1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 35
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak (jedynego) moczowodu
agata78522

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1126

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-04-19, 22:15   Temat: Rak (jedynego) moczowodu
No tak, u nas było podobnie...
Trzymam kciuki ! 😊
  Temat: Rak (jedynego) moczowodu
agata78522

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1126

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-04-19, 21:55   Temat: Rak (jedynego) moczowodu
Wiem o czym piszesz... u nas w przypadku taty stan pogarszał się z dnia na dzień. W ciągu tych trzech miesięcy był więcej czasu w szpitalu niż w domu bo ciągle gorączkował.
O tyle dobrze ze trafiliśmy w cudowne miejsce jeśli chodzi o opiekę bo zawsze służyli pomocą.
A jak samopoczucie Twojego Taty ? Jak on to znosi? Jakie ma nastawienie ?
  Temat: Rak (jedynego) moczowodu
agata78522

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 1126

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-04-18, 22:53   Temat: Rak (jedynego) moczowodu
Hej :)
Przeczytałam Waszą historię, i mogę porównać z czasem leczenia i diagnozy wśród 3 bliskich mi osób. Co prawda każda z nich to zupełnie inny przypadek i inne schorzenia.
Mój tata dostał rozpoznanie szpiczaka mnogiego, w ciągu miesiąca podjęte było leczenie, bezskuteczne bo zmarł po 3 miesiącach od diagnozy przez bardzo nietypowy przebieg choroby.

Teściowa- niskozdoznicowany rak żołądka
Tutaj też poszło w miarę szybko z procedurami. W około miesiąc pd diagnozy już była po operacji - żyję do dnia dzisiejszego i ma się całkiem dobrze.

Dziadek - świeża sprawa rak prostaty.
Zaczęło się coś dziać w grudniu szereg badań i wczoraj dostaliśmy wynik rezonansu - rak ( można poczytać wątek niżej )
U dziadka też dlugo to trwa wszystko... tylko tutaj skomplikowana sytuacja bo dziadek ma różne inne choroby.
Ale i ja Ty musimy być dobrej myśli.
Każdy przypadek jest inny . Niestety nasza służba zdrowia nie zawsze działa tak jak powinna i to jest straszne :(

Przyszłam tu życzyć powodzenia i trzymam kciuki za Tate :)
  Temat: Rak prostaty
agata78522

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-04-17, 22:54   Temat: Rak prostaty
Dziękuję za odpowiedź.
Ciekawe co lekarz prowadzący na wyniki i jakie wybierze leczenie
U dziadka sytuacja jest skomplikowana bo są inne choroby współistniejące.
Ciekawe jak szybko będzie to wszystko postępowało.
Tyle niewiadomych ech:(
  Temat: Rak prostaty
agata78522

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-04-17, 11:12   Temat: Rak prostaty
Witam
Proszę o interpretacje rezonansu dziadka
Nic nie rozumiem:(

[ Dodano: 2023-04-17, 11:20 ]
https://zapodaj.net/c9d28bba47868.jpg.html
Wynik w linku
  Temat: Rak prostaty
agata78522

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-03-09, 16:15   Temat: Rak prostaty
missy napisał/a:
Witaj na forum agata78522,

Wynik jest jednoznaczny, rak prostaty. Gleason 1 oznacza raka o najniższym potencjale złośliwości, tzw. niski stopień ryzyka.
Czasem Gleason określony po biopsji bywa niedoszacowany i dopiero pełen wynik pooperacyjny daje ostateczną odpowiedź co do stopnia w skali Gleason’a.

Niemniej u 75-latka niekoniecznie operacja będzie leczeniem z wyboru. Częściej u mężczyzn w podeszłym wieku wybiera się hormonoterapię. Generalnie rak prostaty nie należy do nowotworów błyskawicznie rozwijających się i stąd zupełnie inne podejście do metod leczenia przewidzianych dla mężczyzn w różnych przedziałach wiekowych.

