1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy wieloogniskowy
butterfly

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 29104

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-03, 19:26   Temat: Rak piersi przewodowy wieloogniskowy
nikulam, rozumiem, że jesteś w szoku po takiej wiadomości. Nie jestem lekarzem, więc nie odpowiem szczegółowo na Twoje pytania.
Biopsja gruboigłowa powinna dać odpowiedź na pytanie, z jakiego typu komórek zbudowane są te guzki (pobrano materiał do badania histopatologicznego). Określenie Birads jest wysokie, a więc konieczna jest niezwłoczna konsultacja onkologiczna. To już wiesz.

Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie, czy i jak bardzo Twoje rokowania spadły - bo de facto nie masz postawionej żadnej konkretnej diagnozy jeszcze /typu: jeśli to rak, to jakiego rodzaju, w jakim stadium/, na razie jesteś na etapie diagnostyki.

A i tak życie pokazuje, że lekarze też są czasem pozytywnie zaskakiwani - jeśli wdrożone leczenie daje rezultaty.
Nie czytaj statystyk nt. stopnia przeżycia etc. Bo to tylko statystyki.
Od stawiania rokowań jest lekarz, który ew. będzie Cię leczył.
Może być tak, że te trzy guzki to ten sam nowotwór. Ale wątpliwości powinien rozwiać wynik badania histopatologicznego. Może być też tak, że nie wszystkie guzy muszą być złośliwe. Na razie wiemy zbyt mało, by cokolwiek wyrokować.

Może usg sprzed pół roku nic nie wykazało, bo faktycznie niczego nie było. Mogło być też tak, że ew. ew. zmiana była bardzo mała, może lekarz jej zwyczajnie nie zauważył.
Jeśli trafisz do onkologa - z pewnością otrzymasz informacje, co dalej.

W tym miejscu chcę Ci napisać, że rak piersi wcześnie wykryty jest uleczalny. Jesteś młodą osobą, pewnie masz silny organizm. Nawet jeśli czeka Cię walka - to musisz się psychicznie nastawić na to, że może być dobrze, że wygrasz. Bo inne kobiety też wygrały.

Pozdrawiam Cię serdecznie. I życzę siły.
  Temat: Rak piersi przewodowy wieloogniskowy
butterfly

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 29104

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 17:42   Temat: Rak piersi przewodowy wieloogniskowy
Nie wiem, być może jak się robi badania prywatnie to tak jest, że wyniki są szybko. Możliwe, że po badaniu lekarz usiadł za biurko i opisał to co zobaczył - stąd tak szybki wynik.
Co do usg - sama pewnie też bym pokazała to usg lekarzowi wykonującemu mammografię. W sumie mammografia to kolejne badanie obrazowe.

Co do biopsji /robiłam na NFZ/ też mówili mi, że wynik ma być nie wcześniej jak za 2 tygodnie - a jak przyszło co do czego - czekałam tydzień. Także różnie to bywa.
Pozdrawiam :)
  Temat: Rak piersi przewodowy wieloogniskowy
butterfly

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 29104

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-09-02, 15:24   Temat: Rak piersi przewodowy wieloogniskowy
nikulam, nie wiem jakie są kolejki dla pacjentek w warszawskim CO-I, na Twoim miejscu zapisałabym się już na wizytę. Na wyniki mammografii poczekasz ze dwa tygodnie.
Może być też tak, że jak już trafisz do onkologa (bez wyniku biopsji BAC) to on Ci wypisze skierowanie na biopsję. /w moim przypadku tak było/. Badanie zrobią Ci na miejscu w CO, poczekasz na wynik i z tym znów do poradni.

U mnie w CO było tak, że przyjechałam bladym świtem, zarejestrowałam się na pierwszą wizytę, odsiedziałam parę godzin i tego samego dnia byłam przyjęta. Dzięki życzliwości lekarki tego samego dnia miałam wykonaną biopsję. Dodam ze sobą miałam tylko wyniki wcześniejszych (robionych przez ginekologa) badań usg. Sądzę, że bez wyniku biopsji nikt Ci nic konkretnego ws diagnozy nie powie. Wyniki morfologii nie zawsze wskazują na to, że dzieje się coś rakowego. Sądzę, że najrozsądniejszym krokiem będzie wizyta u onkologa teraz.

Jak wykazuje usg, zmiany są niewielkie, choć wynik jest niepokojący - nie możesz od razu zakładać najgorszego scenariusza - bo się wykończysz psychicznie. Pozdrawiam i siły życzę.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group