naprawdę nie wie co się dzieje w moim sercu ... o to chodziło ?!
Każdy widzi moją otoczkę. Ale ja nie składam się tylko z tej otoczki, ja mam też Swoje rozdarte wnętrze, uczucia ... które teraz przykrywam pod sztucznym uśmiechem.

Otóż to i jak słyszę, ze się dobrze trzymam, ze sobie świetnie radzę to co mam zrobić? Uśmiecham się i przytakuję, a serce wyje z rozpaczy....

Kochane ja Wam i sobie też życzę abyśmy miały coraz więcej dni tych lepszych, takich spokojniejszych. Żebyśmy kiedyś przestały się wewnętrznie szarpać ze sobą, losem i z kim tam jeszcze się szarpiemy....
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-10-03, 22:28   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu choć nie pisze to jestem i pamiętam o Tobie i Tatku... _itsme_
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-09-04, 22:11   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu myślami jestem przy Tobie. trudno pojąć jak ten czas szybko mija...już miesiąc, a jakby wczoraj.
Życzę Ci spokoju i dużo siły na dalszy czas.
Tulę mocno :/pociesza:/
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-08-15, 21:17   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu, nie chcę Ci pisać, że "czas leczy rany" albo inne tego typu banały....bo te rany zawsze będą i raczej nigdy się nie zagoją. Zmieni się natomiast postrzeganie straty, stanie się ona bardziej realna.
Tęsknota natomiast będzie od teraz kolejnym uczuciem, które raczej nigdy nie opuści Twego serca, a będzie czymś co zawsze będzie towarzyszyć Twoim myślom, uczuciom....T
Ta tęsknota stanie się jak oddech, jak bicie serca...bez niej nie sposób będzie żyć- przynajmniej ja tak mam.
Ciężko, ale to wszystko "wina miłości", zawsze tak jest gdy kochamy zbyt mocno (o ile można za bardzo kochać?).

Kasieńko wierzę, że niebawem Tatuś przyjdzie do Ciebie we śnie a sen da Ci chociaż chwilowe ukojenie.

Tulę Cię mocno i jestem myślami z Tobą :/pociesza:/
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-08-02, 21:24   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu nie wiem, co mam napisać aby mogło być Ci lżej.....
Bardzo mi przykro, że stan Tatusia tak się pogorszył. Mam nadzieję, że pomimo tych smutnych wieści jeszcze wiele pięknych dni przed Wami.
Katarzynka36 napisał/a:

Nie śpię, biegam, załatwiam, siedze przy Tacie, ale czuję się jakbym... umarła... jakbym była w innej rzeczywistości... jakby to bylo nierealne.

Jak dobrze znam ten stan. Miałam podobnie- bez snu, jedzenia jedynie na kawie jakbym poruszała się w jakieś gęstej cieczy :uuu:

Kasieńko trzymaj się i dużo siły dla Ciebie i Tatki :tull:
Jestem duchem przy Was.
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-27, 22:39   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu, nie wiem co mam napisać, aby choć trochę Ci ulżyć?
Przykro mi niezmiernie, że Tatuś taki słaby. Wiem, że łatwo napisać, ale postaraj się wypocząć, bo pamiętaj nie jesteś z kamienia i musisz być silna dla Tatki. w tym całym zamieszaniu zapominasz o sobie, atak być nie powinno...jesteś ważna dla Tatki i przemęczona na nic mu się nie przydasz. może ktoś mógłby pomóc Ci w załatwieniu niektórych spraw, aby choć trochę Cię odciążyć?
Kasiu wiem, że martwisz się o Tatę ale zadbaj też o siebie.
Trzymam mocno kciuki aby stan Tatki był przejściowy.
Pozdrawiam serdecznie i tulę mocno :tull:
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-24, 22:59   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu, przykro mi bardzo, że Tacie się pogorszyło. Wierzę jednak, że jest pod dobra opieką i jutro poczuje się lepiej :) A Ty kochana spróbuj odpocząć, wyspać się, żebyś jutro w pełni sił mogła być przy Tatce.
Tulę Cie mocno do serca i przesyłam moc siły _itsme_
Pozdrawiam.
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-19, 22:07   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu nie napisze nic mądrzejszego niż Cleo...dużo sił kochana :tull:
Trzymajcie się.
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-15, 17:14   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu przykro mi, że pojawił się nowy guzek. Piszesz, że Tatuś czuje się słabiej pomimo tego, że guzy są mniejsze. Pamiętaj jednak, że to było 4 miesiące temu i od tego czasu choroba nadal jest, nadal tkwi, a leczenie, kolejne badania i wizyty u lekarzy nie działaj na Tatusia budująco. Kasiu robisz wszystko co w Twojej mocy aby zapewnić Tacie najlepsze leczenie, komfort, ale na niektóre sprawy nie masz niestety wpływu _itsme_
Kasiu Twój Tatuś czuje, ze się starasz, że walczysz o Niego każdym swoim nerwem, każdym dniem udowadniasz mu swoją wielką miłość. Życzę Wam abyście mogli jak najdłużej cieszyć się sobą :cmok:

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-07-12, 21:21   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Kasiu, kibicuję niezmiennie Tatusiowi :)

Pozdrawiam serdecznie _itsme_
  Temat: Katarzynka36 - komentarze
czkawka

Odpowiedzi: 465
Wyświetleń: 84304

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-06-07, 23:19   Temat: Katarzynka36 - komentarze
Gratuluję :-D cudowna wiadomość.

Pozdrowienia dla świeżo upieczonego Dziadka :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group