Czy oprócz badania PSA oraz biopsji dziadek miał wykonane jakiekolwiek badanie obrazowe jamy brzusznej i miednicy? Np. usg?


Dziękuję za odpowiedź.
Dziadek miał usg pęcherza i cystoskopie
Usg nic nie polazalo przez otyłość cystoskopia też bo byli krwawienie.
Dziadek ma skierowanie na rezonans i okaże się co dalej.
Dzis był na wizycie u lekarza. Wycięcie raczej odpada że względu na powikłania i na wielkość raka -za mały
  Temat: Rak prostaty
agata78522

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 1504

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2023-03-02, 13:47   Temat: Rak prostaty
Witajcie
znowu tu jestem :(
Dziadek 75 l
Zaczęło się od tego że zaczął sikać krwią, szpital badania. Diagnoza prawdopodobnie od leku na rozrzedzenie krwi doszło do krwaienia z prostaty. Psa w dniu przyjęcia do szpitala wysokie około 20, dziadek był zacewnikowany przez miesiąc, cewnik zdjęty wszystko ok. Kazali powtórzyć psa czy spadnie. Spadło do 3,04. Ale lekarz dla pewności zlecił biopsje. Mamy wynik . Rak. Czy ktoś może go zinterpretować?

Dziadek czuje się dobrze jak na swój wiek i choroby. Choruje na serce i płuca- pochp.



  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-30, 10:06   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Dzień dobry.
Przychodzę ze sprawozdaniem. Jeszcze teściowa jest w szpitalu. Dziś była próba zacisniecia drenu (pojęcia nie mam na czym to polega I w jakim celu się to robi) może jutro wyjdzie do domu ale jeszcze nie wiadomo. Ogólnie jest ok, samopoczucie mogłoby być lepsze ale no wiadomo jak człowiek jest chory to nic się nie chce.
Coraz więcej rzeczy ma wprowadzane do menu :) no i jakoś leci.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-25, 13:02   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Misteria napisał/a:
Resekcja żołądka jest poważną operacją- jeśli chodzi o przewód pokarmowy to technicznie trudniejszą jest jest chyba tylko operacja metodą Whipple'a.

W obecnej dobie covidu chyba lekarze kontaktują się z rodzinami pacjentów po zabiegach? Czy jest inaczej?

Teściowa jest od niedzieli w szpitalu ze strony lekarzy na razie cisza nikt się ze mną nie kontaktował póki co. Poczekam jeszcze godzinę i zadzwonię na oddział i zapytam jak tam przebiegla operacja.
Licząc że zabieg zaczął się około 11 to pewnie już jest po.

[ Dodano: 2020-11-25, 14:01 ]
Teściowa już po.
Wiem tylko że operacja przebiegła pomyślnie bez komplikacji.
Będą ja wybudzac niedługo.
Lekarz powiedział że zazolkla delikatnie oraz że był jeden węzeł delikatnie powiększony w okolicach woreczkach ale to raczej mogło wynikać ze stanu zapalnego. Cos o jakiejs kamicy mowil? Ale tutak to juz nie zatrybilam O co chodzi. I z racji tego że to pacjent po ciężkiej operacji onkologicznej to rokowania mogą być różne póki co na ta chwilę jest wszystko dobrze. Zależy teraz wszystko od tego jak ta rana się będzie goic i czy będzie się odzolcac.
Bilirubina przed operacją wynosiła 3.

[ Dodano: 2020-11-26, 11:46 ]
Dzień dobry.

