1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz w piersi?
anna53

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4042

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2019-10-25, 19:30   Temat: Witaj Oleśka !
Ja bym na Twoim miejscu w niedługim czasie, niech Ci wyznacza termin na badanie gruboigłowej - upieraj się podając nawet mój przykład, ja podczas badania mammografii - akcja badania piersi zgłosiłam sie na badanie mammograficzna, w którym wykryto zmianę, nie guzka w przewodzie mlekowym, dł 5- 7 mmm x 1-2 mm ( dokładnie juz nie pamiętam ), skierowano mnie dalej na badanie biopsji cienko igłowej - wówczas tylko taką wykonywano. Zgłosiłam sie pobrano mi igiełką pod obserwacja USG, trudno było p doktor trafić w tą zmianę, pobrano - badanie wykazało brak zmian rakowych z tej maciupkiej próbki. Lekarz ginekolog - onkolog zajmujący się piersiami zlecił mi usunięcie tej zmiany, ale ja zaniedbałam, bo nie miałam czasu związanego z praca, pozniej przypadek - zdarzenie doprowadziło do usg piersi - wynik coś jest w tej piersi i jest większe. Przypomniałam sobie , że to ta sama pierś i to samo miejsce, dalej sie potoczyło najszybciej jak sie dało, skierowanie na badanie biopsji gruboigłowej - wynik RAK - usunięcoie całkowicie piersi, zmian trochę urosła. Kiedy rozmawiałam z lek onkologiem, dlaczego nie rozpoznano mi go wczesniej, lekarz powiedział : 1/ wczesniej nie wykonywano biop. grubo,
2 / Biopsja gruboig. jest dokładna - w szpit. onkolkog nie wykonuje się juz tej cienkoigł.
3 / Nie wykryto wczesniej mi tewgo raka, poniewaz p doktor mogła nie trafic w tą str, zmiany, gdzie zaczynał się rak - wyszłow wówczas zapalenie przewodu mlekowego. Na moim przykładzie zrób biopsje gruboigłowa, pozdrawiam anna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group