1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: znamię
asia_m25

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-01, 21:42   Temat: znamię
no tak podobno od 2015 roku wyszło rozporządzenie że treba informować pacjenta o złym wyniku jeśli nie odebrał wyniku
Ja miałam zabieg robiony w 2009roku więc nawet jeśli to poszło do badania a ja nie odebrałam wyniku to na pewno wtedy nikt mnie nie planował powiadomić
  Temat: znamię
asia_m25

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-01, 18:03   Temat: znamię
Dziękuję serdecznie
Przy sprzątaniu trafiłam po latach na te kartki i aż mnie zmroziło, że nie dopilnowałam tego
Patrzę teraz na datę to był rok 2009 a więc czasy kiedy to na myśl mi nie przeszło o nowotowrze bo o tym tak się nie mówiło

martwię się :( czy od tamtego czasu jeśli to było coś nowotworowego to juz teraz by mi się to ujawniło czy niekoniecznie?
Jutro zadzwonię i dopytam a później pojadę jeśli niczego nie załatwię
mam cichą nadzieję że może jednak odbierałam wyniki tylko minęło tyle lat że nie pamiętam.. ale gdyby tak było to miałabym je :(
Mam kartę informacyjną o zabiegu, mam od nich zbadane HBS (ujemny) i HCV (brak przeciwciał) które zbadali dzień po zabiegu i nic więcej nie mam

Dziękuję raz jeszcze wszytskim
  Temat: znamię
asia_m25

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-01, 14:52   Temat: znamię
Dziękuję

To było tak, że termin na usunięcie miałam za 8 miesięcy, koleżanka miała znajomego w szpitalu onkologicznym który przyjął mnie tego samego dnia, oczywiście skierowanie musiałam mieć itp
przyjechałam, usunęli i kolejnego dnia odebrałam kartkę z informacją że zostało usunięte i zalecenie: badanie histopatologiczne plus numer tel. Zaniedbałam to bo to było dawno temu, wtedy jeszcze o nowotworach nie było głosno i.. w sumie nie wiem czemu zaniedbałam
A jak napisali numer tel to pewnie miałam się wtedy tam zgłosić i preparat czekał nie wiem :(
a teraz jak to jest po usunięciu zmiany? oni sami dają to do badania i wynik sie odbiera? zastanawia mnie czemu ja miałam wtedy sama się zgłosić
Co powinnam zrobić? zadzwonić tam i zapytać cy jest ten material i poprosić o badnie jeśli tak? tak te pare lat temu powinnam pewnie też zrobić?
Dziękuję
  Temat: znamię
asia_m25

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-11-01, 01:58   Temat: znamię
Mam pytanie
5 lat temu na kolanie pojawiła się u mnie czarna zmiana. Dermatolog kazał to usunąć i tak się stało. Jeszcze wtedy tematyka raka była mi obca. Po usunięciu otrzymałam kartkę z informacją że znamię usunięto i zalecenie - badanie histopatologiczne. Nie zrobiłam tego badania. Znalazłam teraz te kartki i martwię się czy nie zaniedbałam tego, czy jeszcze mogę coś zrobić w tym kierunku. Czy powinnam wtedy dać to do badania? Tak się nie stało - nie dzieje się nic z miejscem po znamieniu, pod skóra w jednym punkcie jest jakiś ślad ciemniejszy malutki ale nie wiem czy to widok żyły czy coś tam jest, nie swędzi, nie boli. Czy jest możliwe że jeśli to kiedyś było znamię nowotowrowe to jesce się odezwie?. Dziękuję
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group