1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz pluca u niepalacego
amberka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-28, 13:14   Temat: Guz pluca u niepalacego
Na to nie ma reguly.

Sa osoby , ktore pala cale zycie i nie zachoruja na raka pluc, a sa niestety przypadki osob, ktore nigdy nie palily, a mimo wszysto zachoruja.

Gdy moja mama byla na chemioterapii spotkala tylko jedna jedyna kobiete , ktora miala rak pluc a nigdy w zyciu nie palila. Reszta pacjentow to palacze lub byli palacze. Dana Reeve rowniez nigdy nie palila, a zmarla na raka pluc w wieku 44 lat. Przez wiele lat byla piosenkarka i spiewala w zadymionych klubach nocnych i to zdaniem niektorych moglo sie przyczynic do rozwoju u niej raka pluc.


U mnie w rodzinie rowniez nikt nigdy nie chorowal na raka w ogole. Mama byla niestety pierwsza ofiara i dopadl ja najzlosliwszy typ raka pluc :( Moja mama niestety palila przez 25 lat swojego zycia. Rzucila palenie w wieku 54 lat a zachorowala w wieku 69... Zmarla w dwa miesiace po 70 urodzinach.

Zycze wam duzo sily w walce z ta choroba i oby waszym bliskim sie udalo.
  Temat: Guz pluca u niepalacego
amberka

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7459

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-07-25, 23:33   Temat: Guz pluca u niepalacego
witaj

Przykro mi bardzo z powodu guza u Twojej mamy. Niestety rak pluc wystepuje u 5 % osob, ktory nigdy nie palily. W tym przypadku za rozwoj raka odpowiadaja inne czynniki: azbest, radon a takze niektore wirusy (brodawczaki), zanieczyszczenie srodowiska czy w koncu czynniki genetyczne. U niepalaczy najczesciej wystepuje rak niedrobnokomorkowy typu ADENO. Wykryty we wczesnym stadium nadaje sie do leczenia chirurgicznego i gwarantuje wieloletnie przezycie, a nawet calkowite wyleczenie.

Czy w Twojej rodzinie ktos juz chorowal na raka pluc?

Zycze wam, aby u Twojej mamy zmiana na plucach nie byla zlosliwa i okazala sie czyms innym niz rakiem.

Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group