1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Bożenka - komentarze (vf7)
absenteeism

Odpowiedzi: 231
Wyświetleń: 50758

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-03-19, 11:08   Temat: Bożenka - komentarze (vf7)
Bożenka napisał/a:
Nie mam plantacji buraków więc nie mam interesu namawiać do ich spozycia.

Absolutnie tego nie sugeruję :)

Bożenka napisał/a:
I tak 70% chorych lub ich rodzn codziennie atakuje kuchnie burakami tworząc rózne mikstury bo coś trzeba robić - czasami wiara czyni cuda...

Jasne. Tylko na Forum, w tematach związanych z medycyną, opieramy się na faktach, nie na wierze - stąd moje sprostowanie.
  Temat: Bożenka - komentarze (vf7)
absenteeism

Odpowiedzi: 231
Wyświetleń: 50758

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2013-03-19, 07:22   Temat: Bożenka - komentarze (vf7)
Bożenka napisał/a:
sąsiadka miała słabą hemog ok 7 w dwa tygodnie podciagneła do 13 nie wiem czy moge pisac nazwy prod. ale co tam kupuje koncentrat buraczany z Krokusa leje troszke do kubełka reszta woda i mówi ze taka mała flaszeczka starcza jej na ok 3 dni.

Przy poziomie HGB < 7 g/dl zalecana jest już transfuzja krwi - jeśli tu jej nie było, to tej granicy chyba nie przekroczono, to raz.
Niski poziom HGB nie musi wynikać tylko z niskiego poziomu żelaza. Więc nie zawsze suplementacja żelaza pozwoli na wzrost HGB. To dwa.
A trzy - wiele wiele wiele razy na Forum było już o tym pisane, że buraki wcale nie zawierają jakiejś magicznej ilości superwchłanialnego żelaza. Wręcz przeciwnie - są gdzieś na końcu całej listy produktów, które mają sporą zawartość tego mikroelementu. Także wypijanie nawet hektolitrów takich koncentratów poziomu żelaza => HGB nie podwyższy (ale na pewno organizm zyska np. dużo wit. C).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group