1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 20
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-09-02, 10:18   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
basik78, dziękuję i nieustannie trzymam kciuki za Was :sun: Pozdrawiam!
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-08-31, 19:00   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Melduję, że najnowsze, dzisiejsze wyniki TK płuc - bez zmian |happy| Tak się zastanawiam, czy aby to wzmocnienie nie pojawiło się w związku ze zmianą miejsca wykonania TK (inne urządzenie - inna czułość, itp)?
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-11, 21:15   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
dziękuję szczecha za dobre słowo, teraz czekamy na dobre wieści od Ciebie :tiaa: pozrdrawiam i ściskam!
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-03-11, 12:01   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Cześć, właśnie wczoraj odebrałam wyniki Mamy i |happy| są bez zmian w stosunku do poprzednich sprzed 6 miesięcy. Guzek jest taki sam jak był, nadal ma wzmocnienie brzeżne i łączy się z kilkoma gałęziami naczyniowymi, o dwóch innych guzkach w drugim płucu napisano, że są bez znaczenia. Guzek jest już pod obserwacją 3 rok, więc mam nadzieję, że uznają go za oswojonego i niegroźnego lokatora. Jeszcze skonsultujemy z lekarzami, ale termin ma za 2 tyg. i na razie z powodu koronowirusa raczej nie chcemy biegać dodatkowo po przychodniach, nawet prywatnych, tym bardziej pulmonologicznych |boisie|

pozdrawiam
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-23, 21:46   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Dziękuje, marzena66, Mama jest już po konsultacji z lekarzem torakochirurgiem zlecającym badanie. Czytał wyłącznie opisy TK (najnowsze i poprzednie) i wg niego, guzek się zmniejszył, ale wiadomo jakie opisy są. Powiedział, że takich przypadków są setki i wyznaczył kontrolę za 6 miesięcy. Skonsultujemy jeszcze na pewno z pulmonologiem, który obejrzy płytkę, ale niepokoi mnie, że kolejny TK tak późno. Może warto przyspieszyć? Trzymać mocno rękę na pulsie? Co myślicie?

Pozdrawiam,
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-08-16, 14:49   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
witam Wszystkich,

dzisiaj odebrałam wyniki kontrolnego TK płuc, generalnie jest chyba ok, ale zaniepokoił mnie trochę ten zapis:

"w seg L1/2 w części grzbietowej guzek 6,6x7mm na oknie płucnym brzeżnie wzmacnia się, łączy z kilkoma gałęziami naczyniowymi. Na rekonstrukcji strzałkowej guzek ma max 10,5mm. Nie ma istotnej różnicy w porownaniu do PET (marzec 2018)oraz KT od września 2018, ale zmiana wymaga dalszej kontroli KT."

Mam pytanie o ten groźnie brzmiący fragment: "brzeżnie wzmacnia się, łączy z kilkoma gałęziami naczyniowymi."

- czy jest się czego obawiać? co oznacza , ze teraz widać wzmocnienie a na wcześniejszych PEt i TK nie było tego wzmocnienia? i co oznacza, że się tak brzeżnie wzmacnia?



pozdrawiam serdecznie
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-11, 11:23   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Mam pytanie bardziej ogólne i przepraszam, że w tym wątku (ale mam nadzieję, że nie będę musiała zakładać nowego...)
- czy każde znamię które się powiększa jest od razu czerniakiem? czy u ludzi czasami po prostu pojawiają się nowe znamiona i nie złośliwieją, tylko sobie rosną?
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-04, 23:54   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Dziękuję basik78 (bardzo Wam kibicuję) i marzena66 i pozdrawiam!
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-04-03, 21:44   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Dziękuję marzena66, i szczecha,
Wczoraj Mama była na kolejnych konsultacjach, które potwierdziły, że nic nowego w płucach nie ma i od roku nie ma istotnych zmian. Drugi lekarz pulmonolog również zalecił kolejny TK za 3 miesiące. To były obie wizyty prywatne.
W przychodni Od lekarza prowadzącego Mama dostała skierowanie do torakochirurga, chociaż wcześniej na wizycie prywatnej ten sam lekarz, mówił, że powinna skonsultować z pulmonologiem... :?ale?:
wczorajszy pulmonolog powiedział, ze jak już ma skierowanie to niech ją też obejrzy torakochirurg, co 3 trzy głowy to nie jedna ani nie dwie ;)
jesteśmy dobrych mysli :-D
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-27, 23:16   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66 miałaś rację :uhm!: :) , Dzisiaj Mama była na konsultacji u pulmonologa. Chyba dość rzetelnej, bo trwała prawie godzinę.
Pulmonolog powiedziała, że:
- jeżeli widziałaby wyłącznie wyniki wydrukowane (opisy) to skierowałaby Mamę do torakochirurga, na wycięcie, ale;
- zobaczyła wszystkie 3 płytki z zapisem badań (1x PET i 2x TK) i stwierdziła, że opisy są błędne, bo po pierwsze strony płuc są pomylone i opisy guzków też, guzek, który był od początku cały czas jest taki sam i nie powiększył się (0,6cm), a ten drugi guzek, określony na 0,8/0,6 wygląda jej na włókniaka i też mógł być wcześniej (a ujawnił się teraz), bo na opisie PETa były 'nieregularne zagęszczenia miąższu z umiarkowanie wzmożonym wychwytem (SUV max=1,5), najpewniej stan pozapalny"
- w związku z powyższym zaleciła kontrolny TK w czerwcu

