1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór odbytnicy, daleki termin operacji
asia19

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15457

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-30, 22:22   Temat: Nowotwór odbytnicy, daleki termin operacji
Nie martw się, raczej nie wypuszczą Mamy w złym stanie. Każdy organizm musi dojść do siebie po długiej operacji, w przypadku długich operacji już samo uśpienie jest wielkim osłabieniem, a do tego dochodzi ból pooperacyjny i nieprzyjemności wynikające z naświetlania. Lekarze będą motywować do chodzenia i słusznie, to ważne, by pacjent nie leżał - ale dacie radę. Z każdym dniem będzie lepiej.
Najważniejsze, że operacja odbyła się szybko i że miała charakter oszczędzający odbyt. Teraz czekamy na wypis pooperacyjny i nastawiamy się pozytywnie, dobrze? Dacie radę :)
  Temat: Nowotwór odbytnicy, daleki termin operacji
asia19

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15457

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-21, 18:33   Temat: Nowotwór odbytnicy, daleki termin operacji
Cieszę się i trzymam kciuki za Mamę :) Koniecznie daj znać, jak już będzie po wszystkim.
  Temat: Nowotwór odbytnicy, daleki termin operacji
asia19

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 15457

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-14, 10:51   Temat: Nowotwór odbytnicy, daleki termin operacji
Przede wszystkim musicie być pewni operatora - że jest dobrym specjalistą w zakresie chirurgii przewodu pokarmowego w przypadkach onkologicznych i że ma doświadczenie. Jeśli chodzi o kolejki, formalności, nic nie podpowiem, bo nie znam realiów tamtejszych ośrodków. Najbliższy Wam ośrodek onkologiczny jest w Gliwicach, możesz spróbować umówić się na konsultację. Już dziś należałoby to sprawdzić. Nie wiem, czy nie lepiej osobiście, próbując wytłumaczyć sytuację pacjentki, choć szczerze mówiąc nie wiem, czy to coś zmieni.
Przeglądałam przed chwilą zalecenia postępowania w przypadku raka odbytu dostępne tutaj (s. 196-204) i dziwi mnie, że onkolog wykonał radioterapię bez pewności wykonania operacji w odpowiednim terminie! :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group