1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 37
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-24, 14:27   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121 napisał/a:
czy to mogła być opóżniona reakcja na radioterapię?

Nie wydaje mi się - choć oczywiście mogę się mylić. Myślę, że bardziej mógł to być efekt zmiany w pniu mózgu.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-26, 18:35   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121 napisał/a:
Mam pytanie, czy luminalum można podawać razem z pernazinum?

Perazyna może zwiększać ryzyko wystąpienia napadu padaczkowego, fenobarbital (Luminalum) zmniejsza też stężenie perazyny we krwi.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-25, 16:25   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Chemioterapię II linii włącza się gdy pozwala na to stan pacjenta, i gdy po chemioterapii I linii na min. 3 miesiące osiągnięto regresję, ewent. stabilizację - nie wiem, czy w przypadku takich objawów neurologicznych onkolog zdecyduje się na wdrożenie kolejnego leczenia.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-25, 15:41   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Teoretycznie mogłaby to być opóźniona reakcja na radioterapię, może jakiś obrzęk, ale niestety biorąc pod uwagę wywiad DRP dużo bardziej prawdopodobne jest, że to objaw przerzutów. Czy mama jest pod opieką hospicjum?
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-07, 11:35   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Mocznik faktycznie jest wysoki (norma do 39 mg/dl), kreatynina akurat w tym badaniu jest wręcz nieco poniżej dolnej normy, sód lekko poniżej normy.

agnes2121 napisał/a:
P.doktor mówiła, że opis z naszego szpitala nie był zbyt dobrze zrobiony.

No, to fakt.

agnes2121 napisał/a:
absenteeism napisał/a:

choćby ta w pniu mózgu, która jest wysoce niepokojąca.

wytłumacz, proszę co to znaczy.Ja na tym się nie znam w ogóle.

Chodzi o to, że pień mózgu odpowiada za podstawowe funkcje życiowe człowieka: oddychanie, pracę serca, ciśnienie, metabolizm, regulację temperatury, połykanie i wiele innych. Stąd zmiana w tym obszarze jest niepokojąca, bo nie wiadomo jakie uszkodzenia może spowodować.

To ostatnie TK było wykonane przed czy już po naświetlaniach?
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-07, 11:07   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Czy to TK było porównywane z ostatnim przez opisującego? Miał poprzednią płytkę?
Było wykonane w tym samym miejscu co poprzednie?

Wygląda na to, że faktycznie zmian jest więcej - choćby ta w pniu mózgu, która jest wysoce niepokojąca.

agnes2121 napisał/a:
Poza tym w Warszawie stwierdzono, że mama ma podwyższone wartości mocznika i kreatyniny, a także hiponatremię.

A jakie są wartości mocznika i kreatyniny?
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-21, 10:06   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Może tak niestety być, u każdego przebiega to nieco inaczej - mojej babci polineuropatia zaczęła mijać po kilku miesiącach od ostatniej cisplatyny, ale nigdy nie ustąpiła całkowicie.
Po magnezie też nie można spodziewać się cudów, ale zawsze warto spróbować :)
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-21, 09:07   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Niestety, jak pisałam wyżej - na uszkodzenie nerwów ciężko coś więcej poradzić, takie uroki pochodnych platyny... Mama łyka magnez?
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-10, 18:53   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Niestety uszkodzenie nerwów obwodowych jest b. częstym skutkiem ubocznym chemioterapii, na który nie ma leku. Można brać magnez z wit. B, można ćwiczyć np. z piłeczkami do ściskania czy tego typu przedmiotami, ale wiadomo - z uszkodzeniem nerwów dość ciężko sobie poradzić.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-27, 09:16   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121 napisał/a:
onkolog coś wspominała o większej dawce(?????) nie wiem, co miała na myśli.

Ja też nie wiem, trzeba by ją o to zapytać :)

Dużej anemii w tych wynikach to nie widać. Jeśli HGB masz w jednostkach g/dl, to jest w normie, czerwone krwinki (RBC) są faktycznie trochę za niskie ale myślę, że spokojnie się odbudują.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-27, 08:49   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Jeśli onkolog ma na myśli WBRT - czyli naświetlanie całego mózgowia - to myślę, że to prawidłowe postępowanie.
TK 3 miesiące po ostatniej chemii jest również prawidłowo zlecone, w razie progresji włącza się wówczas chemioterapię II linii.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-25, 18:17   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
W takim razie zapytałabym szpital dlaczego TK jest porównywane nie do ostatniego, a przedostatniego - innego sposobu wyjaśnienia tej sprawy nie ma. A jest to konieczne dla właściwej weryfikacji obecnego stanu zmian w mózgu.
Można zadzwonić na oddział do lekarza prowadzącego i zapytać.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-25, 18:10   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
agnes2121 napisał/a:
tego nie wiem, teraz nawet nie dostaliśmy płyty, bo przegrywarka na szpitalu popsuta.

Ale do opisu ostatniego TK dostarczyliście radiologowi płytkę z TK ze stycznia?
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-25, 14:36   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
Stąd właśnie pytanie które badania były wykonane na jakim sprzęcie, czy na tak samo czułym, i czy opisywane przez tego samego radiologa co poprzednie.
No i przede wszystkim - dlaczego radiolog nie porównywał świeżego badania do ostatnio wykonywanego.
  Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
absenteeism

Odpowiedzi: 197
Wyświetleń: 58804

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-25, 11:04   Temat: drobnokomórkowy rak płuca z odległymi przerzutami
W takim razie dlaczego porównywali to badanie do tego z 10.2011, nie daliście im płytki z badaniem z 01.2012?
I czy poprzednie dwa badania (10.2011 i 01.2012) były wykonywane na tym samym sprzęcie? Czy obecne, najświeższe badanie było wykonywane w tym samym miejscu co którekolwiek z poprzednich badań?
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group