1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-15, 23:33   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
pisalem ze zapomnialem hasla stad ta dwoistosc

po pierwsze nie mialem nigdy guzna w piersi, prosze ponownie przeczytac temat, moze dojdzie panie do srosownych wnioskow, po drugie znamie i czerniaka znalezli lekarze, a nie ja, podobni "miesaka", wezly tez oni NIE JA, krew jest prawdziwa

po trzecie nie jem jagod i porzeczek. Czy na prawde mysli pani ze pisalbym o tym po zjedzeniu takich rzeczy? po czwarte pozrawiam lekarzy rodzinnych, ktorzy najlepiej czuja sie w leczniu przeziebien i gryp, przykro mi
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-15, 18:47   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
kolonoskopia była jakies 4 miesiące temu (krwawienie bylo jej powodem), krew badali rok temu, w tym tygodniu mam nastepne badanie
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-15, 17:39   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
różnie, często jest jasnoczerwona, świeża, czasem stolec jest czarny w kilku miejscach jak by była stara, pojawia się na stolcu albo w nim

[ Dodano: 2011-10-15, 17:40 ]
no i czasem na papierze ale to jak np,. uszkodze sluzowke. Tylko ze wtedy czuje, ze jest uszkodona, ale czesto wszystko idzie po mojej mysli i krew i tak jest
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-10-15, 17:18   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
witam

nie chce Wam zawracać głowy, ale skoro założyłem kiedyś taki wątek to spytam:

od wielu miesiecy regularnie krwawie przy oddawaniu stolca. Krew jest bardzo często, biegunek specjalnie nie mam (zalezy co zjem). Miałem kolonoskopię i wszystko ok, bez zmian. Skąd ta krew? co mogę zrobić?

pzdr
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-29, 10:46   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
rektoskopia ok

mam skierowanie na kolonoskopie


pzdr
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-20, 18:39   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
witam

do rezonansu sie nie zmieściłem (wzrost, barki;-)) stąd dziś odebrałem wyniki TK jamy brzusznej i miednicy z kontrastem


Witam

mezczyzna, 27 lat, samopoczucie dobre. Kiedyś miałem usuwanego sporego tluszczaka, nastepnie badania - wszystko OK. Pozniej powiekszyly mi sie wezly w pachwinach - biopsja - zmiany odczynowe. Teraz odebralem wyniki TK jamy brzusznej i miednicy. Generalnie wszystko w porzadku, poza:

- Wartości pochłaniania w obrębie wątroby średnio 50jH, wyższe w porównianiu ze śledzioną. Wątroba bez zmian w miąższu, niepowiększona
- W okolicy krętniczo-kątniczej widoczne są powiększone węzły krezeki do 1.5cm kulistego kształtu.

Dodam, że często mam biegunkę, a na ostatnim USG (pół roku temu stwierdzono stłuszczenie wątroby). Dziś na TK stłuszczenia nie ma.
Wezły pachwinowe do 15mm (zmalały)

Czy wyniki wymagają innych badań, i co o tym sądzić?

dziękuję

[ Dodano: 2011-01-20, 19:10 ]
ps. z tego co wyczytałem to węzły kreski mogą być powiększone na skutek problemów z jelitami, które mam, a wyższe pochłanianie wątroby może być spowodowane złą dietą/odżywianiem... ?
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-07-19, 19:07   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
dobra Panowie i Panie, nie chce Wam zawracać gitary ale możecie napisać co zrobilibyście na moim miejscu? Tak jak napisalem czekam na rezonans, urolog stwierdził ze trzeba wyjasnic kwestie powieksznych wezlow, jednak onkolog po punkcji sprawę zamknął. Dzisiaj na przykład od rano czuje bóle i kłócie w pachwinie i okolicach pęcherza, pojawiają się one prawie codziennie ale dzisiaj nad wraz często. Czy powinienem coś działać w kwestii biopsji?
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-07-14, 19:33   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
mam kolejne skierowanie, tym razem na rezonans miednicy i jamy brzusznej, szybko sie nie odbedzie, al co zrobić. Bóle w prawej pachwinie ciągle obecne, mimo że upłynęło już sporo czau od punkcji, ciągl boli mnie wezeł.

zdr
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-09, 17:12   Temat: wyniki
Zmiana (wezel pachwiny lewej) - BAC - masy białkowe i makrofagi
Zmiana (wezel pachwiny prawej) - BAC - elementy odczynowego węzła chłonnego



czy to swiadczy o stanie zapalnym? jutro widze sie z okno
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-03, 22:11   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
hej

wyniki beda rano ale w srode za tydzien

zdr

[ Dodano: 2010-06-03, 22:14 ]
teraz dopiero zauwazylem ze nie ma opcji edycji posta? szkoda :-/

w kazdym razie sam zdziwilem sie jak to wszystko sprawnie poszlo, onkolog twierdzi ze potwierdzi sie odczynowy charakter wezlow. Pozyjemy - zobaczymy
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-06-01, 18:31   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
dzisiaj:

