1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5158

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-25, 15:44   Temat: Rak jelita grubego
aniag0709 napisał/a:
nieregularny patologiczny zbiornik pływowy o wym 20x17x194 mm

194 mm?

aniag0709 napisał/a:
Stan po resekcji esicy?

Tam serio jest znak zapytania?

aniag0709 napisał/a:
Dodam, że pytałam lekarza o tą nieszczelność i perforacje i poinformowano mnie że jelito się goi i dlatego jest taki obraz TK.

Bardziej niepokojący wydaje się ten fragment:
aniag0709 napisał/a:
W tkance tłuszczowej około odbytniczej widoczne rozlane wzmożenie jej densyjności - naciek zapalny, npl, zmiany pozabiegowe?

ponieważ sugeruje brak radykalności zabiegu operacyjnego (czyli po prostu pozostawienie nacieku nowotworowego).

Samo postępowanie dość niestandardowe - mam na myśli przedoperacyjne naświetlania. Jest to stosowane bardzo rzadko, właśnie u chorych o ryzyku nieradykalnego zabiegu chirurgicznego czego obawiamy się na bazie TK.

Histpat mówi raz o czystych marginesach cięcia, raz z kolei o nacieku npl na jednym z końców jelita. Dla mnie mało logiczne, bo gdzie jest margines cięcia, jeśli nie na końcu fragmentu badanego? :)

Z pewnością konieczna jest chemioterapia pooperacyjna, która teraz nie zostanie zapewne włączona nie tyle z przyczyn kardiologicznych, co zakażenia rany i leczenia antybiotykiem. Ew. chemioterapia możliwa będzie po wyleczeniu infekcji i oczywiście konsultacji z kardiologiem.
  Temat: Rak jelita grubego
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5158

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-25, 07:36   Temat: Rak jelita grubego
aniag0709, prosimy o wynik TK jamy brzusznej, RTG/TK klatki piersiowej wykonane przed operacją.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group