1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-05-26, 13:58   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
A może po prostu większa chęć do kontroli i badań u młodych ludzi niż kiedyś? ;)
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-24, 19:53   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Nie mam pojęcia, czemu pani takiego skierowania zażądała, do onkologa skierowanie nie jest potrzebne.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-24, 17:55   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Jeśli ma Cię to uspokoić to jasne - idź do onkologa. Skierowania nie potrzeba.
Ale skoro biopsja nie wykazała nic niepokojącego to nie stresuj się na zapas :)
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-29, 20:17   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Obawiam się, że urok osobisty nie działa na przyspieszenie badania histopatologicznego, no chyba że ma nieznane dotąd właściwości akcelerujące wybarwianie preparatów.

Wyniki histpatu są zwykle w ciągu 2 tygodni, można dzwonić i dopytywać. A na chwilę obecną - im więcej będziesz się doszukiwał teraz różnych objawów, tym więcej ich znajdziesz. Bez wyniku BAC nic więcej nie możemy pomóc.
Pozdrawiam.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-29, 19:54   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Czasem udaje się jakoś przyspieszyć, także nie nastawiaj się od razu na 3 tygodnie :)
Uprzedź tylko podczas biopsji, że jesteś w trakcie brania antybiotyku, bo to może zmienić obraz kliniczny.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-29, 19:37   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Dlaczego 3 tygodnie? Pisałeś, że BAC we wtorek.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-29, 19:20   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
lewmarek napisał/a:
1. Czy jest możliwość że z takim opisem jaki przedstawiłem na początku NIE BĘDZIE to guz tylko coś innego, nie wiem np. zbiornik krwi albo jakiś kamień w śliniance, pewno głupie przykłady, ale wiecie o co mi chodzi.

To jest medycyna, tu rzadko kiedy 2+2 = 4, więc zawsze istnieje wiele różnych możliwości. Kamienia w śliniance raczej bym się jednak nie spodziewała :) wiem, że się denerwujesz, ale póki nie będzie wyniku histpatu nie ma co wymyślać.

Cytat:
2. Może jestem przewrażliwiony, ale wydaje mi się, że odkryłem kolejny powiększony węzeł chłonny no i temperatura mi skoczyła do 37 stopni (jest mi zimno mimo trzech warstw na sobie). Czy możliwe żeby w przypadku złośliwej natury guza przerzuty następowały tak szybko?

Nie zdziwiłabym się, gdybyś był przewrażliwiony i z samego stresu skoczyła Ci temperatura - to naturalna reakcja. Powiększony węzeł może być zarówno odczynowy, jak i innej natury, bez jego zbadania można sobie gdybać do woli.
Podwyższona temp. może równie dobrze wynikać z infekcji.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-28, 13:34   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Oczywiście wszystko zależy od tego jak zniesiesz zabieg i jak będziesz się czuł, ale nie powinno być żadnych większych problemów :)
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-28, 12:51   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Jeśli jakikolwiek twór uciska np. na nerw, to może wywoływać ból. Nie oznacza to, że jest to twór złośliwy bądź łagodny.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-27, 22:12   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
lewmarek napisał/a:
1. Czy ów powiększony węzeł może być wynikiem tego, że jestem świeżo po antybiotykach i przebytym zapaleniem gardła? (wszystkie pozostałe węzły w obrębie ślinianek/szyi w normie)

Może. Tutaj póki nie zostanie wykonana BAC ślinianki nic pewnego nie można powiedzieć, węzły mogą zarówno odczynowe (czyli właśnie np. po zapaleniu gardła) jak i przerzutowe.

Cytat:
2. Zastanawiam się czy nie iść i po prostu najpierw nie wyciąć tego cholerstwa (guz) nie czekając na biopsję. Przecież i tak mnie to czeka, nawet jeśli zmiana byłaby łagodna, a mogę zaoszczędzić sobie trochę czasu. Racjonalne myślenie?

Póki diagnozy nie będzie, lepiej niczego nie ruszać. Tutaj proces diagnostyczny jest w miarę łatwy do przewidzenia i nie powinno być z nim problemów, dlatego nie ma co wyprzedzać faktów.
W tej chwili BAC ślinianki jest sprawą priorytetową.
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-27, 17:25   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
Świetnie, w takim razie czekamy na wynik, daj znać!
  Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
absenteeism

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 42811

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-01-27, 16:51   Temat: Gruczolak wielopostaciowy ślinianki
W usg postawiono sugestię istnienia guza ślinianki (Tu), powiększone dość znacznie węzły ze słabo zachowaną wnęką mogą oznaczać w tej sytuacji przerzuty do nich.
Jednak właściwą diagnozę może dać jedynie wynik badania histopatologicznego wycinka pobranego z guza podczas biopsji (BAC).
Skierowanie na BAC już jest?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group