1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-26, 21:46   Temat: Guz płuca prawego
Łał, no to super! Oby tylko tak dalej, trzymam kciuki, żeby wszystko się powiodło! :)
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-02-01, 19:54   Temat: Guz płuca prawego
Myślę, że dużo osób czyta, tylko nie każdy odpisuje :) ale na pewno wszyscy wspierają myślami!

Tak z własnego podwórka mogę na mdłości poradzić coś gazowanego - u nas dobrze działa Sprite, albo Tonic, czasem też Fanta cytrynowa. Ale możecie wypróbować inne tego typu specyfiki :)
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-31, 09:49   Temat: Guz płuca prawego
A może to bardziej kwestia psychiki? Mama na początku jakby przyjęła informację o tym, że ma raka, ale jej nie zinternalizowała, tzn. nie włączyła jej do swojego sposobu myślenia i pojmowania rzeczywistości. Niby się wie, że się jest chorym, ale gdzieś tam w środku człowiek uważa, że to wcale nie o niego chodzi, nie dotyczy go. Może to po prosty teraz do niej dotarło - że to nowotwór, do tego złośliwy, możliwość przerzutów i brak pewności co do skutków leczenia.

Nie wydaje mi się, żeby przy NDRP TK głowy było tak szybko wykonywane, żebyście już mieli dostawać skierowanie, ale mogę się mylić. A o hemoroidach po prostu sama powiedz lekarzowi, skoro mama jest niechętna (może się wstydzi).
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-19, 20:28   Temat: Guz płuca prawego
Amoksycylina często powoduje dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego, ale przyznam, że o krwawieniu z odbytu nie słyszałam...

Czy mama nie ma kłopotów np. z hemoroidami? Może pojawił się tam jakiś stan zapalny i stąd ta krew? Czy mama zaobserwowała jaki krew miała kolor, jasnoczerwony czy raczej ciemny, głęboki?

Skoro mama nie chce iść do lekarza, to może sama skonsultuj tę sprawę z onkologiem? Może coś podpowie, da skierowanie na kolonoskopię albo na badanie krwi utajonej w kale, cokolwiek. Lepiej tego nie lekceważyć.
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-01-17, 16:04   Temat: Guz płuca prawego
Obawiam się, że niestety udanie się na oddział w ROO niewiele da, oni w rejestracji nawet nie wiedzą, czy mają jakiegokolwiek psychoonkologa lub nawet zwykłego psychologa w szpitalu...

Szkoda, że mama ma takiego pecha do chemii.. Czekanie do późnego popołudnia aż podadzą chemię to tam norma, więc trzeba się niestety przyzwyczajać. Ale z tym stanem zapalnym to faktycznie nie za wesoło - nie proponowali mamie założenia portu? Na logikę przy ambulatoryjnym podawaniu chemii nie ma to za dużego sensu, ale lepiej unikać jednak takich długich przerw, a skoro są takie cuda ze stanami zapalnymi to trzeba coś z tym zrobić. Przynajmniej na mój rozum.

Dostałyście coś na te mdłości? Zofran, Metoclopramid, Atossę?
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-16, 20:18   Temat: Guz płuca prawego
Na rozrostówce tyle godzin czekania między morfologią a wynikami i przyjęciem to norma, także musicie się przyzwyczaić. No i generalnie podejście tam do pacjenta - hmm... powiedzmy, że jak pójdziesz na prywatną wizytę, to na pewno będziesz lepiej potraktowana niż tak na oddziale. Nie chcę mówić, że oni wszyscy są tam z gruntu źli i nieczuli, bo widzę też ile mają roboty codziennie, ale człowiek czasem potrzebuje jakiegoś dobrego słowa czy wyjaśnienia, a o to już tam dość trudno.

Tak czy inaczej, najważniejsze, że mama dostała chemię :) oby wszystko było w porządku i jak najmniej skutków ubocznych!
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-11, 00:15   Temat: Guz płuca prawego
My dostajemy Zofran zawsze na parę dni po chemii, babcia bierze obowiązkowo (chyba 2 x dziennie), a poza tym Metoclopramid do brania doraźnego, kiedy mdli. Mama dostała receptę na niego lub inny lek tego typu? Jeśli nie, to zadzwońcie i poproście, nie powinno być problemu :)

No i z takich mniej farmakologicznych sposobów na nudności i wymioty - niech mama je często ale mało, np. zanim wstanie rano z łóżka niech podje trochę bułeczki z masłem, na co by miała ewentualną ochotę, bo często zapełnienie żołądka eliminuje uczucie mdłości przynajmniej w jakimś stopniu.

