1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 81
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-10-10, 06:55   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Witajcie, u mnie całkiem niedawno minęło 5 lat od wycinki czerniaka i węzłów, jest ok :) Mam problem natomiast i nie tylko ja, żeby zalogować się na forum na urządzeniu innym niż komp, gdzie mam zapamiętane hasło. Próba odzyskania hasla (którego oczywiście nie pamiętam) kończy się niepowodzeniem (login incorrect). Wiem, że to temat niemerytoryczny, ale z kompa nie korzystam, bo ledwo zipie a nawet nie mogę nowego konta założyć, bo ten sam adres mailowy podaję. Może ktoś pomoże?
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-04-11, 07:12   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Dzień dobry :) Po kilku miesiącach melduję się z nowymi wynikami TK płuc i jamy brzusznej. Nie mam ich fizycznie, bo ich odbiór ani konsultacja osobista nie był konieczna. Miałam teleporadę, no i wszystko jest ok :) Wizytę mam sobie "zaklepać" za ok 4-5 miesięcy, czyli jak już przekroczę 5-latkę - ale to już bardziej na zasadzie badań blizny po wycince, no i ogólnie skóry.
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-15, 19:34   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
basik78, u mnie 4 lata dopiero...W 5 rok wkroczyłam. Dzisiaj byłam z wynikami u lekarza i zalecenia takie, ze następne badania (TK JM i KP) w marcu. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-10-11, 16:17   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Witajcie :) Mało nas ostatnio tutaj się odzywa, więc może ja zamelduję się z kolejnymi wynikami. Zgodnie z zaleceniami prof. Rutkowskiego po prawie roku od ostatnich badań TK, RTG i USG, zrobiłam prywatnie (wizyta u lekarza w przyszłym tygodniu - nie chciałam czekać na skierowania, bo wyższe koszty dojazdu niż same badania) RTG płuc i USG jamy brzusznej. Jest czysto, wkroczyłam w 5 rok od wycięcia wartownika :) Pozdrowienia dla wszystkich :flower:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-10-12, 22:02 ]
Super i oby tak dalej.

