1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wątroby
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 21:50   Temat: Rak wątroby
Tak ten wątek jest ważny ponieważ niektórzy lekarze, mogąc zastapić jakieś badanie innym nie decydują się na nic. Mój lekarz onkolog jest bardzo rozsądny, nawet dba o moją tylko jedną nerkę ciągle podkreślając, żebym i ja na nią uważała. Natomiast moja pani neurolog wiedząc, że mam jedną nerkę i jaką mam historię leczenia wysyłąla mnie w ciągu 1,5 miesiąca na tomograf głowy, potem rezonans głowy potem jeszcze angio tk. W końcu mój onkolog powiedział, że mam tego za dużo i czy ja podkreślam, że mam jedną nerkę, a ja zawsze to podkreślam bo wiem jak mi jest potrzebna. Więc w końcu trafiłam do nefrologa, który wypisał mi karteczkę, aby lekarze z rozwagą zlecali mi badania ze środkiem kontrastowym.
Mam nadzieję, ze napisałam ze zrozumieniem:)
Nie wiem czy nie powinniśmy poruszyć i porozmawiać na temat ilości wykonywanych badan itd w innym wątku:)
  Temat: Rak wątroby
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-06, 18:12   Temat: Rak wątroby
Oczywiście , że badania przy użyciu takich promieni jak w tk czy rtg jest szkodliwe. Jednak dzisiejsze promienie na pewno są ciut mniej szkodliwe niz kiedyś. To już jest kwestia wyboru pomiędzy tym co ważne jak napisałaś a ważniejsze. W tym przypadku ważniejsze jest zrobienie badań, więć trudno tutaj dyskutować. Nieraz można coś czymś zastąpić. Mnie również lekarz w lipcu powiedział, że będę świeciła niedługo i dlatego w listopadzie miałam tylko usg jamy brzusznej a nie tk. Teraz natomiast, mam podniesioną kreatyninę, a mam jedną nerkę i zamiast tk będę miała badanie PET-CT. Jeżeli się dal lekarze mogą coś zastąpić czymś. Ale to zależy od wielu rzeczy.
  Temat: Rak wątroby
Wiktoria2004

Odpowiedzi: 119
Wyświetleń: 51676

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-05, 19:13   Temat: Rak wątroby
"Obecnie w loży pooperacyjnej są pętle jelitowe, czy to coś normalnego?"

Tak, powiem prosto, jelita wskakują na wolne miejsce po operacji. U mnie też tak jest. Po usunięćiu nerki, w loży pooperacyjnej są pętle jelitowe. Nie można za dużo dźwigać bo to wszystko się układa i może się przepuklina zrobić. Ale może jakiś lekarz dokładniej się wypowie.

Wizyty na początku są tak co 3 lub 4 miesiące do kontroli u onkologa.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group