8:00 - "znajomy" onkolog
9:00 - już po "zaliczeniu" poradni chirurgii onkologicznej
9:xx - w zasadzie już miałem wpisaną BAC
troszke później - już po biopsji (obu pachwin)

udało się wszystko jednego dnia

w środe wyniki :--:
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-13, 18:16   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
nie chce zasmiecac swoimi probmemami forum na ktorym pisza ludzie dotknieci chorobami przy ktorych lipoma to jak pryszcz na tyłku.

ale bylem dzisiaj u radiologa (robilem profilaktyczne rtg klatki) ktory stwierdzil ze takie plaskie wezly w pachwinie sa typowe po wszelkiej masci zakazeniach/czy nawet mocnych przewianiach tych okolic. Wg niej nie mam sie czym przejmowac. Do onko i tak wlece. Przy okazji - pluca wyszly ok.
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-07, 22:41   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
tak, BAC - tkanka tluszczowa i elementy morfotyczne krwi, ostateczne rozpoznanie - Lipoma. "Na oko" podczas operacji i na wypisie podejrzenie mięsaka/tłuszczakomięsaka.
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-07, 22:01   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
czy poce sie w nocy? raz na kika miesiecy zdarza mi sie taki pojedynczy przypadek, ale na 90% jest to zwiazane ze snem. Wiem jak kto brzmi, ale niektore sny sa wyjatkowo "nerwowe", nie wiem jak to opisac. Pozostale 10% to zdanie sobie sprawy, ze koszulka jest wilgotna + poczatek objawow jak by brala mnie grypa. Od dawna co kilka miesiecy cos mnie bierze, mam goraczke (ostatnio 39stopni) ale poza tym objawow zero. Zbadalem rowniez krew podczas takiego stanu i wszystko w normach. Taki stan trwa 2-3 dni i mija sam z siebie, lub po kilku ibuprofenach. Ostatnio gdy mialem 39stopni i poszedlem do lekarza, ten zapisal mi ALIOFIL - czosnek w kapsolkach. Myslalem ze gram w jakims filmie :?ale?: Skora nie swedzi poza stopa. Na palcu oraz stopie od dawna mam jakies dziwne uczulenie, to swedzi. Dermatolodzy probowali wyhodować cokolwiek i nic, po prostu nie wiadomo skac i od czego, ale to chyba mniej istotne.
Waga? tak, waze za duzo - nie moge schudnac, od niedawna wiem ze mam niedoczynnosc tarczycy, biore juz hormon i mam diete, mysle ze dam rade.

mieszkam 10 minut od centrum Poznania, leczylem sie w WCO. Bede sie konsultowal z onkologiem ktory uczestniczyl w mojej operacji.



pozdrawiam
  Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
civic

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 22270

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-04-07, 19:50   Temat: Badanie TK i USG po resekcji guza
Witaj, Zufed

jesli chodzi o dolegliwosci, to od jakiegos czasu czuje okresowo dyskomfort, czasem ucisk w prawej pachwinie, a w zasadzie tam, gdzie przebiega nasieniowod. Bylem z tym oczywiscie u rodzinnego jakis czas temu - ten stwierdzil bez badania, ze to moze byc zapalenie najadrza i przepisal antybiotyk (ciekawe), dostalem skierowaie do urologa, ktory w badaniu poalpacyjnym stwierdzil, ze to nie jest zapalenie. Klejnoty tez zbadal, i sa OK, tzn. bez zmian. Skierowal mnie tez do chirurga, ten wykluczyl przepukline i na tym koniec. Ja juz szczerze mam dosyc chodzenia po lekarzach, chyba dr House jest potrzebny. Acha - w badaniu sprzed kilku dni jadra bez uchwytnych zmian, tylko 9mm torbiel.

"A czy odczuwasz jakieś dolegliwości?"

tylko te kregoslupowe - tzn, totalne podraznienie jakichs nerwow + dyskopatia, po prostu wstac z "wyrka" nie moge, bola mnie wszystkie stawy, szyja, mostek, glowa. Mam stwierdzona dyskopatie (mialem 3 rezonansy L-s) ale neurochrurdzy mowia ze ucisk jest na samym dole kregoslupa i nie grozi "paralizem" bo tam nie ma juz rdzenia, i to wszystko. Mialem jeszcze niedawno rezonans glowy (mialem problem od dziecka z niewielkimi ale jednak tikami nerwowymi, neurolog szukal obszarow niedokrwienia, a znalezli tylko mozg ;) ).

Krew mialem badana w ciagu ost. 2 miesiecy jakies 5 razy (pisalem ze pomylono sie w lab. i zle opisano komorki krwi, stad lekrze kazali powtarzac rozmaz, ob, crp, morf. Wyniki OK, we wtorek robie rtg klatki i kregoslupa szyjnego, tak po prostu, ostatnio robilem 2 lata temu, wiec juz czas. No i te cholerne stany podgoraczkowe, ot tak 37,4-5. Kiedys codziennie, teraz rzadziej, ale np. o 12 mam 35,8 a za godzine 37,5. Wychodzi na to, ze Jestem zdrowy, symuluje i jestem hipochondrykiem... jasne, po prostu 2 lata temu trafilem na onkologie, i nie moge wyjsc od tamtej pory od lekarza!!! masakra


pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group