1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: (znowu) interpretacja wynikow
absenteeism

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 16738

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-15, 22:32   Temat: (znowu) interpretacja wynikow
Ania1 napisał/a:
wiem, ze dla Was (mam na mysli lekarzy) to jest jak matematyka 2+2 jest 4.

Żadna z osób wypowiadających się w temacie nie jest lekarzem.
A medycyna niestety, a może na szczęście, nie działa na zasadzie 2 + 2 = 4.

Cytat:
moze na poczatku mileliscie nadzieje ale z czasem przestaliscie wierzyc w cuda

Każdy, uwierz mi - każdy, kto choruje na raka bądź ma bliskich z tą chorobą bez przerwy wierzy, że nastąpi "cud". Niezależnie od poziomu wiedzy, jaką posiadamy w temacie onkologii, każdy z nas w to wierzy, że akurat u niego będzie wyjątkowo. Niestety, wiara cudów nie czyni.

Cytat:
nadzieja jest do konca. nie bede jej odbierac im. i sobie tez.

Ależ oczywiście, nikt Ci nie odbiera nadziei. Prosiłaś nas jedynie o porady, a tych udzieliliśmy zgodnie ze stanem naszej wiedzy, w sposób jak najbardziej merytorycznie wartościowy.

Reszta należy do Ciebie i naturalnie zrobisz co zechcesz. Jeśli tylko będziesz miała jakieś pytania odnośnie leczenia lub innych spraw związanych z chorobą, chętnie pomożemy niezależnie od tego, co zrobisz.
  Temat: (znowu) interpretacja wynikow
absenteeism

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 16738

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-14, 18:29   Temat: (znowu) interpretacja wynikow
Ania1, my już wyraziliśmy swoje zdaje - medycyna akademicka nie ukrywa przed żądnymi cudownego leku ludźmi preparatu mogącego uzdrowić chorego na nowotwór z przerzutami. My, jako forum, nie propagujemy żadnych niekonwencjonalnych metod i nie oczekuj, że Ci takowe zaproponujemy lub podsuniemy pomysły.

To Twoja, a właściwie Twojego Taty decyzja, w którą stronę pójść. Osobiście przy takiej ilości przerzutów spędzałabym z Tatą jak najwięcej czasu w jak najbardziej wartościowy sposób, niż szukała książek czy broszurek wypełnionych głupotami. Ale to Twój wybór.
  Temat: (znowu) interpretacja wynikow
absenteeism

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 16738

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-07-12, 19:13   Temat: (znowu) interpretacja wynikow
Ania1 napisał/a:
TuN3M1

Po "T" powinna być cyfra, aczkolwiek w tym momencie to nieistotne - przy M1, a więc obecności przerzutów odległych, stadium choroby to IV, a więc najwyższy stopień zaawansowania choroby z możliwych.

Cytat:
cavcinoma pumonis(?) dextri cuni (?) metastases ad lymphonodos calli latevalis siuisti(?)

Carcinoma pulmonis dextri cum metastates ad lymphodonos colli lateralis sinistri (? - niech mnie ktoś poprawi, bo końcówki nie jestem pewna) - rak płuca prawego z przerzutami do węzłów chłonnych szyi po stronie lewej

Cytat:
to jest niestety wszytko co mam,
oprocz badan krwi....

Nie masz RTG klatki? TK klatki?

Zresztą teraz nie jest to już tak istotne. Przy takiej ilości przerzutów do mózgu nie ma mowy o wyleczeniu - ale ciągle jest szansa, aby ulżyć w chorobie, zadbać o maksymalne uśmierzenie bólu i bycie z osobą chorą.
Dlatego właśnie [to oczywiście tylko rada] lepiej nie tracić czasu na poszukiwanie bzdur o cudownych sposobach na wyleczenie raka w Chinach, Danii czy Bora-Bora - w tym wypadku nic to nie da, a może tylko zabrać cenny czas, jaki można spędzić z chorym.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group