1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-09-13, 20:41   Temat: Czerniak T2a
megan49, aż mi się nóż w kieszeni otwiera, jak czytam "mądrości" Waszego pierwszego lekarza. Dobrze, ze się skończyło jak skończyło, rozumiem, ze USG nic niepokojącego nie wykazało? Tak swoją drogą, jeśli aż takie kolejki są w Waszej miejscowości, to może warto pomyśleć, żeby na przyszłość robić to USG prywatnie? W mojej miejscowości to są koszty ok 100 zł, więc to jeszcze kwota
do zniesienia. BTW, strasznie długi ten czas oczekiwania, u mnie na TK czeka się 3 miesiące...
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-19, 21:17   Temat: Czerniak T2a
mf54, pewnie masz rację. Doskonale wiem, jak ciężko zmusić bliską osobę, zwłaszcza chłopa do badań, a co dopiero do pisania na forum :P Ale może jednak ciało w końcu przejdzie przez ten mur (BTW mf54, oglądasz Grę o tron?) i zdecyduje się na dalsze konsultacje i leczenie..
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-19, 12:06   Temat: Czerniak T2a
megan49, niektórzy tak mają, że skoro wycięte, to już koniec choroby. Ciśnij męża na wizyty u lekarza a jak już będziecie tego 13-go koniecznie zapytaj o dalszy tryb kontroli. To nie są przelewki, trzeba gada sprawdzać, co by się rozpanoszył po organizmie i ewentualnie w miarę szybko wychwycić, gdyby jednak zaczął się rozprzestrzeniać. Dlatego wydaje mi się, że u Was przede wszystkim ważne jest badanie węzłów chłonnych, skoro nie było biopsji. Super, że mąż się dobrze czuje, ale niestety dalsze badania kontrolne bezwzględnie powinnny być wykonywane co 3-6 miesięcy. A Ty powinnaś być na to uczulona, ale nie przewrażliwiona ;) Nie dopatruj się najgorszego w zwykłym kaszlu. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-17, 22:35   Temat: Czerniak T2a
megan49, co u Was? Z tymi skierowaniami na USG różnie bywa.. Ale USG jest stosunkowo tanim badaniem, więc jeśli mąż nie dostanie skierowania, możecie zrobić prywatnie. Jak to się mówi paradoksalnie, co nas nie zabije, to nas wzmocni. Już teraz musi być tylko lepiej :)
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-08-06, 22:01   Temat: Czerniak T2a
megan49, generalnie na Waszym miejscu robiłabym USG szyi co 3 miesiące przez pierwsze 2-3 lata. Pozostałe badania (USG narządów wewnętrzych i RTG płuc) co 3-6 miesięcy. Lekarz powiniem mężowi ustalić częstotliwość badań w przeciągu pierwszych 5 lat. Później to już co roku, niestety raczej do końca życia.
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-15, 01:33   Temat: Czerniak T2a
megan49, raczej nic nie będzie dalej w sensie leczenia, jeśli wycięty fragment skóry będzie czysty. Sama czytając forum wiesz, że jst to niewłaściwe postępowanie. Co napisał prof. Rutkowski?
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-12, 22:45   Temat: Czerniak T2a
piotr.rutkowski@coi.pl, rutkowskip@coi.waw.pl. megan49, jest czas urlopowy, może go nie ma. Ja skutecznie na oba powyżej podane aresy pisałam. Skontaktuj się może z Alexandra1976, ona też jest po czerniaku twarzy i wycięciu węzłów chłonnych. Jej wątek znajdziesz na pierwszej stronie.

