1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Przełyk Baretta
asia19

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-21, 18:24   Temat: Przełyk Baretta
Soja mój Tata miał od dobrych nastu lat achalazję wpustu, a same problemy gastryczne od dzieciństwa- jednak niediagnozowane. Pod stałą kontrolą jest od jakichś 15 lat, mimo wszystko chyba sami nie do końca wiedzieliśmy, z czym mamy do czynienia.
Mam pytanie czy masz jakieś dolegliwości gastryczne (uczucie zgagi, ból w okolicy klatki piersiowej, zwracanie treści pokarmowej, uczucie pełności w przełyku)?
Podejście lekarki i częstotliwość wykonywania gastroskopii wydaje mi się słuszna- tym bardziej, że uderzacie IPP 40 mg (stosunkowo duża dawka), najprawdopodobniej lekarka chce na stałe kontrolować leczenie. To dobrze.
Musisz również pamiętać, że stan przedrakowy nie oznacza, że tam rozwija się już jakiś rak, tylko plasuje Cię w grupie osób, które mają większe predyspozycje do zachorowania na raka. Tak samo, jak palacze, osoby źle odżywiające się itd. Jesteś jednak pod stałą opieką, jesteś świadoma, masz więc wszystko w garści. :)

[ Dodano: 2012-01-21, 18:25 ]
I również popieram poczytać o tej metodzie leczenia Halo, jeśli leczenie farmakologiczne w najbliższym czasie nie przyniesie oczekiwanych skutków.
  Temat: Przełyk Baretta
asia19

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 19270

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-20, 23:52   Temat: Przełyk Baretta
Wiesz co soja, powinnaś mieć gastrologa, któremu będziesz ufała. Może warto skorzystać z nowoczesnych form leczenia, o czym pisała iwka? Dlatego powinnaś się rozejrzeć za takim gastrologiem, który nie tylko będzie miał dobrą opinię, ale również będzie miał pojęcie o czymś więcej niż refluks.
Ja mam trochę żal do płockiego gastrologa- może trochę nasze niedopilnowanie, może trochę jego. Mój Tata powinien mieć gastroskopię co rok, a stało się tak, że były co najmniej 2,5 roku przerwy. Nie mieliśmy żadnych zaleceń od lekarza co do częstotliwości badania, Tata tylko przyjmował Gasec. Gdyby gastroskopia była wcześniej to może Tata by tak długo się nie męczył, wiadomo mielibyśmy również lepsze rokowanie.
Mam pytanie- długo się leczysz i od kiedy masz zdiagnozowany przełyk Barretta? Jakie obecnie przyjmujesz leki?
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group