1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
beata79

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72175

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-03, 20:48   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
TP53 dziękuję za odpowiedź.
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
beata79

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72175

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-02, 21:42   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
A jak to jest z tymi węzłami, że ja po identycznej limfadektomii miałam wyciętych 17 węzłów, a u Ciebie wycięto 11. Nie znam się na węzłach ale czy każdy posiada w tym samym miejscu inną liczbę węzłów?
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
beata79

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72175

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-02, 18:39   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
Bajkaa..moje odczucia po radykalnej limfadektomii były podobne. Nie sądziłam, że to aż tak inwazyjny zabieg, a jego konsekwencje są już na całe życie. Blizna jest wielka - to prawda. U mnie bardzo długo się goiła w miejscu gdzie łączy się udo z brzuchem...ale pewnie tez przez to, że mam trochę brzucha i w tym właśnie miejscu była fałda. Zakup sobie poduszkę pod nogę - tz. klin żebyś już zawsze spała z nogą uniesioną wyżej. Pocieszę Cię, że da się przyzwyczaić do życia z taką mogą po limfadektomii. Noga szybciej się meczy przy większym wysiłku in staje się "ciężka" w odczuciu, zauważyłam też, że chodząc w spodniach szew pomiędzy pośladkami lubi się przesuwać w stronę tej grubszej w udzie nogi 😉 ale ja staram się być aktywna i żyć podobnie jak przed chorobą codziennie dziękując Bogu, że nie jest gorzej...bo przecież mogło... Trzymaj się!
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
beata79

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72175

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-24, 23:02   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
Drenaż ręki można zrobić samemu ale nogi nie...i to nie tylko dlatego, że ciężko dostać do stopy ale przede wszystkim dlatego, że chłonkę trzeba "spychać" do "działających" węzłów które znajdują się w jamie brzusznej i trzeba to robić w pozycji leżacej żeby tej drogi przepływu nie blokować. Jeżeli chcemy sobie sami masować nogę to blokujemy drogę spływu chłonki przez zgięcie.
  Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
beata79

Odpowiedzi: 158
Wyświetleń: 72175

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-25, 21:58   Temat: czerniak T4b, Clark III, Breslow 4,5 mm
Bajkaa przeczytaj mój wątek, ja też miałam mikro przerzut poniżej 1mm w węźle pachwinowym. W moim przypadku długo debatowano czy obserwować czy wycinać ale ja byłam obciążona jeszcze wcześniejszym chorowaniem na chłoniaka. Zadecydowano jednak żeby wyciąć wszystkie węzły pachwionowo-biodrowo-zasłonowe. Węzły okazały się czyste. W Twoim przypadku zapewne będzie tylko obserwacja ale mimo wszystko radziłabym Ci skonsultować decyzje Łódzkich lekarzy z prof. Rutkowskim z CO w Warszawie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group