Noc minęła spokojnie. Nic nie boli gorączki nie ma :)
W drenie jest żółć. Teściowa już powoli wstaje z łóżka i chodzi po sali. .na obiad dostanie kleik i zobaczymy czy nie będzie miała boleści.
Trzymajcie kciuki
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-25, 11:49   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Misteria napisał/a:
Trzymam kciuki! To bardzo dobrze, że na badaniach nic nie wyszło, ale oczywiście- najdokładniej widzi oko chirurga podczas operacji- oby i tam niczego się nie doszukał. Widzę, że nie było uskarżania na żadne dolegliwości pokarmowe, spadek masy ciała, problemy z przełykaniem, dodatkowo niskie zaawansowanie choroby, mijający czas- wszystko działa na waszą korzyść, jesteśmy więc dobrej myśli.

pozdrawiam :)


Ogólnie nie działo się nic niepokojacego. W ostatnim czasie przy tych atakach teściowa nie mogła jeść bo było jej niedobrze no i jak tylko coś zjadła czuła ból i nudności przez co totalnie nie miała apetytu.
Miała 2 badania usg (W dwóch różnych gabinetach) ktore potwierdziły te kamienie więc mam nadzieję że wytna co trzeba i będzie po sprawie.
Strasznie siendwnerwuje pewnie operacja już trwa.
Mając porównanie z ostatnią operacja - gdzie była resekcja zoladka to jednak wolałabym być w szpitalu pod blokiem operacyjnym i tam czekać...
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-25, 10:23   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Dzień dobry. Już niedługo rozpocznie się operacja.
Teściowa dzwoniła, był u niej anestezjolog pytał czy chce mieć podpięta taka maszynę dzięki której nie będzie czuła bolu po operacji Ale teściowa tego nie chciała Bo po pierwszej operacji odczuwala bardzo silny ból pleców- twierdzi że to właśnie przez ta maszynę.

Mam stresa jak cholera. Boję się że coś tam znajdą złego jak ja otworzą. Niby w badaniach nic nie wyszło A było tk robione w poniedziałek. Nie ma teraz jak się dowiedzieć o stan zdrowia pacjenta,nie wpuszczają do szpitala i tak człowiek żyje w niepewności.
Wiem że będzie teściowa operowal nasz chirurg onkolog który robił pierwsza operację.

Trzymajcie kciuki.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-24, 11:16   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Ola Olka napisał/a:
agata78522 napisał/a:
Jutro operacja metoda klasyczna.
Klasyczna tzn normalne rozcięcie powłok brzusznych i przeprowadzeniu zabiegu na otwartej jamie brzusznej, czyli dłuższy pobyt w szpitalu i dłuższa rekonwalescencja. Sądzę że potrwa conajmniej koło miesiąca a może i więcej bo na możliwość pełnego obciążenie mięśni trzeba ze 2-3 miesiące poczekać no i przez ten cały czas odpowiednia dieta.
Pozdrawiam serdecznie


Dziękuję za odpowiedź tak właśnie myślałam.
Wszystko przez zrosty po poprzedniej operacji dlatego nie można zrobić laparoskopowo no ale z drugiej strony może i lepiej bo lekarz wszystko dokładnie obejrzy.
Mam stresa przed tą operacja
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-24, 08:29   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Witajcie.
Z zoladkiem wszystko ok, jednak odezwał się woreczek zolciowy i kamienie. Jutro operacja metoda klasyczna.
Trzeba to usunąć bo ataki były coraz częstsze.
Tak się zastanawiamy bo od razu po operacji teściowa się skarzyla na silny ból pleców. Podczas ataków woreczka miała identyczny ból. Ciekawi nas czy woreczek się nie odzywał po operacji i już wtedy nie było w nim kamieni...

Jak długo dochodzi się do siebie po takim zabiegu.
Czy ktoś z Was miał sytuację podobna do naszej ? Że po operacji redakcji częściowej żołądka odezwał się woreczek??
Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za teściowa.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-10-14, 19:17   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Byliśmy na kontroli lekarz powiedział że wyniki są ok ')
Kolejna za 3 miesiące
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15754

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-10-02, 17:09   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Marzenko, CRP reż jest podwyższone bo wynosi 11.90
Markery w normie reszta wyników też ok
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group