1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wątroby
absenteeism

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-21, 21:10   Temat: Rak wątroby
marzena66 napisał/a:
Czy możliwe jest, że jedni widzą krwiaka a inni ropnia? i komu wierzyć? czekać na rozwój sytuacji?

Jeśli nikt nie decyduje się na podjęcie działań, to nie macie innego wyjścia aż zaczekać.

marzena66 napisał/a:
Czy ten guzek z TK, rzeczywiście nie wygląda podejrzanie z opisu?

absenteeism z dn. 11.09.2014 napisał/a:
Dobrze było skontrolować to w TK klatki za 3-4 miesiące, ale raczej nie wygląda by był to powód do niepokoju. Niemniej kontrola wskazana - no i dobrze byłoby zrobić konkretnie TK klatki jednak.
  Temat: Rak wątroby
absenteeism

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-15, 22:56   Temat: Rak wątroby
marzena66 napisał/a:
Czy możliwe jest, że radiolog opisując wynik widzi co innego niż lekarz onkolog?

Jasne, że możliwe - onkolog nie jest radiologiem, więc siłą rzeczy widzi (zwykle) mniej.

Odnośnie ropnia - ja nie jestem chirurgiem, tak więc ciężko mi się wypowiadać jakoś jednoznacznie. Dla pewności skonsultowałabym to z innym chirurgiem, bo pozostawienie aktywnego stanu zapalnego jest jednak lekko ryzykowne.
A jaki jest poziom CRP, było robione?
  Temat: Rak wątroby
absenteeism

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-11, 19:09   Temat: Rak wątroby
marzena66 napisał/a:
Jeśli mogę to jeszcze jedno pytanie, czy takie ropnie pooperacyjne usuwane są w jakiś konkretny sposób, czy są likwidowane antybiotykami?

Trzeba usunąć ropę (czyli sam ropień) chirurgicznie, bo inaczej nie da rady, a następnie wdrożyć leczenie antybiotykami. Przynajmniej taka jest teoria którą ja znam, ciężko mi powiedzieć jaki będzie plan lekarza :)
  Temat: Rak wątroby
absenteeism

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-09-11, 18:16   Temat: Rak wątroby
marzena66 napisał/a:
1) Mąż przed operacją miał prześwietlenie płuc, które nic niepokojącego nie pokazywało, TK z 29.04.2014 r. były zmiany włókniste w płacie dolnym płuca lewego. Obecnie w prawym segm. płuca prawego jakiś guzek - co to może być za guzek, czy jest powód do niepokoju?, mąż TK płuc nie miał do tej pory robionego, czy powinien w tym wypadku?

Dobrze było skontrolować to w TK klatki za 3-4 miesiące, ale raczej nie wygląda by był to powód do niepokoju. Niemniej kontrola wskazana - no i dobrze byłoby zrobić konkretnie TK klatki jednak.

marzena66 napisał/a:
2) poprzednie USG jamy brzusznej wykazywało krwiaka pooperacyjnego, lekarz nic nie kazał z tym robić, teraz jest to ropień, czy powinniśmy coś z tym zrobić? czy to niebezpieczne?

Ropień jest powikłaniem stanu zapalnego, a więc konieczne jest usunięcie zarówno ropnia, jak i przyczyny zapalenia. Lekarz zlecający TK widział już wynik?

marzena66 napisał/a:
3) do tej pory w każdym USG pooperacyjnym wątroba była bez jakichkolwiek zmian (usg 3.07.2014 i 11.07.2014), obecnie dwie torbiele, jest się czym martwić?

Tak jak opisano - warto zrobić badanie kontrolne, bo choć obrazy sugerują niegroźne torbiele, to wywiad każe zachować ostrożność.

marzena66 napisał/a:
4) co znaczy drobne zmiany hipodensyjne we wszystkich fazach badania, wielk. 8 mm w obrębie miąższu wątroby - czy jest powód do niepokoju?

Nie są opisane jako niepokojące czy podejrzane o meta, nie ulegają wzmocnieniu (przynajmniej nic nie ma o tym w opisie), także raczej nie.

marzena66 napisał/a:
5) Czy dobrze rozumiem, że badane węzły chłonne są w porządku?

Tak, są ok.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group