  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-14, 18:10   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Hej wszystkim :) Mam pytanie w związku ze zbliżającą się wizytą u lekarza i nowymi wytycznymi: http://onkologia.zaleceni...ry_20190214.pdf mam pytanie. Z tego co wyczytałam, to w ramach rekomendowanych badań dla stopnia IIIA - IIIC są między innymi takie badania, cyt. Badania TK klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy co 6–12 miesięcy i opcjonalnie w stopniu IIIC raz w roku badanie MR mózgu (przez pierwsze 3 lata). Nie wiem czy dobrze rozumiem ten zapis. Miałam stopień IIIA i jestem 3,5 roku od diagnozy. Czy to oznacza, że nie za bardzo już kwalifikuję się na ewentualne TK i RM, czy może ja źle interpretuję? Z kolei w tabeli częstość wykonywanych badań jest zapis Co 3–4 miesiące przez pierwsze 2 lata, co 3–6 miesięcy przez kolejne 3 lata i następnie raz w roku po upływie 5 lat. Domniemam, że tyczy się to pozostałych badań, typu USG, RTG, krew, itp. Dajcie proszę znać jak Wy to rozumujecie :) , strona 15 z linka podanego wyżej.
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-29, 18:40   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Hej, melduję się z wynikami: brodawka łojotokowa i znamię barwnikowe :D Dermatolog dała mi popalić przez te 3 tygodnie...
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-07, 16:43   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Agakon, no właśnie ja też nie, chociaż przekopałam całe forum..Madzia70, dzięki za info :) Mam jednak nadzieję, że jeśli znamię okaże się kolejnym czerniakiem, to chociaż o dobrych parametrach, nie chciałabym pozbywać się kolejnych węzłów, bo już brak tych wyciętych 18 dokucza mi do tej pory. Ale póki co, wolę trzymać się wersji chirurga i nie świrować niepotrzebnie, bo nic to nie zmieni. Pozdrawiam dziewczyny :)
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-06, 22:02   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Edka77, dziękuję bardzo za odpowiedź. W tym przypadku były zdiagnozowane 2 czerniaki jednocześnie, a ja szukam wątku najprawdopodobniej dziewczyny, która miała diagnozę 2 czerniaka w późniejszym czasie. Nie chcę się nakręcać, ale chciałam poczytać o jej przypadku. Na Twoim miejscu, to naciskałabym na lekarza, żeby jednak Cię zbadał. Ja wszystkie badania (TK,RTG, RM) mam dobre, a jednak padło podejrzenie, że może coś "skórnego" się trafić.. I obyś ten rok szybko i zdrowo zamknęła. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-06, 19:08   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Hej wszystkim :) , chcąc zakończyć ten rok kompletem badań wybrałam się dzisiaj do dermatologa, ponieważ jedno znamię, które miałam od zawsze mnie niepokoiło, a drugie pojawiło się bodajże w ciągu ostatniego miesiąca pod żebrami. To drugie, które odkryłam było jasnobrązowe, kształt regularny, ok 3-4 mm, trochę odstające - obstawiałam jakąś nową brodawkę tudzież włókniaka, zresztą podobne mam od zawsze symetrycznie po drugiej stronie brzucha, tyle że nieco ciemniejsze. No i sprawa wygląda tak, po obejrzeniu a dermatoskospem i videodermatoskopem tego "nowego" znamienia, pani dermatolog stwierdziła, że do szybkiego wycięcia, ponieważ widzi w tym znamieniu naczynia krwionośne. Wobec tego wskazałam jej to drugie symetryczne i stwierdziła, że też to wycięcia. W tym, które mnie niepokoiło, niby nie ma zmian. Udało mi się dostać od razu do chirurga i pozbyłam się obu, choć chirurg (nie onkolog), stwierdził że według niego to są niegroźne zmiany (prawdopodobnie brodawki łojotokowate, o ile dobrze pamiętam), ale nie chcąc kwestionować decyzji dermatolog, usunął obie zmiany. Pani dermatolog, do której chadzam od zawsze różnie mi stawiała diagnozy, czasem trafne, a czasami w ogóle nie trafiała, posiłkujac się dodatkowo książką. Moje pytanie brzmi, jakie jest prawdopodobieństwo powstania drugiego niezależnego czerniaka i co mogą oznaczać te naczynia krwionośne w znamieniu? Przekopałam internet i nie znalazłam za wiele, jeśli chodzi o powiązanie z czerniakiem. Kojarzę, ze kiedyś ktoś na forum pisał o drugim czerniaku, ale nie pamiętam kto. Czekają mnie długie 3 tygodnie w oczekiwaniu na wynik...
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-30, 16:11   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Saovine, no widzisz.. A ja gdzieś sobie zakodowałam, że zazwyczaj robi się TK klatki piersiowej i jamy brzusznej, nie wiem dlaczego ;) Niemniej jednak dobrze, ze tą miednicę mi prześwietlili. Po rozmowie telefonicznej z ginekologiem zalecenie jest takie, żeby zrobić USG dopochwowe (jak skończy mi się okres) , natomiast torbielą ciałka żółtego nie ma co sobie zawracać głowy. Myślę, że w przyszłym tygodniu co nieco wyklaruje mi się kwestia tego płynu w macicy. Tak sobie myślę, że praktycznie każde "pierwszorazowe" badanie przynosi jakieś nowości, które funduje mi mój organizm. Z jednej strony bardzo się cieszę, ze nie są to "niespodzianki przerzutowe", a z drugiej, że praktycznie po prawie każdym nowym badaniu muszę być czujna jeśli chodzi o inne kwestie. Ale lepiej chyba mieć świadomość, niż coś zaniedbać. Pozdrawiam :)
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-29, 18:04   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
1,5 miesiąca temu miałam robione USG dopochwowe przy okazji cytologii. Było wszystko w porządku. Tomografię miałam robioną w 21 dniu cyklu, wiec teoretycznie by się pokrywało z tym co napisałaś missy. Tak czy siak w przyszłym tygodniu wybieram się do ginekologa odebrać wynik cytologii, wie przy okazji skonsultuję z nim wynik TK. Agakon, ta torbiel mnie jakoś wielce niepokoi, zwłaszcza że mogą za tym iść moje problemy hormonalne. Bardziej mnie ten płyn zastanawia. No ale mam nadzieję wszystko wyjaśnić na dniach. Dziękuję i pozdrawiam dziewczyny :)
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-28, 19:17   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Dobry wieczór :) . Melduję się z nowymi wynikami TK i RTG (dla odmiany). Od początku wydawało mi się dziwne, że dostałam skierowanie na TK jamy brzusznej i miednicy (chyba na forum nie spotkałam się, żeby ktoś miał zlecone badanie TK miednicy) i RTG płuc (zamiast TK). W każdym bądź razie jeśli chodzi o wyniki, to wszystkie narządy bez zmian (wątroba, trzustka, nerki, nadnercza, śledziona, węzły, RTG płuc - brak zmian ogniskowych), co mnie bardzo cieszy :) Niemniej jednak chyba wizyta u ginekologa mi się kłania. Cyt. "Jama macicy szerokości 24 mm wypełniona treścią płynną. W rzucie jajnika lewego widoczna torbiel ciałka żółtego o śr 19 mm(..) Ślad płynu w zachyłku miednicy mniejszej po stronie prawej.". Nie byłam na wizycie u lekarza, odebrałam tylko wyniki. To było moje pierwsze TK miednicy, nie mam do czego go porównać,czy wizyta u ginekologa to słuszna opcja czy jednak w tym wyniku jest coś, co powinno mnie skłonić do wizyty u onkologa?
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-15, 19:03   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Witam wszystkich :) Miałam odezwać się dopiero po kontrolnych TK, ale jak to jest przed TK, trzeba zrobić badanie kreatyniny. Przy okazji, tego, że już mi pobierają krew (a bardzo słabo u mnie to wygląda - kiepskie żyły - problem z pobraniem), zbadałam sobie alat, aspat i LDH. Wszystkie wyniki mam w normie, a LDH dokładnie na tym samym poziomie (190 U/l przy normie 243) jak pół roku temu. Badania były wykonywane w różnych laboratoriach. Wiem, ze LDH nie jest za bardzo wiarygodny, ale czy mogę choć trochę się pocieszyć, że skoro jest bez zmian, tzn, nie ma przerzutów, czy po prostu przy ewentualnych małych, pojedynczych przerzutach nie będzie wzrastać?
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-28, 21:24   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Dziękuję Madzia :) , tak też zrobię. Na badania USG (prywatnie) nie muszę długo czekać, ale jeszcze go poobserwuję trochę, skoro niedawno go odkryłam.