[ Dodano: 2017-07-12, 22:55 ]
Niestety tylko w doświadczonych ośrodkach dokonują wycięcia węzła wartowniczego w przypadku gdy czerniak jest zlokalizowany na twarzy. Ale jest to jak najbardziej możliwe. Niemniej jednak tylko izotop pokaże jak rozlewa się limfa i trzeba to zrobić jednocześnie przy wycięciu blizny. Są na forum przypadki, gdzie węzęł był wycinany po dłuższym czasie od docięcia blizny niemniej jednak na Waszym miejscu nie ryzykowałabym tego. Lepiej chyba poczekać i wyciąć wszystko za jednym zamachem.
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-07, 15:53   Temat: Czerniak T2a
megan49, raczej mało prawdopodobne, żeby czerniak był już w 1995 roku. Raczej roziwnął się na podłożu zwykłego znamienia (może dysplastycznego?), a że usytuowanie jego jest na twarzy, to jednak jest wysoka ekspozycja na słońce. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-05, 21:46   Temat: Czerniak T2a
mf54, uwielbiam czytać Twoje posty :-D Pisz gdziekolwiek, bo piszesz z sensem, poczuciem humoru i ironią, której można pozazdrościć :-D A przechodząc do meritum, super że mąż wyszedł "czysty" na USG, jednak tak jak już tutaj napisano, USG nie wykryje np. mikroprzerzutu w węźle, dlatego potrzebna jest biopsja danego węzła/węzłów.
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-05, 16:34   Temat: Czerniak T2a
Mnie wypuszczono następnego dnia po wycięciu wartownika, po limfadenektomii również to było następnego dnia. W przypadku tego pierwszego zabiegu spędziłam w szpitau 6 dni (ale to zupełny przypadek, bo nie dowieżli izotopu), natemiast w przypadku drugiego równe 3 dni (łącznie z zabiegiem). Nie wiem jak będzie w przypadku Twojego męża, bo za bardzo nie orientuję się czy na weekend dostanie wypis. Chyba jednak bardziej prawdopodobne jest to, że wyjdzie w poniedziałek.
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-07-04, 22:24   Temat: Czerniak T2a
megan49, biopsja wartownika polega na jego całkowitym usunięciu i wiąże się się zazwyczaj z 3-dniowym pobytem szpitalu. (biopsja czyli wycięcie w tym przypadku). Sama biopsja nie jest dość dokuczliwa i bolesna (mąż dostanie kroplówkę po wycięciu), natomiast niech się za bardzo nie nastawia na bardzo szybki powrót do całkowitej sprawności. To jest jednak ingerencja w węzły chłonne i dopiero jak człowiek się ich pozbywa, to dopiero odczuwa ich brak. Ze swej strony radziłabym zapewnić dla męża transport powrotny, zważywszy na fakt jak wcześniej napisałam,nawet jeśli wyjdzie do domu następnego dnia, może być jeszcze osłabiony po zabiegu (ewnetualnie PKP, PKS, ale nie samochód). Piszę to z własnego doświadczenia:) pozdrawiam

[ Dodano: 2017-07-04, 22:33 ]
Dodam jeszcze, że dzięki tym kroplówkom człowiek nie czuje prawie prawie żadnego bólu, jednak nie ryzykowałabym tego, żeby mąż prowadził samochód. Człowiek jednak po takim zabiegu jest rozkojarzony i mimo wszystko osłabiony a w związku z tym nie powinien prowadzić.
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-05, 21:32   Temat: Czerniak T2a
Moim zdaniem powinnaś wysłać wszstkie wyniki. Profesor przyjmuje prywatnie jednak leczenie odbywa się i tak przez CO-I, więc jeśli dostaniesz odpowiedź, to i tak wszystko pójdzie "ścieżką NFZ-tową". Napisz maila na piotr.rutkowski@coi.pl, załącz skany wszystkich wyników i czekaj na odpowiedź albo telefon. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak T2a
arawis

Odpowiedzi: 101
Wyświetleń: 29284

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-06-05, 20:59   Temat: Czerniak T2a
Tak jak napisał TP53, to niedopuszczalne, żeby twierdzić, iż przy takich wynikach, iż pacjent jest wyleczony. Ja przy niewiele wyższych (Breslow 2 mm, IM3) miałam przerzut do wartownika. Tak jak napisał na forum Marcin.wichniar2, profesor jest na urlopie, ale na pewno ktoś go zastępuje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group