1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-04-04, 22:02   Temat: guz naczyniówki oka
Witam ponownie
Dopier dzisiaj w Krakowie wszyto płytkę.Nie wykonywano już żadnych badań.Pacjent prywatnie wykonał badania przed zabiegiem-dlatego mam dostęp do wyników.
Badania wykonane w innym laboratorium (wcześniejsze były w Koperniku).
Niestety wklejać nie potrafię.
morf. leuk-7,6
er.3,78
hg11,8
mcv35,9
mch 31,2
mchc32,9
płytki198
rdw-sd49,6 rdw-cv15,2 lym-38,2
mxd5,0
neu 56,8
OB-22(ostatnie100)
wskaxnik protr.i aptt w normie
sód138
potas-5,02
glukoza 75
bilirubina cał.0,48
ggt-15
fosfataza zas-69
mocznik54,20
kreatynina 0,77
wapń9,14 as
ast-38,5-norma poniżej 35
alt-21,60 mocz bz.
Ponieważ rozmawiałam ze znajomym lekarzem na temat chorego (że nie ma jeszcze rozpoznania )zaproponował aby zrobić przeciwciała ana-p/jądrowych nie wykryto natomiast p/cytoplazmatyczne przy mianie 1:100 są 1:10000
Z wcześniejszych badań zleconych przez hematologa dopatrzyłam się d-dimerów przy normie<0.5 on ma 2,5-według mojej wiedzy to grozi zatorowośćią chyba -nie powinien mieć clexane?
Dzisiaj przed zabiegiem anestezjolog podpowiedził ,aby po wyjściu szukać pomocy u neurologa.Myślę ,że to opis tomografii mózgu wykonanej równiż prywatnie wpłynął na taką opinię.Niestety nie mam tego wyniku.Całą teczkę badań od września ubiegłego roku chory ma ze sobą w K.
Do zabiegu wykonał również rtg płuc -mimo że w listopadzie była tomografia-radiolog opisujący (prosiłam aby na skierowaniu lekarz napisał,że jest to badanie do zabiegu guza naczyniówki oka)napisał tylko drobne płytki niedodmy.
A ogólnie dalej nie chudnie ,bóle obręczy barkowej, nóg, słabość mięśni-ma problem ze wstaniem samodzielnym z pozycji siedzącej,nie mówiąc o schylaniu się do klęku-samodzielnie nie wstanie.
Oczywiście jeszce ból głowy i oka po stronie guza
Wizyta u hematologa 26 kwietnia -badania do wykonania na cito -tylko podstawowe(ja do zabiegu zdecydowałam o pobraniu więcej niż hematolog).
Trudne i niewiarygodne jest to,że tyle czasu może trwać diagnostyka i postawienie rozpoznania.
Dzisiaj sama zadzwoniłam do rejestracji z prośbą o umówiene do onkologa klinicznego-diagnosty-konkluzja była tej rozmowy taka-wsiada pani razem z bliskimi-może wtedy nikt nie będzie tłumaczył beznadziejnie ,że nie ma potrzeby wykonania badań obrazowych.
Pozdrawiwm
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-11, 21:40   Temat: guz naczyniówki oka
Witam
Nie mam wyników (chyba nawet sam chory ich nie ma).
Po wizycie u hematologa - szpik czysty,pozostałe badania poza morfologią i ob bz.
Morfologia er. 3700000, hg - 11.8 OB - 90
Tyle mi przekazali. Lekarz zalecił obserwację, wyznaczył kontrolę na koniec kwietnia. Uśpił czujność, dał fałszywą nadzieję, że to nie jest sprawa onkologiczna. Uczulałam na naleganie na PET - lekarz im powiedział, że zamaże on obraz choroby.
Ja wiem, że najbliżsi wypierają chorobę ze swojej świadomośći - dlatego trudno mi ich przekonać aby szukać dalej, zmienić ośrodek co. Ufają lekarzom.
Przecież w Krakowie powiedziano im żeby szukać pierwotnego guza, chyba, że tam też się mylą -może to ten jest właśnie pierwotnym?
Pozdrawiam
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-06, 18:27   Temat: guz naczyniówki oka
Witam
Wynik AFP -4,norma do 5.1
Kraków dopiero 28.03
Dzisiaj będąc na usg z mamą-zapytałam lekarza o pacjenta ,(bliskiego)w sprawie którego tutaj piszę.Potwierdził że liczył że okaże się to białaczką.Co do oka -no cóż mówi może to zupełnie odrębny nowotwór?Również uważa że powinien być zrobiony PET
W poniedziałek wizyta u hematologa ,oby dała jakieś uzasadnienie tego ,co się dzieje
Smutno pozdrawiam
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-01, 17:16   Temat: guz naczyniówki oka
Mamy wynik beta HCG-Poniżej 2.Norma -poniżej 3
AFP w poniedziałek.Chyba jednak nie tędy droga.No ale sprawdziliśmy.
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-28, 12:25   Temat: guz naczyniówki oka
Jedyne co do tej pory ze strony urologicznej -PSA
Dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-03-01, 10:27 ]
Witam
Urolog po wykonaniu usg ukł. moczowego wykluczył guza jąder,ale na pytanie czy zrobić mimo tego AFP i beta hcg Odpowiedział,że można zrobić.Tak więc dzisiaj badania pobrano wynik w poniedziałek.
Wczoraj udało się również oprócz badań od hematologa ,pobrać szpik. Wyniki 11.03
Oby tylko kraków udało się załatwić w ciągu przyszłego tygodnia,aby nie zbiegł się z wizytą 11.03
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie sugestie

