1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak- pytanie...
arawis

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10039

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-01, 20:55   Temat: Czerniak- pytanie...
Ogarniesz.. A póki co, to ciesz się tym wynikiem i życiem, bo masz powody :)
  Temat: Czerniak- pytanie...
arawis

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10039

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-23, 20:35   Temat: Czerniak- pytanie...
DulceAmargo, zgadzam się z Tobą odnośnie WCO. Ja chociaż "pocięta"dobrze w Poznaniu, to i tak uderzyłam na CO w Waw-ie (dzięki niezastąpionej Missy), bo w Poznaniu nie mieli już na mnie "pomysła". I tam dopiero udało się wszystko do końca załatwić. Natomiast na miejscu martyna9124, nie przejmowałabym się za czasu.
  Temat: Czerniak- pytanie...
arawis

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10039

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 21:28   Temat: Czerniak- pytanie...
martyna9124, jeśli miałabyś pytania odnośnie samego już pobytu w WCO, to pisz na priv. Też tam byłam cięta. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak- pytanie...
arawis

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10039

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 21:00   Temat: Czerniak- pytanie...
Czyli prawidłowe postępowanie. Wycięcie marginesu i ewentualnie węzła wartowniczego (ten jest zazwyczaj wycinany gdyby indeks mitotyczny był podwyższony, bo przy Twoich parametrach czerniaka wg Clarka i Breslowa, typ SSM bez owrzodzenia, tego się nie robi bo jest to tzw. cienki czerniak). Możliwe, że po kolejnym badaniu wycinka zostanie określony indeks mitotyczny i wtedy będzie wszystko jasne. Decyzja będzie już należała do lekarzy w WCO. Tak czy siak czeka się ok. 3-dniowy pobyt w szpitalu. Nie przejmuj się na zapas, bo jeszcze w miarę wcześnie wyłapałaś dziadostwo :)
  Temat: Czerniak- pytanie...
arawis

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 10039

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-02-22, 20:41   Temat: Czerniak- pytanie...
Hej, bardzo dobrze, że wycięłaś. Z czasem stopień zaawansowania by się pogorszył, a póki co nie jest źle :) A możesz coś napisać o indeksie mitotycznym i dlaczego wycinek ponownie poszedł do badań?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group