1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22
2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.
|
|
Autor |
Wiadomość |
Temat: Rozpoznanie histopatologiczne i wyniki rezonansu- pytania |
beatawin
Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3241
|
Dział: Nowotwory piersi i ginekologiczne Wysłany: 2017-08-30, 22:16 Temat: Rozpoznanie histopatologiczne i wyniki rezonansu- pytania |
Witam.
Pilnie poszukuję informacji na temat:
- interpretacji opisanych poniżej wyników badań, rokowań,
- doświadczeń z podobnymi przypadkami, w szczególności w zakresie zastosowanego leczenia i skuteczności.
- polecanych ośrodków leczenia w Polsce i w Niemczech,
- doświadczeń i możliwości w zakresie leczenia protonowego bądź w ramach badań klinicznych.
Pacjentka, lat 40, diagnoza sierpień 2017.
1. Wycinki z tarczy części pochwowej szyjki macicy. Rozpoznanie: Carcinoma planoepitheliale akeratodes GII0infiltrationes.
2. TK jamy brzusznej lub miednicy małej bez kontrastu i co najmniej dwie fazy z kontrastem, 88.012: Badanie wykonano przed i po podaniu środka kontrastowego w opcji wielofazowej, u pacjentki z rozpoznaniem procesu npl szyjki macicy.
Drobny śr. 0,5 cm, zwapniały konkrement w dnie pęcherzyka żółciowego.
Poza tym narządy jamy brzusznej zmian nie wykazują.
Nie stwierdza się znamiennie powiększonych węzłów chłonnych ani zmian meta w częściach kostnych obszaru badania.
3.Rezonans magnetyczny: Szyjka macicy jest powiększona, w jej obrębie widoczna jest zmiana guzowata uwypuklająca się egzofiltycznie do światła pochwy, wielkości 7,3 x 4,8 cm w przekroju poprzecznym i 5,2 w CC.
Po stronie prawej zarysy szyjki są zatarte. Obraz budzi podejrzenie naciekania przymacicza, przymacicze lewe bez ewidentnych cech zajęcia. Zmiana obejmuje sklepienie przednie, nie stwierdza się ewidentnych cech naciekania ściany pochwy, pęcherza moczowego i odbytnicy.
Na poziomie cieśni macicy hiperintensywne pasma 1,5x04 cm odpowiadające najpewniej bliźnie po cięciu cesarskim. Strefa przejściowa trzonu macicy jest pogrubiała do 1,4 cm w jej zakresie widoczne są drobne ogniska hiperintensywne w obrazach T2 zależnych sugerujące adenomiozę. Poza tym trzon macicy zmian nie wykazuje.
Jajniki niepowiększone, z obecnością torbieli, wielkości do 1,3 cm. Niewielka ilość wolnego płynu w zachyłkach otrzewnej w miednicy, zarysy otrzewnej nie są pogrubiałe.
Przy prawych naczyniach biodrowych zewnętrznych węzły chłonne wielkości do 1,6 x 0,9 cm, przy lewych naczyniach biodrowych zewnętrznych pojedynczy węzeł chłonny 2x1,2 cm- obraz budzi podejrzenie węzłów patologicznych. Poza tym struktury miednicy bez uchwytnych zmian.
Innych znamiennie powiększonych, patologicznych węzłów chłonnych oraz ognisk mogących odpowiadać meta w częściach kostnych nie wykazano. |
|
|