1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak nosogardła G3 płaskonabłonkowy nierogowaciejący
crayzy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3352

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2022-11-13, 17:52   Temat: rak nosogardła G3 płaskonabłonkowy nierogowaciejący
Chemia indukcyjna jest bardzo dobrą chemią. Jeżeli odp jest dobra przygotowuje do leczenia radykalnego. U nas mimo wskazań na chemię paliatywną zastosowano indukcyjną i zdziałała cuda!!!
Tego Wam życze!
  Temat: rak nosogardła G3 płaskonabłonkowy nierogowaciejący
crayzy

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 3352

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2022-10-08, 22:55   Temat: rak nosogardła G3 płaskonabłonkowy nierogowaciejący
Bardzo mi przykro ze dopadła Was ta choroba.
U nas chorował tata, rak dna jamy ustnej.
Mimo ciezkiego stanu udało sie go wyleczyć, niestety przegralismy walkę z rakiem płuc.
Tata też miał założony PEG co jest dobrym rozwiązaniem. Aktualnie opisujesz duży spadek masy. Po radioterapii problemy z jedzeniem mogą się pogorszyć, ze względu na skutki uboczne. W chwili obecnej w tk stwierdza się że jest wybrzuszenie i to prawdopodobnie powoduje problemy z jedzeniem. Peg bedzie więc dobrą opcją aby tatę odpowiednio odżywić i aby nie tracił na wadze.Dobrze że wspomagacie sie nutrodrinkami, zawsze to dodatkowe kalorie i białko.
Co do leczenia jakie zaproponują lekarze nie mam pojęcia. Czy będzie to leczenie radykalne czy paliatywne, oczywiscie życzę tego drugiego!
Ze wzgledu na przeżuty w węzłach chłonnych może być zastosowana chemia, ale to zalezy od stanu taty.
Co do zmiany głosu trudno jest mi sie wypowiedzieć. Nie wyczytalam w opisie badań aby zmiana nachodziła na struny glosowe. Moze tez jest związana ze zmniejszeniem światła( z jednej strony zmiana sie uwypukla).
My osobiscie leczylismy sie we Wrocławiu wiec nie podpowiem nic odnosnie ośrodków na Śląsku.
Co do badań to najważniejsze juz macie. Rozumiem że karta Dilo też jest.
A co do czekania. Niestety, każdy z nas to przechodzi. Trzeba sie uzbroić w cierpliwość i to dużą. Na to nie mamy wpływu i nic nie przyspieszymy. Jest to straszne bo wiemy jak bardzo wazny jest czas w przypadku tych chorób. Najwazniejsze ze wizyta juz wyznaczona. Pewnie wstepnie dowiecie sie jak bedzie wygladac leczenie. Potem moze byc jeszcze konsylium aby zatwierdzic sposob leczenia.
Trzymam kciuki

[ Dodano: 2022-10-08, 22:58 ]
Przepraszam
Oczywiście chodziło mi o to abyście mieli leczenie radykalne!!!
Wkradł sie chochlik...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group