1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca mojego Taty
absenteeism

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-24, 17:05   Temat: Rak płuca mojego Taty
jona.sz napisał/a:
najważniejsze - co z podwyższoną temperaturą? Czy temp. w okolicy 38 stopni po takiej operacji zdarza się? Jeśli nie, to co należy zrobić? Zbijać? Spada po pyralginie. Rana pooperacyjna sucha, niezaogniona, wizualnie nic się nie dzieje.

Skoro zaczęło się w szpitalu, co lekarz na to? Jest szansa, żeby zbadać CRP (pobranie krwi)?
Po zabiegu może występować gorączka, jasne, niemniej to osłabia pacjenta. Od kiedy Tata bierze antybiotyk i jaki?

jona.sz napisał/a:
jakie dalej leczenie, chemioterapia czy radioterapia? Czy może jedno i drugie? W jakim terminie po operacji?

Ewentualna radioterapii trochę bym się obawiała z racji późniejszej wydolności oddechowej - promieniowanie niszczy nie tylko guza, ale też tkanki wokół niego, czyli płuca, czym upośledza ich czynność. Mamy sytuację, gdzie guz jest bardzo duży, ale nie ma (wg TK) przerzutów w węzłach chłonnych. Niemniej jednak w epikryzie mowa o "większym zaawansowaniu zmian" w trakcie zabiegu - nie wiemy właściwie co to oznacza. Nie ma jakiegoś opisu zabiegu?

jona.sz napisał/a:
czy na podstawie przedstawionych wyników decyzja o operacji była słuszna? Wiem, że tego już się nie cofnie,

Wg TK zmiana była operacyjna, także pod tym kątem zabieg był do zrobienia. Kwestia połączenia stanu pacjenta z planem leczenia, ale o tym nie wyrokuje się raczej via internet.
  Temat: Rak płuca mojego Taty
absenteeism

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4228

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-07-24, 14:31   Temat: Rak płuca mojego Taty
Jakie masz do nas konkretne pytania?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group