1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
ania..m

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3952

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-24, 22:12   Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
Dziękuje
Odszukam opisy badań i podeśle.
Z tego co mówili lekarze przed zabiegiem - to powtarzam jak twierdzili.
Mama miała robione Usg, rezonans oraz pet-tk. Jedyne co było widać to guza. Chirurg mówił ze 'na dwoje babka wróżyła' ale jak wyciął miał pewność ze to rak.
Lekarz tłumaczył słabe wyniki wątrobowe tym ze żółtaczka mogła ja zniszczyć. Prawie dwa miesiące od początku choroby czekała.. żółtaczka postępowała. I ze regeneracja może trochę potrwać.
Postaram się podesłać coś więcej, pozdrawiam serdecznie
  Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
ania..m

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3952

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-24, 21:05   Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
Mamy próby wątrobowe były już słabe przed tym jak dostała chemię.

[ Dodano: 2017-08-24, 21:06 ]
Jak można stwierdzić jakakolwiek poprawę skoro nie ma na czym bazować ?
  Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
ania..m

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3952

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-08-24, 13:20   Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
Dzień dobry,
nie piszę i nie czytam forum jakiś czas, odbiera mi to siły i nie napawa optymizmem. Jednak postanowiłam sie odezwać, bo znów potrzebuję wsparcia.
Mama nie dostała chemii w planowanym terminie ze względu na podwyższone próby wątrobowe i bilirubinę.
W kolejnym tygodniu zdecydowano się podać jej chemię, ale tylko Gemzar. Wątroba nadal była nie gotowa na Xelodę. Po chemii czuła się dobrze - bez wymiotów i jakiegoś większego osłabienia, podsypiała tylko w dniu wlewu.
Dziś mijają 3 tyg - jest po 2 dawkach Gemzaru. Dziś miała dostać kolejną jednak po kontroli wyników krwi jej nie dostała.
Niestety nie mam tych wyników, więc tylko piszę co Mama mi przekazała po wizycie.
Zastanawiam się:
Co się może dziać z jej wątroba po tej operacji? co może mieć wpływ na podwyższone próby wątrobowe?
Markery przed operacją jak i po niej ma zupełnie w normie, niskie.
Jeśli znajdę jakieś wyniki - jeśli potrzebne- to podeślę.
Mama schudła przed operacja 10kg -ważyła 50kg po wyjściu ze szpitala. Jest 2 miesiące po i nie przybywa nic. Mimo, że ma apetyt i stara się pilnować pór posiłków i jeść więcej niestety chudnie - waży 48kg. Co może być przyczyną? Wiadomo, że jedzenie jakie je jest znacznie mniej kaloryczne i może apetytu mniej ale martwię się, że osłabnie..
Jak to może dalej wyglądać? na jakiej podstawie lekarz stwierdza czy chemia pomaga?
Mama w rezonansie i w badaniu PET nie miała widocznych ani przerzutów ani innych niepokojących zmian, więc ewentualne robienie badan obrazowych ma teraz sens?
Z jednej strony martwi mnie, że nie może dostać chemii..z drugiej myślę ,że mogłoby to ją bardziej osłabić i tak na prawdę i tak nie wiadomo co się w organizmie dzieje..
Nie chcę już czytać historii innych pacjentów, bo wiadomo, że żaden przypadek nie będzie identyczny. Chciałabym jakoś móc Mamie pomóc ..
  Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
ania..m

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3952

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-07-25, 10:28   Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
Ok. Bardzo dziękuję.
Czyli mam rozumieć, że wybór leku zależy od wyników ogólnych? od stopnia zaawansowania choroby? czy raczej od tego jakie doświadczenie ma lekarz z terapią daną chemią? Lekarka stwierdziła, że ten schemat zamierza podawać po raz pierwszy. Czy inny lekarz mający większe doświadczenie z przypadkiem podobnym do Mamy, mógłby zaproponować coś innego, co dałoby większe szanse na powodzenie leczenia? staram się zrozumieć jak to działa, czy da się może zrobić jeszcze, czy warto szukać pomocy w bardziej renomowanym ośrodku w większym mieście.
Martwi mnie też inny aspekt. Poczytałam o statystykach.. Żródła podają, że Gemzar średnio wydłuża przeżycie o miesiąc-dwa w stosunku do pacjentów nieleczonych. Wiadomo, że jakość życia znacznie spada przy chemioterapii. Czy faktycznie walczymy tutaj o tak krótki 'dodatkowy' czas? Bo może czegoś nie zrozumiałam.

Czy w przypadku raka trzustki można myśleć o terapii celowanej?
https://www.zwrotnikraka....ersonalizowana/

Czy immunoterapia wchodzi w grę?

Czy są możliwe jakieś inne sposoby leczenia, które nie są jeszcze dostępne w Polsce a w USA np. są stosowane? Badania kliniczne itp.?

Chciałabym wiedzieć, że robimy wszystko aby jak najlepiej pomóc Mamie w walce z ta straszna chorobą.

Pozdrawiam, Ania
  Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
ania..m

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3952

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-07-24, 14:53   Temat: chemioterapia po operacji Whipple'a
Witam,
podczytuję Wasze forum od kiedy moja Mama została zdiagnozowana. W obrazie MRI guz głowy trzustki. W badaniu PET żadnych powiększonych węzłów, nawet zmiana rozrostowa trzustki wykazywała niski metabolizm. Podejrzewano guz zapalny. Przeszła laparoskopową pankreatoduoendenektomię sposobem Whiplea. Zabieg operacyjny i okres okołooperacyjny przebiegły bez powikłań.
Niestety wynik badania hispopatologicznego: Adenocarcinoma tutulare(G2) pancreatis. W opisie więcej szczegółów - guz nacieka głowę trzustki i przechodzi w obręb okołotrzustkowej tkanki tłuszczowej. Widoczne zatory z komórek raka w naczyniach. rak nie nacieka przylegającej do trzustki ściany jelita.
12 wezłów chłonnych - 2 z przerzutami raka
stopień zaawansowania pT3 N1 L1V1 R0

Dziś Mama miała wizytę u onkologa. Będzie miała podawany Gemzar i Xelodę.

Chciałabym wiedzieć, czy przy takim stopniu zaawansowania nowotworu jest to standard w leczeniu? Czy to zależy od lekarza, co podaje pacjentowi, jaką zastosuje chemię? Na co zwrócić uwagę podczas podawania tej chemii? Jaki ma na to wpływ ogólny stan pacjenta? Mama podczas choroby - żółtaczka przed operacja trwająca 1,5 miesiaca - schudla 10kilo.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group