To normalne, że przy chemii będą się zdarzać etapy bardzo dobrego samopoczucia i bardzo kiepskiego - trzeba jakoś przetrzymać i w tych kiepskich momentach przypominać sobie, że przecież będzie lepiej :) pozdrawiam!
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-12-03, 09:33   Temat: Guz płuca prawego
U nas też onkolog zleca badania. Ale TK jest np. planowane po 3-4 kursie chemii, w trakcie w sumie nic poza morfologią nie jest robione (usg jamy brzusznej było wcześniej), nie wiem jak u Twojej Mamy powinno to wyglądać.
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-14, 10:18   Temat: Guz płuca prawego
To chyba naturalne, że ludzie boją się nieznanego - nie dość, że dopadła ich taka wredna choroba, to jeszcze muszą się "truć" chemią, żeby ją wytępić. Wiesz, rozum to pewnie jedno, a emocje drugie, dlatego mama mimo że rozumie konieczność leczenia, to się go boi. Oby wszystko było dalej jak najlepiej :)
U nas pierwszy cykl poszedł całkiem sprawnie, ostatni wlew był w środę i jak na razie babcia nie ma w sumie żadnych skutków ubocznych. Wręcz przeciwnie - je jak koń, sprząta i łazi po zakupy ;)
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-13, 22:50   Temat: Guz płuca prawego
Szkoda, że mama nie chciała od razu zostać na chemię.. no ale co się stało to się nie odstanie. Mam nadzieję, że do tego 24.11 nabierze dużo sił i potem dobrze zniesie chemię i całą walkę z chorobą :) pozdrowienia dla Mamy. Skoro ma mieć 8 wlewów [codziennie przez pierwsze 8 dni?], to może się spotkamy na oddziale, bo moja babcia ma drugi cykl 30.11, o ile morfologia pozwoli ;)
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-12, 22:01   Temat: Guz płuca prawego
Dorika, to przygotujcie się z Mamą na dość długie czekanie - my się dzisiaj wypisywaliśmy i trwało to hohohooo. Na rozrostówce jest teraz koszmarny kocioł, bo jeden oddział całego ośrodka jest w remoncie i pacjentów wsadzają wszędzie gdzie mogą. Dlatego też długo trzeba czekać, aż nawet umówiona wizyta u lekarza dojdzie do skutku, bo na oddział jest chyba 4 lekarzy, a pacjentów o wiele więcej.
Weźcie coś do jedzenia i do picia, bo do sklepiku/barku stamtąd trochę daleko. I ubierzcie się "na cebulkę", bo jest strasznie gorąco ;) to z takich porad 'technicznych'. Ale o dr Kalinka [kurczę, jak to się odmienia] słyszałam u nas na sali bardzo pozytywne opinie, więc głowa do góry i powodzenia jutro!
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-06, 21:56   Temat: Guz płuca prawego
My też zostałyśmy skierowane do dr Ułańskiej [owszem, przyjmuje w Multimedzie], ponieważ pani dr która jakby docelowo się nami zajmuje, dr Kołacińska [ale ona pracuje na Paderewskiego na chirurgii onkologicznej], jest obecnie w USA. Nie wiem jak dr Ułańska, ale na pewno mogę polecić dr Kołacińską, też przyjmuje w Multimedzie na Kopernika.
  Temat: Guz płuca prawego
absenteeism

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 20977

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2009-11-06, 21:16   Temat: Guz płuca prawego
Ja jestem z Łodzi i też jeździmy do Kopernika [dokładnie na Paderewskiego, jak wszyscy], więc jeśli będziesz miała jakiś problem czy pytanie - pytaj śmiało, jeśli będę mogła to na pewno pomogę.

Też mamy z babcią wizytę na rozrostówce, dokładnie w ten poniedziałek. Tam właśnie zajmują głównie nowotworami płuca [między innymi], więc mama na pewno będzie skonsultowana z jednym z onkologów i podejmą decyzję co dalej.
My też w poniedziałek będziemy wiedzieli kiedy i jaka chemia, więc trzymam kciuki za pozytywny obrót sprawy i powodzenia :) pozdrowienia dla Mamy!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group