1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2012-08-09, 07:18   Temat: banialuka - komentarze
banialuka napisał/a:
Zastanawiam się co jest lepsze, czy taki ciągły płacz czy raczej takie zawieszenie jaku mnie

Nie ma lepszego czy gorszego sposobu radzenia sobie ze stratą. Każdy radzi sobie w swój własny sposób i nikt nie ma prawa oceniać, czy ten sposób jest właściwy czy nie. Każda osoba jest inna i inaczej będzie chciała, umiała i mogła przejść przez ten bardzo trudny czas - mówiąc wprost, nikomu nic do tego co robisz, jak się zachowujesz, czy płaczesz czy się uśmiechasz, bo najważniejsze jest to, co Ty czujesz :tull:
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-08-26, 09:25   Temat: banialuka - komentarze
Również trzymam kciuki, daj znać jak poszło!
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-07-17, 09:40   Temat: banialuka - komentarze
Marzena - lekarz pierwszego kontaktu w kontekście depresji jest jednym z gorszych pomysłów, zaręczam. Niestety wśród wielu z nich panuje przekonanie, że człowiek po prostu przesadza, bo każdy z nas ma jakieś problemy, trzeba się tylko wziąć w garść a nie użalać nad sobą.
Depresja to CHOROBA JAK KAŻDA INNA - grypa czy angina, i można ją skutecznie wyleczyć. Jednak do tego potrzeba jest odpowiednia diagnoza, którą najlepiej pozostawić specjalistom - psychiatrom.

Repertuar możliwych do zastosowania leków jest naprawdę spory: SSRI (selektywne inhibitory wychwytu serotoniny), TLPD (trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, in. nieselektywne inhibitory wychwytu monoamin - już coraz rzadziej stosowane, jak np. wspomniany gdzieś wcześniej Pramolan /opipramol/), selektywne inhibitory wychwytu noradrenaliny. Przy depresji przebiegającej z silnymi czynnikami stresogennymi stosuje się też tianeptynę, atypowy lek przeciwdepresyjny. Jak widać - do wyboru, do koloru :) ale aby dobrać najodpowiedniejszy lek dla Ciebie konieczna jest właściwa diagnoza, którą najlepiej pozostawić psychiatrom.
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-07-16, 07:11   Temat: banialuka - komentarze
Ja trzymam kciuki, żebyście nie siedziały tam w tym upale długo, wszystko poszło szybko i sprawnie, a mama zniosła to jak najlepiej :)
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-28, 22:52   Temat: banialuka - komentarze
Wiesz, to że u nas wygląda to jak wygląda nie oznacza, że u Was też będzie źle :) nie ma co się nastawiać z góry pesymistycznie, zawsze macie wsparcie w osobie dr Dowgier, która przecież jest na oddziale obok.

Btw. ordynator na rozrostówce chyba niewiele by Wam pomógł, z zasłyszanych na oddziale opinii oraz opinii z innych miejsc wiem tyle, że pani ordynator nie jest zbyt przychylna większości pacjentów (to dość duży eufemizm).

Daj znać jutro co tam lekarka powie, pozdrawiam i powodzenia :)
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-28, 21:39   Temat: banialuka - komentarze
Właśnie, daj znać co tam u Was, czy coś udało się załatwić :)
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-24, 09:05   Temat: banialuka - komentarze
No coś Ty, nie mogą Cię nie wpuścić do przychodni :) przecież tam przyjmuje bardzo wielu lekarzy, nie wiadomo do kogo idziesz etc. Zapytaj tylko rejestratorki w którym pokoju przyjmuje dr Dowgier i siedź sobie pod pokojem, czekając. Chyba, że nr gabinetu będzie na szybach od strony ulicy, tam są wypisani wszyscy lekarze, ale nie pamiętam, czy jest też napisane w którym gabinecie przyjmują.

Mojej mamie kiedyś udało się dostać do lekarza na tej zasadzie, że wyczekała do końca wszystkich planowych przyjęć siedząc pod gabinetem, no i potem jakoś wyprosiła lekarza o krótką konsultację. Trzymam kciuki, żeby Tobie też się udało :) zawsze warto spróbować, żebyś potem nie wyrzucała sobie, że nie zrobiłaś wszystkiego, co mogłaś.

I nie słuchaj żadnych maminych przesądów - ona też może być zwyczajnie przestraszona tym, co się teraz dzieje i może po prostu boi się kolejnych konsultacji lekarskich. Od tego jesteśmy my, bliscy, żeby myśleć logicznie za nich i działać :)
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-24, 08:22   Temat: banialuka - komentarze
Marzenko, mimo wszystko radziłabym Ci pojechać na oddział i spróbować złapać dr Witczak - nie zaszkodzi, a może jednak nieco przyspieszyć działanie. Mamy nie zawsze trzeba słuchać ;)
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-23, 14:38   Temat: banialuka - komentarze
A nie dasz rady podjechać w tym tygodniu albo przyszłym na oddział? Taka bezpośrednia rozmowa z lekarzem czasem ma lepsze efekty.

