1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-30, 10:06   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Dzień dobry.
Przychodzę ze sprawozdaniem. Jeszcze teściowa jest w szpitalu. Dziś była próba zacisniecia drenu (pojęcia nie mam na czym to polega I w jakim celu się to robi) może jutro wyjdzie do domu ale jeszcze nie wiadomo. Ogólnie jest ok, samopoczucie mogłoby być lepsze ale no wiadomo jak człowiek jest chory to nic się nie chce.
Coraz więcej rzeczy ma wprowadzane do menu :) no i jakoś leci.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-25, 13:02   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Misteria napisał/a:
Resekcja żołądka jest poważną operacją- jeśli chodzi o przewód pokarmowy to technicznie trudniejszą jest jest chyba tylko operacja metodą Whipple'a.

W obecnej dobie covidu chyba lekarze kontaktują się z rodzinami pacjentów po zabiegach? Czy jest inaczej?

Teściowa jest od niedzieli w szpitalu ze strony lekarzy na razie cisza nikt się ze mną nie kontaktował póki co. Poczekam jeszcze godzinę i zadzwonię na oddział i zapytam jak tam przebiegla operacja.
Licząc że zabieg zaczął się około 11 to pewnie już jest po.

[ Dodano: 2020-11-25, 14:01 ]
Teściowa już po.
Wiem tylko że operacja przebiegła pomyślnie bez komplikacji.
Będą ja wybudzac niedługo.
Lekarz powiedział że zazolkla delikatnie oraz że był jeden węzeł delikatnie powiększony w okolicach woreczkach ale to raczej mogło wynikać ze stanu zapalnego. Cos o jakiejs kamicy mowil? Ale tutak to juz nie zatrybilam O co chodzi. I z racji tego że to pacjent po ciężkiej operacji onkologicznej to rokowania mogą być różne póki co na ta chwilę jest wszystko dobrze. Zależy teraz wszystko od tego jak ta rana się będzie goic i czy będzie się odzolcac.
Bilirubina przed operacją wynosiła 3.

[ Dodano: 2020-11-26, 11:46 ]
Dzień dobry.

Noc minęła spokojnie. Nic nie boli gorączki nie ma :)
W drenie jest żółć. Teściowa już powoli wstaje z łóżka i chodzi po sali. .na obiad dostanie kleik i zobaczymy czy nie będzie miała boleści.
Trzymajcie kciuki
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-25, 11:49   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Misteria napisał/a:
Trzymam kciuki! To bardzo dobrze, że na badaniach nic nie wyszło, ale oczywiście- najdokładniej widzi oko chirurga podczas operacji- oby i tam niczego się nie doszukał. Widzę, że nie było uskarżania na żadne dolegliwości pokarmowe, spadek masy ciała, problemy z przełykaniem, dodatkowo niskie zaawansowanie choroby, mijający czas- wszystko działa na waszą korzyść, jesteśmy więc dobrej myśli.

pozdrawiam :)


Ogólnie nie działo się nic niepokojacego. W ostatnim czasie przy tych atakach teściowa nie mogła jeść bo było jej niedobrze no i jak tylko coś zjadła czuła ból i nudności przez co totalnie nie miała apetytu.
Miała 2 badania usg (W dwóch różnych gabinetach) ktore potwierdziły te kamienie więc mam nadzieję że wytna co trzeba i będzie po sprawie.
Strasznie siendwnerwuje pewnie operacja już trwa.
Mając porównanie z ostatnią operacja - gdzie była resekcja zoladka to jednak wolałabym być w szpitalu pod blokiem operacyjnym i tam czekać...
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-25, 10:23   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Dzień dobry. Już niedługo rozpocznie się operacja.
Teściowa dzwoniła, był u niej anestezjolog pytał czy chce mieć podpięta taka maszynę dzięki której nie będzie czuła bolu po operacji Ale teściowa tego nie chciała Bo po pierwszej operacji odczuwala bardzo silny ból pleców- twierdzi że to właśnie przez ta maszynę.

Mam stresa jak cholera. Boję się że coś tam znajdą złego jak ja otworzą. Niby w badaniach nic nie wyszło A było tk robione w poniedziałek. Nie ma teraz jak się dowiedzieć o stan zdrowia pacjenta,nie wpuszczają do szpitala i tak człowiek żyje w niepewności.
Wiem że będzie teściowa operowal nasz chirurg onkolog który robił pierwsza operację.

Trzymajcie kciuki.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-24, 11:16   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Ola Olka napisał/a:
agata78522 napisał/a:
Jutro operacja metoda klasyczna.
Klasyczna tzn normalne rozcięcie powłok brzusznych i przeprowadzeniu zabiegu na otwartej jamie brzusznej, czyli dłuższy pobyt w szpitalu i dłuższa rekonwalescencja. Sądzę że potrwa conajmniej koło miesiąca a może i więcej bo na możliwość pełnego obciążenie mięśni trzeba ze 2-3 miesiące poczekać no i przez ten cały czas odpowiednia dieta.
Pozdrawiam serdecznie


Dziękuję za odpowiedź tak właśnie myślałam.
Wszystko przez zrosty po poprzedniej operacji dlatego nie można zrobić laparoskopowo no ale z drugiej strony może i lepiej bo lekarz wszystko dokładnie obejrzy.
Mam stresa przed tą operacja
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2020-11-24, 08:29   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Witajcie.
Z zoladkiem wszystko ok, jednak odezwał się woreczek zolciowy i kamienie. Jutro operacja metoda klasyczna.
Trzeba to usunąć bo ataki były coraz częstsze.
Tak się zastanawiamy bo od razu po operacji teściowa się skarzyla na silny ból pleców. Podczas ataków woreczka miała identyczny ból. Ciekawi nas czy woreczek się nie odzywał po operacji i już wtedy nie było w nim kamieni...

