1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13306

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-27, 18:56   Temat: czerniak
glasia, nie wiem czy Cię to pocieszy, ale może się trochę uspokoisz. Jestem ponad 2 lata od wycięcia węzła wartownicznego pachy i 2 lata od limfadenktomii nadobojczykowej i do tej pory odczuwam skutki uboczne obu tych zabiegów. Jeśli chodzi o pierwszy, to jest właśnie wrażenie "obcej skóry", w sensie jakbym dostała znieczulenie domiejscowe, które utrzymuje się cały czas. Jeśli chodzi o drugi zabieg, to jest gorzej, bo nie dość,że uczucie tej dziwnej obcości, to jeszcze pieczenie przy dotyku, uczucie jakby miało się poprzerywane nerwy a okolice miejsca są cały czas cieplejsze niż inne części ciała. Jak widzisz, to nie jest nic dziwnego i niestety już może choć nie musi pozostać takim specyficznym miejscem. Z czasem idzie się do tego przyzwyczaić. Pozdrawiam :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13306

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-13, 20:45   Temat: czerniak
glasia, nie przeniosłam się całkowicie do Warszawy, badania kontrolne robię w Zielonej Górze, ponieważ tutaj mam najbliżej. W Warszawie byłam tylko dlatego, że w WCO nie mieli pomysłu na mój przypadek, skoro czytałaś mój wątek to wiesz o co chodzi. Uważam, że jeśli Twoja obecna sytuacja ma się opierać na badaniach kontrolnych, to póki co jak najbardziej zostań w WCO (choć nie wiem jak tam ze skierowaniami i terminami jest). Ja zostałam jednak w Zielonej Górze, bo nie chce mi się tłuc pół Polski(tu się zgadzam z mf54 ) , bo to żeby poleżeć 15 min pod tomografem, skoro tutaj praktycznie bez żadnych próśb dostaję regularne skierowania. Fakt, że nie mam lekarza prowadzącego, bo za każdym razem trafia mi się inny, ale dopóki wszystko jest ok, to nie robi mi różnicy kto mnie przjmuje. Niemniej jednak jak coś sie zacznie dziać (odpukać) to zapewne uderzę na Warszawę. Dane mojego leakrza w WCO wyślę Ci na priv :)
  Temat: czerniak
arawis

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13306

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-05-12, 23:15   Temat: czerniak
glasia, super, że węzeł czysty :) Z tego co wiem, to w WCO mają bardzo dobry sprzęt i specjalistów, tak mnie przynajmniej zapewniał ówczesny lekarz prowadzący i akurat w to wierzę. Bo co do całej reszty leczenia, to najlepszego zdania nie mam. W każdym bądź razie, jeśli wynik IM będzie niski, to badania kontrolne co 3 miesiące no i zasada "watch and wait". Ja mam takie zalecenia przy niższych parametrach ale mikroprzerzucie do węzła wartowniczego. A co do cierpliwości, to doskonale Cię rozumiem. Pozdrawiam :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group