Czy możecie tak długo czekać - nie mam pojęcia, może DSS coś podpowie. Teoretycznie chemioterapię powinno się zacząć jak najszybciej, więc każdy dzień zwłoki nieco pogarsza sytuację, dlatego szukałabym porady bezpośrednio w szpitalu, na oddziale.
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-23, 14:05   Temat: banialuka - komentarze
banialuka napisał/a:
Ty tez masz tak dobre zdanie o tej pani doktor jak wszyscy w necie? Bo póki co to negatywnej nie znalazłam

Eee ja tam parę negatywów znalazłam, ale chyba nigdy nie ma tak, żeby ktoś miał 100% pozytywną opinię w internecie ;) osobiście tej babki nie znam i nigdy nie miałam z nią do czynienia, więc nie mam żadnej opinii. Tyle co ze słyszenia, że jest dobra, więc pozostaje mieć nadzieję, że tak faktycznie jest.

Dzwoń do Damedu i umawiaj się na wizytę, a rejestratorce powiedz, że to mega pilne i bardzo Ci zależy na jak najszybszym terminie, może się uda.
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-23, 09:00   Temat: banialuka - komentarze
Tak, Chemioterapia jest w tym samym korytarzu, co rozrosty, tyle że wcześniej, bliżej klatki schodowej z windami.

Dr Dowgier - Witczak przyjmuje w Damedzie, Piotrkowska 5 (z tego co czytałam w necie, w poniedziałki). Może spróbuj tam zadzwonić i zamówić wizytę? Taki nr znalazłam w necie: 426337325, ale sprawdź jeszcze.

Ewentualnie możesz iść 'na bezczela' tak jak ja zrobiłam - iść na oddział chemioterapii (może wcześniej zadzwonić do sekretariatu, kiedy dr Witczak jest na oddziale, nr 689 54 51), poczekać na nią i złapać w jakimś wolniejszym momencie, powiedzieć, że została Wam polecona przez znajomych, którzy się u niej już leczą (tara w końcu polecała :) ) i że baaardzo prosisz, żeby zajęła się mamą [tu wstawiasz błagalną gadkę z wciśnięciem dokumentacji mamy do ręki]. U nas to podziałało, ale niczego nie gwarantuję ;)

A na rozrostach to chyba jest ze 2 albo i 3 facetów. Na pewno jest dr Bojo (taki młody), jeszcze jakiś starszy, co to wszystkim opowiada o swoim planowanym wyjeździe do Holandii bodajże i koledze, który już tam jest. No i nie wiem, czy jeszcze nie ma trzeciego, musiałabym podpytać babci. Jeśli Ci zależy, to zapytam :)
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-22, 23:39   Temat: banialuka - komentarze
banialuka napisał/a:
absenteeism jak tu zajrzysz to napsz mi prosze czy słyszałaś o doktorze Oczkowskim? Bo dostałam namiary na niego prywatnie i nie wiem gdzie on jest w Koperniku, czy na rozrostach czy w klinice chemioterapii i czy warto iść do niego (chodzi mi o opinie na jego temat) Jak orientujesz sie w tych sprawach to napisz mi proszę. A moze masz godnego polecenia lekarza z chemioterapii, nie musi byc z rozrostowych bo tego nam akurat w rejestracji nie polecała. Mówiła raczej zeby wybrac klinike chemioterapii (tez na II pietrze tylko wchodzi sie innymi schodami). Będę bardzo wdzieczna za namiary na dobrego lekarza onkologa z Łodzi.

O dr. Oczkowskim nic nie słyszałam, więc chyba na rozrostach nie pracuje, ale może gdzieś mi umnkął. Chemioterapia to jest ten oddział przed rozrostami, zaraz przy windach :) stamtąd nikogo nie znam, ale pamiętam, że tara w innym wątku polecała dr Dowgier - Witczak, i jeżeli się nie mylę ona jest właśnie z Oddziału Chemioterapii.

O, dokładnie tutaj jest ten wątek. Dr Dowgier - Witczak jest ordynatorem Oddziału Chemioterapii.
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-06-22, 07:46   Temat: banialuka - komentarze
Trzymam kciuki za Mamę i za Ciebie, żebyś miała dużo siły!
  Temat: banialuka - komentarze
absenteeism

Odpowiedzi: 507
Wyświetleń: 112345

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-01-15, 11:28   Temat: banialuka - komentarze
banialuka - fajnie, że chociaż u Ciebie wszystko w porządku :) pogratuluj mamie zniesienia bronchoskopii! ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group