1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dot. forum
awilem

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-14, 11:24   Temat: dot. forum
Ja kaca moralnego nie mam i nie dlatego, że jestem człowiekiem bez serca. Chłopak robił wszystko żeby się rozchorować ( mam nadzieję, że jednak okaże się, że wszystko OK ) powinien biegać od gabinetu do gabinetu, domagać się badań wszelkich możliwych, konsultacji lekarza POZ, urologa, onkologa a nie co chwilka zamieszczać posty o wymacaniu sobie czegoś.
Zauważ, że wypowiadali się forumowicze, którzy mają doświadczenie w chorobach typowo męskich ( nowotwory jądra, prostaty), że już nie wspomnę o wynikach, które miał dobre.
Niestety a może i stety nie byliśmy w stanie sprawdzić jego jąder aby móc powiedzieć, że to nowotwór bądź nie dlatego tym bardziej powinno go to uczulić, że nie jesteśmy mu w stanie pomóc a jedyne miejsce to gabinet lekarski. Niestety wiele osób bagatelizuje sobie objawy doprowadzając do rozwoju choroby. A może było tak, że nie chciał iść do lekarza żeby nie dowiedzieć się najgorszego ? Tego nie wiemy i może pomoc psychiatry jednak byłaby o tyle skuteczna, że uświadomiła by mu problem.
Internet ma to do siebie, że duża anonimowość nie pozwala skutecznie ocenić czy mamy do czynienia z osobą na prawdę chorą czy wmawiającą sobie chorobę, których przecież również nie brakuje.
  Temat: dot. forum
awilem

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-14, 08:09   Temat: dot. forum
Nie wiem czy nie zwróciłaś uwagi, że na samym początku radzono mu żeby swoje wątpliwości skonsultował z urologiem bo na forum nie ma możliwości zdiagnozowania, leczenia itp. a chłopak nie wiedzieć czemu zamiast do lekarza to zasypywał forumowiczów pytaniami.
Człowiek chory szuka pomocy w pierwszej kolejności u lekarza a później ewentualnie jak chce podzielić się swoimi wynikami to dzieli się na forach. Odwrócenie tego trendu może skutkować rozwojem choroby i kłopotami z leczeniem.
Ponieważ chłopak ni jak nie chciał iść do lekarza dlatego większość forumowiczów zaczęła podejrzewać, że jego problemy są raczej natury psychicznej niż fizycznej.
Dlatego powtórzę. Od leczenia są lekarze i nigdy forum nie zastąpi gabinetu lekarskiego. Wątpliwości dotyczące zdrowia rozwiewa lekarz, lepiej lub gorzej ale zawsze lekarz. U nas można zasięgnąć opinii co do leczenia, analizy wyników itd. ale dalej jeśli już to ostateczna decyzja należy do lekarza prowadzącego i myślę, że na wstępie trzeba to sobie uświadomić.

[ Dodano: 2010-10-14, 08:41 ]
Zresztą z tego co pamiętam to wyniki miał dobre.
  Temat: dot. forum
awilem

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-03, 17:15   Temat: dot. forum
billyb napisał post pod, którym podpisuję się w 100 %.
Nie bardzo rozumiem sens tego typu postów co Twój Uranio. My tutaj pomagamy sobie wzajemnie w pokonywaniu ciężkiej drogi jaką przechodzą wszyscy walczący z rakiem a tutaj nagle trzeba podjąć polemikę w temacie, który ni jak nie ma się do meritum forum.
Więc może daj już sobie spokój z roztrząsaniem wątków pobocznych i skupmy się na pomaganiu potrzebującym.
  Temat: dot. forum
awilem

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-10-03, 01:19   Temat: dot. forum
Forum nasze powstało żeby wspierać osoby zmagające się z chorobą nowotworową dotyczyło to tak samych chorych jak i osób walczących z chorobą bliskich ale jest to tylko forum i NIE ZASTĄPI TO NIGDY WIZYTY, KONSULTACJI ONKOLOGICZNEJ. Dla wszystkich jest to oczywiste dlatego bardzo dziwię się Twoim pytaniom.

Nikt nie ma zamiaru uszczęśliwiać na siłę a tym bardziej tłumaczyć się przed sądem z dobrego serca.
  Temat: dot. forum
awilem

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 23371

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2010-06-09, 20:30   Temat: dot. forum
Rozpocznę swój post cytatem z Regulaminu:
Cytat:
Niniejsze Forum ma służyć wsparciu pacjenta onkologicznego oraz jego bliskich poprzez umożliwienie wymiany doświadczeń i merytoryczną dyskusję dotyczącą choroby nowotworowej i wszystkiego, co jest z nią związane.

Założyciel Portalu oraz Forum nie odpowiada za treść wypowiedzi Użytkowników Forum. Treść wypowiedzi Użytkowników Forum stanowi ich indywidualny punkt widzenia i nie może wpływać na postępowanie innych Użytkowników/Czytelników Forum bez konsultacji z lekarzem prowadzącym.


Forum DSS powstało, żeby pomóc osobom, które znalazły się w sytuacji nie do pozazdroszczenia stając oko w oko w walce z chorobami nowotworowymi. Dotyczy to samych chorujących jak i rodzin, znajomych chorych. Diagnoza "ma pan/pani raka" to jest cios, z którego ciężko się pozbierać ale wreszcie trzeba podjąć jakieś kroki żeby zacząć tę walkę z chorobą i tutaj jest forum DSS gdzie można się dowiedzieć o standardach leczenia nowotworów, o tym jak pomóc w walce z dolegliwościami czy wreszcie jak można pomóc choremu w ostatniej fazie choroby ale nikt nie zastąpi lekarza prowadzącego. Tutaj dowiesz się o co zapytać lekarza, zasugerować lekarzowi jakieś rozwiązanie czy wreszcie bazując na historiach forumowiczów opisujących swoje zmagania z chorobą zasugerować wprost to lub to.
Nikt jednak nie zastąpi lekarza. My tutaj chcemy wspomóc.
Nic nie zastąpi myślenia. Każda sugestia, porada w stosowaniu tego specyfiku czy tamtego wymaga najpierw skonsultowania z lekarzem prowadzącym to chyba oczywiste dlatego Twoje pytanie jest ciut dziwne. Jak moja mama chorowała na raka i na forum zaproponowano mi Megace to nie poleciałem kupić tylko najpierw zapytałem lekarza prowadzącego wprost: " Czy może warto by mamie podać Megace ? " i dopiero po pozytywnej opini lekarskiej to wdrożyłem inaczej po prostu nie można. Ale o Megace dowiedziałem się właśnie dzięki forum i o to chodzi.
Powtarzam jeśli otrzymasz jakąkolwiek poradę/sugestię to od ostatecznej decyzji jest lekarz prowadzący.

Odnośnie punktu pierwszego to odpowiedź jest prosta. Nigdy żaden administrator/moderator nie ingeruje bez potrzeby w posty forumowiczów (chyba, że na wyraźną prośbę forumowicza ) jeśli są merytoryczne i zgodne z regulaminem. Natomiast wybacz jeśli post jest napastliwy, obraźliwy to trudno żeby taki post zostawał na forum bo po prostu po co. Nasze forum jest specyficzne. Poruszane tematy są trudne, dotykają spraw związanych z cierpieniem, śmiercią tu nie ma miejsca na awantury, pieniactwo.
Tutaj forumowicze piszą o tragediach związanych ze śmiercią najbliższych uważasz, że wszystkie w/w posty powinny zostawać ?
Uważam, że odpowiedź jest oczywista.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group