1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-01, 21:16   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Oddam materac przeciwodleżynowy gofrowany, pompowany już oddałam.
Na terenie Gdańska i Sopotu mogę podrzucić, jeśli ktoś nie ma transportu.

[ Dodano: 2013-05-02, 16:28 ]
do oddania jest też przenośna toaleta
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-01-11, 15:41   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
jo_a napisał/a:
A przepis? Bo ja (niestety) skłaniam się ku:
Cytat:
Na zdrowy rozum niezdolność do samodzielnej egzystencji wyklucza pracę

Kuba Wojewódzki tego forum ma rację. Osoba niezdolna do samodzielnej egzystencji wymaga opieki i pomocy osób 3 w życiu codziennym, więc nie może pracować.
Mark napisał/a:
np.: w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych:
Art. 15.2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, jeżeli lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną wyda w odniesieniu do tej osoby zaświadczenie o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy.
Art. 19. 1. Osobie zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności przysługuje dodatkowy urlop wypoczynkowy w wymiarze 10 dni roboczych w roku kalendarzowym. Prawo do pierwszego urlopu dodatkowego osoba ta nabywa po przepracowaniu jednego roku po dniu zaliczenia jej do jednego z tych stopni niepełnosprawności.
To dwa przykłady

Mark w przykładach, które podałeś nie ma nic o niezdolność do samodzielnej egzystencji.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-20, 23:53   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Iwonax, odpisałam na @ podanego w PW.
Pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-17, 23:55   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam, okazało się że płytkek i worków jest więcej niż pisałam wcześniej(kilka kartonów). Jeśli ktoś jest w potrzebie to proszę o wiadomość, jeśli nikt nie będzie potrzebował z forum to w przyszłym tygodniu zawiozę do hospicjum.
Pozdrawiam
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-16, 20:54   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam, ja mam do oddania 6 płytek plastycznych do stomii 57mm i ok 20 worków
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-16, 11:21   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Już znam odpowiedzi na moje pytania.
alaslepa napisał/a:
1. Czy dodatek pielęgnacyjny będzie wypłacony też za poprzedni miesiąc?
alaslepa napisał/a:
-czy ja mogę ubiegać się w MOPS-ie o świadczenie pielęgnacyjne na mamę, na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika ZUS?
-tak
alaslepa napisał/a:
-czy uznanie niezdolności do samodzielnej egzystencji jest równoznaczne z dawną 1 grupą inwalidzką?
-tak
alaslepa napisał/a:
jakie dokumenty powinnam im dostarczyć
-akt zgonu ojca; oświadczenia braci że pracują i nie mogą się mamą zająć( imię, nazwisko, adres, pesel, podpis, nie potrzebne są ksera ich dowodów); dowody osobiste moje i mamy(do wglądu), oraz ich ksero; ksero moich świadectw pracy i orginały do wglądu; zaświadczenie z ZUS-u, że nie pobieram żadnych świadczeń; orzeczenie z ZUS-u, o niezdolności mamy do samodzielnej egzystencji.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
alaslepa

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301858

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-11-15, 17:58   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Witam, również potrzebuję Waszej pomocy- podpowiedzi.
Mama od 1996 roku jest na rencie [renta inwalidzka 2 grupy inwalidów,renta czasowa co 3 lata komisja].
Dzisiaj byłam z mamą na komisji w ZUS-ie, ustalono w oparciu o obowiązujące przepisy:
Jest Pani niezdolna do samodzielnej egzystencji do 31.01.2014r.
Data powstania niezdolności do samodzielnej egzystencji: 01.10.2012r.

Teraz moje pytania:
1. Czy dodatek pielęgnacyjny będzie wypłacony też za poprzedni miesiąc?
2. Wiem że jeśli mama ma przyznany dodatek z ZUS, to nie może ubiegać się o to w MOPS-ie.
Natomiast moje pytania brzmią:
-czy ja mogę ubiegać się w MOPS-ie o świadczenie pielęgnacyjne na mamę, na podstawie orzeczenia lekarza orzecznika ZUS? Jeśli tak jakie dokumenty powinnam im dostarczyć (pewnie: akt zgonu ojca, oświadczenia braci że pracują i nie mogą się mamą opiekować, kopie ich dowodów osobistych mamy)? Nie pracuję od zdiagnozowania mamy, podjełam się opieki nad nią.
-czy uznanie niezdolności do samodzielnej egzystencji jest równoznaczne z dawną 1 grupą inwalidzką?
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group