nie mówię, że lubimy biegać po lekarzach, ale co kilka głów to nie jedna ;) więc jeszcze weryfikujemy, co tam mądrego wymyslą. Dam znać o innych diagnozach, mam nadzieję, że się powtórzą
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-24, 01:54   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Dziękuję, marzena66, i szczecha, za wsparcie. Mam nadzieję, że najlepszy scenariusz życie napisze i juz zawsze będę Was mogła informować, że badania kontrolne są ok i tak mijają kolejne rocznice...
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-22, 21:42   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marzena66, dziękuję za odpowiedź. 3-4 miesiące to wieczność oczekiwania... :-( Tak, jeden urósł o 2 mm i pojawił się w nowy w porównaniu do TK z września ub.roku. Wcześniej na opisie byla informacja, że np. wskazana kontrola za 3m-ce, teraz nic nie napisali...ani podejrzeń/sugestii co to może być, ani co dalej robić. Mając na uwadze, że Mama miała błędne wyniki histo, po cichu liczę, że to kolejna pomyłka |prosi| ,tym razem w opisach TK, ale juz 2x pod rząd w totka się nie wygrywa, wiec pewnie nie ma co....Chociaż i tak sprawdzę 8-)
pozdrawiam!

[ Dodano: 2019-03-22, 21:46 ]
dodam jeszcze, że ten pierwszy guzek został zauważony na PECie rok temu i nie był meta, na pierwszym kontrolnym TK nadal nie był meta. Teraz wskazali, że się powiększył o 2 mm i nadal meta nie jest, ale to był TK (drugi), więc pewnie słabsze działanie.

[ Dodano: 2019-03-22, 23:17 ]
tak sobie to na razie tłumaczę, że jeżeli ten pierwszy guzek na PECie sprzed roku nie był meta i na późniejszych TK też nie, to nie jest przerzutowy. Kontrast był 3 x podany no i jeżeli ten pierwszy urósł o 2mm i jednocześnie pojawił się nowy, to może w wyniku tego samego czynnika, np. zapalenia, tak jakby te dwa guzki są "bracmi". To taka teoria na uspokojenie ;)
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-22, 10:54   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
Mamy umówione 2 wizyty u pulmunologa, zobaczymy co powiedzą. Chyba lepiej sprawdzić, bo może być wszystko. Zastanawia mnie tylko jaką metodą można zdiagnozować guzki ok 5 i 8 mm, żeby była wiarygodna? Czytalam o biopsji cienkoingłowej, że niekoniecznie, że bywa, że nie trafia w guzek, tylko obok, ale to takie moje dywagacje. Może kolejny PET, ale mama miała jeden około rok temu i później 2x TK, więc nie wiem jak tam z dawką naświetlania? Mam nadzieję, że lekarz rozważy plusy i minusy i dobierze coś dobrego , będę Wam dawać znać
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-21, 23:17   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
marjas42, dziękuję i pozdraiwam!
  Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
chihiroo

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 16861

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-21, 19:36   Temat: Czerniak, Breslow 1,8 mm i 4,5mm, Clark II i III
dziękuje, zajrzę. pomimo tego, że od 2 lat nie pisałam czytam Was niemal codziennie. Pamiętam, ze kilka osób wspominało o guzkach w płucach, ale nie pamiętam kto konkretnie.

pozdraiwam :)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group