[ Dodano: 2018-09-28, 23:51 ]
I muszę jeszcze dodać, że zarówno Ty jak i Marzenka no i Missy, która mną dobrze pokierowała, jesteście bezcenne w swoich radach - takie dobre dusze czuwające nad nami. Pozdrawiam serdecznie :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-10-01, 17:54 ]
:flow: dziękuję
  Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
arawis

Odpowiedzi: 180
Wyświetleń: 70840

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-09-27, 20:40   Temat: Czerniak - dziwny spływ limfy
Dobry wieczór :) . Mam pytanie... Podczas badań kontrolnych, a konkretnie USG węzłów chłonnych, zazwyczaj miałam napisane w wyniku, że posiadam pojedyncze owalne węzły pachowe chłonne o stłuszczałych zatokach - odczynowe a raz nawet konkretnie wymiar węzła pachy lewej 9*5 mm (miałam wycięty węzeł wartowniczy pachy lewej). W trakcie wizyty w zeszłym roku, pani doktor palpacyjnie stwierdziła właśnie powiększony węzeł tejże pachy, ale pomimo usilnych prób i jej wskazówek jak go "wymacać" nie udało mi się go wyczuć. Parę dni temu zupełnie przypadkowo wyczułam powiększony węzeł w pasze ( może dlatego, ze w zupełnie inny sposób miałam zgiętą rękę, niż jak robiłam to do tej pory). Węzeł jest przesuwalny względem podłoża i na moje (mało fachowe) oko jest owalny i jest gdzieś wielkości połowy opuszki palca. Moje pytanie brzmi, czy to może być cały czas ten sam odczynowy węzeł (od ponad 2 lat), czy lepiej dmuchać na zimne i zrobić szybko USG? Badania kontrolne w listopadzie.
 
Strona 1 z 6
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group