1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
anna53

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-20, 21:08   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
Witaj Sonia21 !

W naszej sytuacji nie wolno nam wykonywac żadnych badań i zabiegów z przepływem pradu, a EMG chyba takie jest, pozdrawiam anna
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
anna53

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-20, 19:09   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
Witaj Elle !
No nie !!!
Wkurzylam się na to co Ci niby powiedział lekarz po zabiegu usuniecia piersi, ze nic nie musisz robic i na nic uwazać - chyba, że nie miałaś usuniętych wezłow chlonnych, ja miałam inne wskazowki - niech wypowiedza sie inne osoby. Ja jak przemęczę troche ta reke to tez mi drętwieje, ale zaraz robie sobie masaż i odpoczywam z ręka na klocku. Wię nie dziw się że po tylu latach (3) nie dbałaś o tą rękę, wię przez to mozesz miec te kłopoty. Idż więc do tego lekarza co Ci tak powiedział - niech on sie wypowie. A co do grupy inwalidzkiej ja dostałam I - znaczny stopień na 5 lat. Może w pracy jak bys miała tę grupę to wczesniej moze by Ci znależli inny charakter pracy. Twoj pracodawca chyba wiedział na co chorujesz i na co poszlas do szpitala, wiec wiedział ze bedziesz pracownikiem niepełnosprawnym i mogł Ci wczesniej isc na reke zaraz po chorobie. Zawsze mogłas zrezygnowac z lzejszej pracy i przejsc na normalny etat, pozdrawiam anna
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
anna53

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-18, 19:47   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
Witaj Elle!

co się tyczy spania z klockiem ( trojkat rożnoboczny ) to musiałas wiedziec i spac na samym poczatku zaraz po operacji, ja taki zaraz dostalam w szpitalu i z nim spalam, a po wyjsciu ze szpiala kupilam sobie jako przyrzad rehabilitacyjny i spie z nim do dziś. Wspominasz ze spisz na plecach, ale w nocy Ty nie panujesz nad pozycjami spania na plecach. Ja tez tak myslalam ale maz mi powiedzial ze sie przewracam na ten wlasnie bok. Co do pracy to powinnas zmienic stanowisko pracy ( chyba masz grupę inwalidzką ). Nie można trzymac rą w ciaglej zgięciowej pozycji, bo czesto trzeba te reke masowac i otrzepywac, a to nie raz przeszkadza w pracy, wogole nie powinnas w tej rece dziwigac cieżarow. Ja tez mam sprawną reke we wszystkie strony, a mimo to stosuje sie do zalecen lek. Jak długo pisze to mnie tez dretwieje reka w ok. pachy i łokcia, wiec przerywam pisanie i robie gimnstyke i masaz. Czy mam racje niech wypowiedza sie inni na forum. Ja jestem juz 2 lata po zabiegu usunieto mi wszystkie wezły pachy, pozdrawiam anna

[ Dodano: 2011-01-18, 19:49 ]
nie dopisało mi się - chodzi mi o trzyma nie rąk w zgieci pod kątem prostym
  Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
anna53

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 28828

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-01-18, 11:17   Temat: Drętwienie ręki po usunięciu węzłów chłonnych
Witaj Elle !

Moje zapytanie brzmi - czy nikt Cię nie informował, ze ta ręka po str. operowanej nie będzie już nigdy sprawna do końca zycia ?, tzn nie wolno Ci jej wogole nadwyrężać, trzymac długo w jednej pozycji zgięcia np. przy pisaniu na klawiaturze, wywierać nacisk na ramię np. od torebki, ja na to wszystko uwazam. Powinnaś stosowac to wszystko do tej pory jak doradzali Ci lek zaraz po zabiegu. A czy nadal śpisz przy pomocy klocka układając rękę ? a może ją przyciskasz podczas spania na tym boku ?. Ja nie dźwigam wogole ciężarów po stronie operowanej, najwyzej lekką torebkę, pozdrawiam annas
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group