1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek jądra, markery nowotworowe
arek

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12559

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-28, 17:34   Temat: Guzek jądra, markery nowotworowe
a markery?
  Temat: Guzek jądra, markery nowotworowe
arek

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12559

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-08, 20:53   Temat: Guzek jądra, markery nowotworowe
Kamilu, nie jestem lekarzem, ale skoro jutro masz wizytę u urologa, to idź na nią, zobaczysz co on powie - i napisz o tym :)
Badania bym powtórzył, ale prędzej, za jakiś tydzień - dwa. Odstawiając wcześniej jakieś wszelkie turbo wspomagacze. Zapytaj lekarza, może warto by zrobić USG jamy brzusznej - przyjrzeć się wątróbce, skoro jądra rzeczywiście "dobrze" wyglądają...
  Temat: Guzek jądra, markery nowotworowe
arek

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 12559

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-08, 20:35   Temat: Guzek jądra, markery nowotworowe
Dla pewności można zrobić również wynik LDH - dopełnienie do wszystkich badań. Powiedz, czy miałeś kiedyś problemy z wątrobą, bo może się okazać, że to ona jest powodem delikatnego wzrostu...
Radziłbym Ci za jakiś nie długi czas powtórzyć wyniki (BHCG, AFP i LDH) i najlepiej gdzieś jeszcze skonsultować to twoje jądro. Nie wszytko od razu musi być rakiem...

Z drugiej jednak strony brak podniesionych wartości markerów lub nieznaczne podwyższenie) nie musi oznaczać, że jest wszystko OK. - coś z własnego doświadczenia - miałem nie duży guzek, do tego BHCG delikatnie ponad normę - bodajże 2,5), badanie USG wskazało mikrozwapnienia - lekarz stwierdził, że to na pewno nie rak! - następnie kilka konsultacji - u urologów specjalistów - po usunięciu jądra okazało się że to był nowotwór złośliwy - dodam jeszcze, że jestem po przebytym wnętrostwie, co znacznie zwiększało niebezpieczeństwo choroby nowotworowej. Nie mam na celu straszenia Ciebie, ale bądź czujny i dociekliwy w sprawie swojego zdrowia! dawaj znać o swoich działaniach! Pozdrawiam i powodzenia!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group