1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Yervoy (ipilimumab)
biofanka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 58984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-24, 11:42   Temat: Yervoy (ipilimumab)
marjanna napisał/a:
Biofanko, myślisz, że w związku z akceptacją leku w Polsce prowadzone badania kliniczne z Ipi zostaną wstrzymane?

Nie sądzę, aby zostały zatrzymane badania kliniczne są i mogą być kontynuowane niezależnie od rejestracji leku.
marjanna napisał/a:
Oby tylko cena uległa obniżeniu!

Zobaczymy jak odniosie się do tego NZF i inni ubezpieczyciele w Europie .
  Temat: Yervoy (ipilimumab)
biofanka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 58984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-23, 10:24   Temat: Yervoy (ipilimumab)
Komitet CHMP - Europejskiej Agencji ds. Leków EMA wydał pozytywną opinię na wprowadzenie Yervoy (ipilimumab) jako terapii na przerzutowego czerniaka. Co oznacza, iz w Europie w tym w Polsce będzie zarejestrowanyi dostępny(przynajmniej musi być)nowy lek. To bardzo dobre wieści:)





Ps. umieściłam ten temat tutaj ,gdyż na górze nie wyświetlił się jako nowy.A chciałabym ,żeby informacja dotarła do wszystkich zainteresowanych. Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-05-23, 10:26 ]
http://www.ema.europa.eu
  Temat: Yervoy (ipilimumab)
biofanka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 58984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-05-22, 16:54   Temat: Yervoy (ipilimumab)
19 maja Europejska Agencji ds. Leków EMA www.ema.europa.eu miała podjąć decyzję o rejestracji Yervoy niestety narazie brak jest raportu ani jakichkolwiek informacji w tej sprawie.A status leku określony jako oczekujący.Mam nadzieję, że już w tym tygodniu będzie coś wiadomo. Trzymajmy kciuki.

[ Dodano: 2011-05-23, 10:16 ]
Komitet CHMP wydał pozytywną opinię na wprowadzenie Yervoy (ipilimumab) jako terapii na przerzutowego czerniaka. Co oznacza iz w Europie w tym w Polsce jest juz, przynajmniej musi byc dostepny nowy lek. To bardzo dobre wieści:)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: poli: 2011-06-09, 11:00 ]
Wydzieliłam dla Jacka osobny temat tutaj, pozdrawiam Paulina

  Temat: Yervoy (ipilimumab)
biofanka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 58984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-30, 21:42   Temat: Yervoy (ipilimumab)
Dziękuję Ci Urania ,za znalezienie tych informacji .Mam nadzieję,że skorzystają i w Pl chorzy w III i IV stadium.
Jeśli komuś uda się dzięki temu dostać lek ,proszę piszcie, może uda się w ten sposób dotrzeć do wielu chorych. Myślę ,że jak informacja pojawi się szerzej w mediach a głównie w TV chorzy i ich rodziny będą szukać informacji na ten temat. dlatego tak ważna jest aktualizacja tego wątku.Jeszcze raz dziekuje za przyłączenie sie do "akcji".
  Temat: Yervoy (ipilimumab)
biofanka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 58984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-27, 14:46   Temat: Yervoy (ipilimumab)
W stęzeniu 5mg /ml
  Temat: Yervoy (ipilimumab)
biofanka

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 58984

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-26, 15:58   Temat: Yervoy (ipilimumab)
Wczoraj tj 25.03. 2011 amerykańskie FDA dopuściło do użytku komercyjnego ipilimumab co oznacza ,że jest on już zajerestowanymw USA lekiem na IV stadium czerniaka. Myslę ,że Europa nie będzie zwlekać mam taką nadzieję . To dobre wieści dla wszystkich chorych na ten typ nowotworu .Pozdrawiam

Oto link do informacji:

http://www.fda.gov/
http://www.fda.gov/NewsEv.../ucm1193237.htm

[ Dodano: 2011-03-26, 21:10 ]
Dodam jeszcze ,że ipilimumab został zarejestrowany jako lek o nazwie
Yervoy a sprzedawany będzie przez New York City-based Bristol-Myers Squibb.

Być może komus się przydadzą te informacje.

[ Dodano: 2011-03-27, 11:16 ]
W amerykańskich mediach pojawia się już sporo inf. na temat Yervoy (ipilimumab).
To bardzo ciekawy artykuł z The New York Times.:

http://www.nytimes.com/20...ess/26drug.html

Podana jest cena kuracji 4 iniekcje w przeciągu 3 mc kosztowac będą 120 tyś dolarów bardzo drogo, ale to narazie początki.Artykuł w j angielskim niestety polskie media narazie milczą. Jeśli ktoś znajdzie informację jak w Europie kształtuje sie legalizacja proszę o podanie narazie się nie doszukałam. Może dobrym pomysłem będzie aktualizowanie tego tematu o najnowsze doniesienia? Jeśli tak proszę o przyłącznie się z informacjami z Europy. Pozdrawiam serdecznie

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-04-16, 19:27 ]
Link do uzupełniającego artykułu (z roku 2010) o ipilimumabie znajduje się w tym poście
.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group