1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2021-06-03, 07:18   Temat: szukam nadziei
Gratulacje :) Ja ponad 5 lat od wycięcia czerniaka i również czysto, choć był przerzut do ww. Saovine została szczęsliwa mamą :) pozdrawiam.
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-06, 13:19   Temat: szukam nadziei
marcelina007, może za bardzo Ci nie pomogę, ale mam podobny problem. Na kostce pojawiła mi się czerwona plama, podejrzewałam, że cos mnie ugryzło w nocy ponad 2 miesiące temu. Dermatolog przepisala mi Oxycort ale nie pomogło, teraz smaruję Clobedermem - też nie pomaga. Natomiast wykluczyla, ze to może być coś związanego z czerniakiem. Więc odpowiadając na pytanie, myślę, że grudka mogła być tyle czasu i mogło być to ugryzienie a w następstwie może jakaś reakcja alergiczna.
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-05-01, 08:40   Temat: szukam nadziei
marcelina007, niekoniecznie zmaleje. Węzły pozapalne pozostają w swojej objętości. Gorzej jak zacznie rosnąć, ale to też jeszcze nic nie jest przesądzone. Ja mam węzły podżuchwowe do 23 mm, ale z zachowaną zatoką tłuszczową i pod pachą 11*5. Stany zapalne, choroby, wszystko na to wpływa. Na forum dowiedziałam się, ze niektóre węzły tak jakby włóknieją i pozostają w swoim stanie. Nie stresuj się :)

[ Dodano: 2019-05-01, 08:47 ]
Ja tak mam od 3 lat, ten właśnie powiększony węzeł pod pachą z którym nic się nie dzieje. Po prostu jest. Zrób USG za 3 miesiące, jeśli wciąż nic się nie będzie dziać, tzn. że jakiś pozapalny albo właśnie zwókniały.
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-23, 18:59   Temat: szukam nadziei
marcelina007, i tak trzymać. Super wieści :-D 8-)
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-12-01, 18:56   Temat: szukam nadziei
marcelina007, dopóki się człowiek nie bada, to nawet nie wie co ma w środku.. Ja również pisałam do profesora po pierwszym TK z zapytaniem o guzki na płucach i dostałam odpowiedź, że nie są niepokojące i bardziej skupił się na mojej wątrobie. Rozumiem, co możesz czuć teraz, ale ja tam wierzę, że będzie dobrze :) . Na Twoim miejscu po prostu zrobiłabym kontrolne TK za parę miesięcy, chyba ze masz jakieś inne dolegliwości ze strony płuc. Pozdrawiam :)
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-11-28, 17:11   Temat: szukam nadziei
marcelina007, mi na TK wyszły 2 guzki: 2 mm i 2,9 mm, których również nie było widać na RTG, ani tym zrobionym przed badaniem, ani po badaniu TK - okazały się pozapalne. Bardzo możliwe, że i u Ciebie tak jest. Rozumiem, że nie konsultowałaś jeszcze wyniku z lekarzem? Najprawdopodobniej dostaniesz skierowanie na kontrolne TK albo RM za jakieś 3 miesiące, bo chyba biopsji takich małych guzków lekarze raczej się nie podejmują. Przynajmniej tyle dowiedziałam się na swoich wizytach (biopsja guzka od 10 mm wzwyż).

[ Dodano: 2017-11-28, 17:14 ]
Dodam jeszcze, ze u mnie po pierwszym badaniu TK, guzki nie zostały jednoznacznie określone jako pozapalne, dopiero po 2 - kontrolnym.
  Temat: szukam nadziei
arawis

Odpowiedzi: 315
Wyświetleń: 142279

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-15, 22:10   Temat: szukam nadziei
Czytałam trochę opracowań odnośnie czerniaka i prawdę mówiąc nie spotkałam się z ewentualnym podziałem ich ilości odnośnie powierzchniowych i głębszych warstw..No ale ja tam wyrocznią nie jestem ;) Zresztą na forum są przypadki, że 0 mitoz/mm2 dawało przerzuty już do wartownika a takie np. ok 5/mm2 i wzwyż już nie, co oczywiście nie warunkowało dalszych przerzutów lub ich braku. To chyba indywidualna sprawa i kwestia również innych wskaźników.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group