[ Dodano: 2013-03-01, 10:43 ]
Witam
Wczoraj wizyta w centrum -badania od hematologa,uało się również wykonać trepanobiopsję szpiku, prywatna wizyta u urologa -po wykonaniu usg wykluczył aby pierwotny guz wyszedł z jąder,jednak na pytanie czy wykonać AFP i beta hcg odpowiedział ,że można zrobić.Wizyta z wynikami u hematologa 11 03
Dobrze byłoby aby kraków udało się do tego czasu załatwić-mamy dzwonić o termin dopiero w poniedziałek.
Dziękuję za wszelkie sugestie.
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-27, 22:49   Temat: guz naczyniówki oka
DZIĘKUJĘ
Próbowaliśmy się dobić do co w w-wie.Na razie bez skutku.Wobec zaplanowanych na najbliższy czas badań zostaniemy tutaj do 11.03.Liczymy na pobyt w K w następnym tygodniu-może się uda , we wtorek trepanobiopsja
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-27, 21:24   Temat: guz naczyniówki oka
Witam ponownie
Po wizycie w Kr. -decyzja o leczeniu płytką izotopową?,poniważ czas ucieka ,a diagnozy dalej nie ma.Pani prof,sugeruje że to być może czerniak,poleciła kontrolę u urologa -szukać guza pierwotnego(jądra).Z rozmowy z chorym nic niepokojącego nie obserwuje -namawiałam na ten kierunek już jesienią,ale żle się zrozumeliśmy (on myślał o prostacie,więc zrobił psa- norma)
Mają dzwonić o termin ,bo wszystkie płytki zajęte.
Jutro LDH,glukoza, białko całkowite,proteinogram,crp,Iga,IgG,IgM,lambda kappa,mikroglobulina ,helicobaktr pyroli
Czy lambda i kappa to badania cytogenetyczne?
Czy w takim razie można ubiegać się o skierowanie na pet?
To co jet w oku -pani prof, napisała w informacji do lekarza kier.że jest przerzutem
Ale skąd na Boga?
Z tego co szukam w necie zmiany w oku dają białaczki i chłoniaki-dobrze myślę?
Gdzie szukać guza pierwotnego?kości? Odczuwa dość mocny ból obu barków i głowy po stronie oka-części czołowej i skroniowej.Pozdrawiam

