1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
agah2o

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-09-28, 08:07   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
jo_a,
Dokładnie tak - po zwolnieniu dłuższym niż 30 dni kadry powinny przed akceptacją urlopu dać skierowanie do lekarza na badania kontrolne/ nie dotyczy to tylko powrotu z macierzyńskiego - tu można po dłuższej nieobecności urlopować się bez zdolności do pracy / Taka , jest teoria.... a życie ... Jeśli ktoś po dłuższej chorobie wnioskuje np o urlop na żądanie to musi go otrzymać nawet bez papierka od lekarza. Wiem z doświadczenia , że czasami i normalne urlopy są zaakceptowane mimo braku zaświadczenia- pracownicy tłumaczą , że dostarczą badania przed "faktycznym " przystąpieniem do pracy a pracodawca to akceptuje . Ale masz rację - teoretycznie już w dniu rozpoczęcia urlopu pracownik powinnien mieć zrobione badania kontrolne. Dlatego dla pewności zapytałam Basię , czy je miała. Jeśli tak - to nie ma wątpliwości , że teraz może rozpocząć nowy okres zasiłkowy nawet na tą samą chorobę.
  Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
agah2o

Odpowiedzi: 814
Wyświetleń: 301864

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-09-27, 20:56   Temat: Porady rentowo-zasiłkowe etc.
Berta napisał/a:
Czyli jeśli przerwa moja to 52 dni urlopu wypoczynkowego + soboty i niedziele to spełniam te warunki i to już nie będzie ciągłość choroby.

To akurat moja działka - pracuję w dziale personalnym. Przerwa 60 dni kalendarzowych pomiędzy okresami niezdolności do pracy spowodowanymi nawet tą samą chorobą rozpoczyna nowy okres zasiłkowy- a więc możesz znowu rozpocząć kolejne 182 dni ale jest jeden warunek - odzyskanie zdolości do pracy.
Czy po długim zwolnieniu a przed urlopem wypoczynkowym miałaś skierowanie badania kontrolne i masz zaświadczenie o zdolności do pracy ? Jeśli tak - to nie ma problemu - nowy okres zasiłkowy -ale w razie wątpliwości czy w przerwie w niezdolności do pracy spowodowanej tą samą chorobą, trwającej ponad 60 dni, pracownik odzyskał zdolność do pracy, należy zasięgnąć opinii lekarza leczącego. Jeżeli z opinii lekarza wynika, że między okresami orzeczonych niezdolności do pracy ubezpieczony nie odzyskał zdolności do pracy, okresy niezdolności przypadające przed przerwą i po przerwie zlicza się do jednego okresu zasiłkowego.
Jest to jednak taki szczegół, że raczej programy kadrowo płacowe i praconicy nie mają tgo zakodowane - jest 60 dni - więc nowy okres zasiłkowy :)
Jak masz pytania - to pisz do mnie - jak wiem to napiszę a jak nie wiem - to się dowiem :-D
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group