1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak..?
absenteeism

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 20:28   Temat: Czerniak..?
Tak, znamię wycięto w całości, wszystko ok.
  Temat: Czerniak..?
absenteeism

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-19, 20:07   Temat: Czerniak..?
Naevus melanocyticus compositus cutis = znamię melanocytarne złożone skóry
  Temat: Czerniak..?
absenteeism

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-05, 22:40   Temat: Czerniak..?
NataliaKK napisał/a:
Zaczyna trochę bolec i szczypac, i moje pytanie gdyby coś mocniej bolalo to jakie tabletki mogę brac?

Wiesz, to jednak jakaś tam ingerencja w powłoki skórne, więc to normalne że może trochę ciągnąć czy lekko boleć. Można to spokojnie wytrzymać nie faszerując się przeciwbólami :) ewentualnie paracetamol pewnie wystarczy.

NataliaKK napisał/a:
nawet mi nie powiedział ile mam szwów

A zapytałaś? :)
Jutro Ci będą zmieniać opatrunek to sobie popatrz i policz ;)
  Temat: Czerniak..?
absenteeism

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-02, 22:03   Temat: Czerniak..?
Na pewno mają jednorazowy sprzęt.
Poczytaj sobie wątki na Forum - raczej nikt nie miał problemów z tym, że wycinają mu znamię. To jest zwykły ambulatoryjny zabieg.
4-7 szwów to chyba lekka przesada przy znamieniu kilkumilimetrowym. Ale ile by ich nie było - po ich zdjęciu masz po prostu bliznę i tyle.

Czy to znamię jest czymś groźnym, nie będziesz wiedziała póki nie wytniesz i nie zbadasz histopatologicznie.

Proponuję nieco opanować panikę.
  Temat: Czerniak..?
absenteeism

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-02, 21:50   Temat: Czerniak..?
Zawsze są możliwe jakieś komplikacje, nawet przy plombowaniu zęba - nikt Ci na 100% nie zagwarantuje, że wszystko będzie okej. Ale myślę, że faktycznie dostajesz już paranoi :) nie wiem jak duże jest znamię, od tego zależy wielkość ranki bo zmiana jest wycinana z marginesem zdrowej tkanki, ale będziesz miała pewnie jeden albo kilka szwów, opatrunek i tyle. Po ok. 7-10 dniach zdejmą szew/szwy i po kłopocie.
  Temat: Czerniak..?
absenteeism

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 18913

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-03-02, 21:25   Temat: Czerniak..?
NataliaKK napisał/a:
Czy przez to wycięcie nie dostanę właśnie raka?

Nie.

NataliaKK napisał/a:
Pozbyc się tego czy nie?

Forum niestety nie zadecyduje za Ciebie.

Sądząc po Twoim opisie - nie wytniesz, to będziesz panikować, że to może jednak coś złego. Wytniesz - będziesz panikować, że ruszyłaś coś, co może jednak było niegroźne.
Decyzję musisz więc podjąć sama.

Ale to, że wytniesz znamię, które jest zwykłym znamieniem, nie spowoduje raka (czerniaka).

Ból w trakcie zabiegu? Nie ma takiego. Miejsce jest znieczulane zwykłym zastrzykiem, po zabiegu też raczej nic nie boli (może jest lekki dyskomfort). Ja miałam wycinane znamię na boku brzucha, jedyny ból jaki pamiętam to zwyczajne ukłucie zastrzyku ze znieczuleniem i tyle. Potem tylko smyranie przy zdejmowaniu szwów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group