1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
agatag

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4816

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-07-06, 18:22   Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
Dziś o 5 rano zmarł mój Tatuś. We śnie. Miesiąc i 2 dni po zdiagnozowaniu nowotworu. Na szczęście nie męczył się mocno. Wystarczył jedynie tramal. Spoczywaj w pokoju Tatusiu...

Część postów została wydzielona do wydzielonego wątku dot. kondolencji.
  Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
agatag

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4816

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-06-20, 07:00   Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
U nas też kiepsko. Jestem z Olsztyna.200 tys mieszkańców, a jest jedno hospicjum na 11 łóżek. Tato jest pierwszy w kolejce. W domu nie dajemy rady. Przerzuty na mózg są najgorsze. Jest agresywny, nie daje się myć.Krzyczy, przeklina. W nocy nie śpi. Dajemy mu leki na wyciszenie, ale chyba muszę lekarza prosić o mocniejsze. Wytłumaczcie mi proszę, bo nie rozumiem, jaki jest sens w tym przypadku podawania innych leków oprócz przeciwbólowych, skoro to tylko przedłuża jego cierpienie
  Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
agatag

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4816

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-06-15, 06:38   Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
Dziękuję za rady. Asiu, współczuję bardzo. U mnie jest tak, że tato mieszka z mamą, a ja sama z synkiem, do tego pracuję, więc większość opieki spadnie na mamę. Ona sama jest słaba, bo choruje na boreliozę. Nie bardzo umie się w tym odnaleźć. Oni nie byli dobrym małżeństwem. Odkąd pamiętam to były kłótnie i awantury, a teraz ona chodzi i płacze. Dziś już tato będzie w domu. Boję się.
  Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
agatag

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 4816

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-06-14, 18:21   Temat: Wydzielony z tematu "Umieranie...": agatag
Witam wszystkich ciepło. Jestem tu pierwszy raz. Dokładnie 9 dni temu u mojego taty zdiagnozowano guz nerki z przerzutami do płuc, wątroby, kości i mózgu. Przez te 9 dni leżał na nefrologii, ale kazali nam go zabierać, bo "nic się nie da zrobić i zajmuje łóżko". Od jutra tato będzie w domu. W tej chwili ma strasznie opuchnięte stopy, mocz oddaje, ale z krwią, a najgorsze, że w jednej chwili rozmawia normalnie, a w kolejnej mówi od rzeczy coś o policji, o bitych dzieciach, itp. Boimy się z mamą, co będzie w nocy, bo w szpitalu budził się, wstawał, chciał iść, ale upadał. Co zrobić w takiej sytuacji, aby zapewnić mu bezpieczeństwo? Jak długo będzie się tak męczył?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group