1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
alaska

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 697384

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-02-25, 16:51   Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
Kochani. dzis znow wzywalismy pogotowie, oddech mamy byl bardzo plytki i przyspiesony. Lekarz z pogotowia zbadal mame obejrzal jej karte i poweidzial, ze lewego pluca juz nie ma i dlatego mamma ma klopoty z oddychaniem. Potem powiedzial, ze to jest stan agonalny i mamy mu powiedziec co ma robic. Ja poprosilam go zeby mamie pomogl, zeby nie cierpiala, wstrzyknieto jej 8mg dexavenu i sie uspokoila. Teraz spi caly czas.

Od 4 tygodni slysze od lekarzy ze to juz stan agonalny, ile trwa taki stan? Ja zawsze myslalam, ze agonia to ostanie dni zycia, a to juz trwa od tygodni...Mama nadal dostaje 1 litr plynow dozylnie i jest od 4 tygodni nieswiadoma, nie reaguje na bodzce z zewnatrz- jak lalka.

Czy ktos z was mial podobny prypadek?
  Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
alaska

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 697384

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-02-18, 18:17   Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
n ode mnie rowniez wyrazy glebokiego wspolczucia. Ja jestem caly czas przy mamie. Obserwuje ja i widze te wszystkie objawy, ktore na tym forum przeczytalam. Od 3 dni moja mama ciagle sie wyproznia, jest niepokojna cialge sie odkrywa i podnosi noge do gory, poza tym nasilily sie drgawki padaczkowe. Malo spi, czesto sie budzi pzestraszona jakby nie weidziala gdzie jest, wtedy pochylam sie nad nia i staram sie zlapac moim wzrokim jej wzrok i mowie do niej, ze jest wszystko dobrze, ze to ja jej corka, ona na chwila wraca do siebie, poczym znowu zasypia, itd..To sie powtarza juz od 3 dni, jestesmy wykonczeni, bo mama w nocy nie spi. Nie pomaga nawet relanium, czy to oznaki bliskiego konca? Ten zapach z ust tez zauwazylam, taki slodkawy, ale mama go ma odkad przestala jesc i dostaje kroplowke, czyli od 2 tygodni.

Jak dlugo mozna zyc tylko z 1 litra plynow dziennie w kroplowce? czy ktos z was mail podobny przypadek?
  Temat: UMIERANIE - jak rozpoznać, że to już blisko?...
alaska

Odpowiedzi: 124
Wyświetleń: 697384

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2011-02-07, 17:47   Temat: czy to mozliwe, ze mama boi sie umrzec....?
Posluchalam waszej rady i jestem u mamy w polsce od ponad 2 tygodni. Mama slabnie z dnia na dzien. Dzis juz nawet nic nie chciala jesc, z piciem tez jest klopot, bo zaraz sie dlawi. Poprosilam lekarz o wizyte i przepisal mamie kroplowki- powiedzial, ze po nich jej stan powinien sie poprawic. Mama juz nic nie mowi, cizko ja o cokolwie zapytac, bo nie odpowiada. Ciagle patrzy nieobecnym wzrokiem, tak jakby nie widziala, ze kolo niej siedze. Staram sie mimo wszystko do niej mowic, delikatnie dotykac, zebz wiedziala, ze nie jest sama.
Mama nie spi w nocy, lezy z otwartymi oczami czasem pojekuje. Po tablektach nasennych przespala moze 2 godziny i od 03:00 znowu nie spala. Czy to mozliwe, ze nie spi w nocy, bo boi sie umrzec? Probowalismy juz nie wylaczac teleweizora w nocy, zeby bylo jak w dzien- glosno itp. Ale tez nie pomoglo.
Ktos mi powiedzial, ze byc obecnosc calej rodziny nie daje mamie spokojnie odejsc, ze gdyby byla sama to latwiej byloby jej odejsc. Prosze napiszcie co o tym sadzicie, mamy nie moge niestety spytac czego by chciala, bo i tak mi nie odpowie. Lekarz mowil, ze w kazdej chwili moze wypisac zlecenie do szpitala, ale to takie nieczule umierac w szpitalu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group