1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7795

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-07, 21:57   Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
Myślę, że na te pytania pomoże Ci znaleźć odpowiedź ten dział --> Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej

Ale to Ty razem z rodziną najlepiej znacie tatę i za Was nikt tej decyzji nie podejmie - mówić, czy nie.
  Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7795

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-07, 19:22   Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
A może wyjaśnić tacie sprawę i to Jego zapytać o zdanie?
  Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7795

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-06, 23:04   Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
Obraz TK sugeruje rozsiany proces nowotworowy - można by dyskutować, czy punktem wyjścia byłoby tu jelito grube czy płuco (choć wydaje się, że raczej jelito grube, niemniej pomocne byłoby TK klatki). Jednak poziom bilirubiny jest bardzo wysoki - przy normie 1,1 mg/dl mamy tutaj wartości dużo wyższe. Wyklucza to w zasadzie podanie jakiejkolwiek chemioterapii - wątroba by tego zwyczajnie nie wytrzymała, przykro mi.
W tym momencie pozostaje faktycznie leczenie paliatywne.
  Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
absenteeism

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7795

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-06, 20:15   Temat: CHOROBA MOJEGO TATY
A możesz przytoczyć wynik TK w całości?

[ Dodano: 2011-12-06, 20:26 ]
Negatywny wynik badania kolonoskopowego niestety nie przesądza o tym, że nowotworu brak - być może lekarz nie trafił po prostu w guza.
Jeśli faktycznie mamy do czynienia z rakiem jelita grubego z przerzutami, to niestety rokowanie jest złe - zwłaszcza w przypadku kiepskiej funkcji wątroby. Uniemożliwia to bowiem podanie chemioterapii.
Jednak musiałabyś podać wspomniany wynik TK jamy brzusznej oraz wyniki badań krwi - głównie bilirubiny, ale jeśli masz jeszcze jakieś wyniki - poprosimy o nie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group