Jak długo dochodzi się do siebie po takim zabiegu.
Czy ktoś z Was miał sytuację podobna do naszej ? Że po operacji redakcji częściowej żołądka odezwał się woreczek??
Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za teściowa.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-10-14, 19:17   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Byliśmy na kontroli lekarz powiedział że wyniki są ok ')
Kolejna za 3 miesiące
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-10-02, 17:09   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Marzenko, CRP reż jest podwyższone bo wynosi 11.90
Markery w normie reszta wyników też ok
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-20, 12:12   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Witajcie
Tesciowa jest już prawie 4 miesiące po operacji niedługo ma kontrol u onkologa. Zobaczymy co powie. Wróciła do normalnego życia schudła bardzo dużo, bo około 17 kg, ale w jej przypadku to było wskazane bo miała duża otyłość. Powoli wprowadza do swojego jadłospisu nowe rzeczy, reszta żołądka reaguje chyba dobrze bo nic jej nie jest. Robiła kontrolne badania krwi i ma podwyższone OB on wynik 25
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-18, 10:08   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
med_student napisał/a:
agata78522,
Bardzo się cieszę, cały czas o was myślę. Dużo zdrowia i siły :)


Dziękujemy :)
Na pewno się przyda! :)
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-12, 16:21   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Dziękujemy :)
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-12, 12:24   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Witajcie.
Jesteśmy już ponad 2 tyg po operacji, dziś było zdjęcie szwów i wizyta u onkologa. Jest wynik histpata i... Węzły były czyste, nie znaleziono komórek raka. Chemii nie będzie :) kolejna wizyta kontrolna za 3 miesiące. Kamień spadł z serca.

Co do operacji. Wszystko goi się ładnie, teściowa nie ma problemów z jedzeniem, fakt że schudła już ponad 5 kg ale to chyba normalne. Nie ma problemów z wyproznianiem.

Jeśli czyta to Pani, która rozmawiałam na korytarzu (jej tata też jest chory na raka i leczenie się przeciąga) proszę się do mnie odezwać. Jestem ciekawa co u Was? Jak się macie? Była operacja?
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-29, 12:04   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Dziękuję Wam za odpowiedzi i wsparcie.
Nie pozostaje nic innego jak czekać na wyniki, być dobrej myśli, że węzły były czyste... Ze to dopiero sam początek choroby...
Wczoraj teściowa bardzo bolały plecy, znowu jest pod tą pompa przeciwbólowa. Dziś już się troszkę wyróżnila, zeszły gazy z brzucha.
Ona jest dobrej myśli... Ja też.
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-28, 21:45   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Nie mogę tego zrozumieć, że guz był taki mały - milimetry, a już jest prawdopodobienstwo przerzutow.... Ciężko się z tym pogodzić....
No ale według hist pat z gastroskopii to raz niskozróżnicowany, czyli bardzo agresywny....
  Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
agata78522

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 15709

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-28, 20:38   Temat: NISKOZRÓŻNICOWANY RAK ŻOŁĄDKA
Reszka.78 napisał/a:
Agatko fakt, że w węzłach są komórki rakowe nie jest dobrą informacją...........


Bardo dzuekuje za odpowiedź. Podniosła mnie na duchu. Naprawdę. Inne narządy sa w porządku, ale lekarz właśnie o tych węzłach mówił że jeśli tam będą komórki rakowe to już raczej nie będzie szansy żeby wyzdrowiala chyba że będzie miała większe szczęście.... No nie takiej odpowiedzi się spodziewałam od lekarza.... Jeszcze nic nie jest przesadzone. Teściowa jest dobrze nastawiona.
Dziś bolą ja bardzo plecy, bo miała takie znieczulenie w plecy dawne żeby nie czuła bólu po operacji ale dziś ja od tego dołączyli, bo miała niskie ciśnienie po tym... Dostała kroplowke przeciw bólowa około 16 ale nie przestało ja boleć. A i batdzo się poci. Myślę że to przez bol. I otyłość. Mimo to wstała dziś z łóżka i przeszła po szpitalnym korytarzu parę razy.

I jeszcze jedno pytanie. Czy to że jej się odbija to dobry znak?
I zaczyna się głodna robić...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2019-05-28, 21:24 ]
Agatko prosze nie cytuj całych wypowiedzi poprzedników, bo to jest już napisane wyżej, nic nie wnosi, zajmuje miejsce. Cytujemy tylko te fragmenty wypowiedzi poprzedników do których chcemy się odnieść. Wszystko poprawiłam.

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group