[ Dodano: 2013-02-27, 21:40 ]
Już doczytałam na temat badań cytogenetycznych.Przypomnę ,ze wycięty węzeł-odczynowy Czy wobec tego warto zbadać go u innego histopatologa?Pobierany z przestrzeni zaotrzewnowej. W wyniku dopisne jest że w razie wąpliwości zbadać inny węzeł.Litości pacjent rozcięty przez chirurga od mostka do spojenia łonowego.Tam tylko były pakiety powiększonych węzłów.
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-22, 21:13   Temat: guz naczyniówki oka
Dziękuję .
Kraków zaplanowany w połowie nadchodzącego tygodnia,a trepanobiopsja w następnym tygodniu.Również skłaniam się ku oku-niestety dopiero jak pojawił się ból postanowiliśmy sami to sprawdzić .Póki co nie mamy lekarza ,który spojrzałby całościowo na pacjenta
i poprowadził diagnostykę.
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-21, 10:43   Temat: guz naczyniówki oka
Richelieu,
Witam I bardzo dziękuję za odpowiedż.
Wykonano angiografię fluorosceinową - wynik to zdjęcia i jedno zdanie - Guz naczyniówki oka. Poza tym prywatnie po konsultacji w Krakowie - CT mózgu - Bardziej rozszerzony opis dotyczący również oka, oczodołu, naczyń (wyniku teraz nie mam).
Zdajemy sobie sprawę z tego, że to proces nowotworowy. Chcę pomóc ukierunkować diagnozę. Podejrzewałam proces w węzłach lub któryś typ białaczki. Obawiam się, żeby dziś ponownie nie odesłano chorego na oczekiwanie na jakiś termin, a czas ucieka.

[ Dodano: 2013-02-21, 20:00 ]
Z dzisiejszj wizyty- badania krwi m.in. LDH. mikroglobuliny.Badanie szpiku. Jutro się okaże jakie terminy do wykonania.W międzyczasie konsultacja w K.
  Temat: guz naczyniówki oka
bar62

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10930

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-20, 22:22   Temat: guz naczyniówki oka
Witam i proszę o podpowiedź.
Chory od około roku - ubytek wagi, osłabienie, osłabienie mięśni (z pozycji siedzącej czasem wymaga pomocy żeby wstać).
Wrzesień 2012 - usg jamy b. - pakiet węzłow zaotrzewnowych, ob 58, morfogia w normie, tsh (leczony wiele lat z powodu niedoczynności tarczycy) - 59. skierowany do szpitala -obs. neo. Wkonano rtg płuc - b.z., tomografia j. brzusznej - opisuje ten sam lekarz - potwiedza powiększenie węzłów zaotrzewnowych. Badania krwi bz. Wypisany - czekał na opis tomografu.
Po otrzymaniu wyniku - ponownie szpital rejonowy - wykonać ct płuc bz, pobrano biopsję z węzła szyjnego -bz. Skierowno do hematologa - w listopadzie - termin wizyty 14.12.
Hematolog - konieczne badanie węzła - do chirurga. Termin 20 01 2013. W międzyczasie ból oka - rejonowi okuliści + konsultacja w oddziale okulistycznym - guz naczyniówki oka - kraków
Wizyta w Krakowie - koniecznie zgłosić się z wynikiem węzła na który czekamy miesiąc Dziś 20 02 -węzeł o zachowanej architektonice z rozrostem grudek chłonnych o charakterze odczynowym CD23+, CD5+, CD10+, CD20+, K267+, BCL6-, Cyklin D1. Chirurg odkierowuje do hematologa -termin 11 marca. Oko boli, gorzej widzi, a prawie w ogóle, niewielki wytzeszcz morfologia spada (11 hemoglobiny er - 3200000, leukocyty norma, rozmaz prawidłowy. POMOCY pół roku diagnozy, wielokrotnie wykonane badania krwi (morf, ob psa, CT mózgu z własnej inicjatywy) A STOIMY w punkcie wyjścia. Jutro wizyta prywatna u hematologa. w następnym tygodniu wizyta w Krakowie.
Ob - początek 58 następne 76, 103. aktualne 58 Co można zrobić, żeby przyśpieszyć diagnozę. Myśleliśmy o chłoniaku, białaczce. od dziś - czerniak?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group